Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felkeltsem éjszaka enni a...

Felkeltsem éjszaka enni a 2hetes babám vagy hagyjam amíg magától fel ébred?

Figyelt kérdés

Este 8-9 fele szokott enni és utána én ébresztem 1-3 között, hogy egyen, de nagyon nehezen ébred és alig eszik valamit és hamar elalszik cicin!Amúgy meg délután-este elég sokat fenn van kb 4-5től 9-10ig is mert olyankor jön rá a hasfájás és sokat sír amibe aztán jól kimerül!

Esetleg ha éjszaka megvárnám míg ő kel magától talán rendesen enne is vagy ehhez még túl pici?


2012. máj. 13. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha napközben eleget eszik, sokat pisil és rendesen van kaki is, akkor nem kell ébreszteni. Nekem 3 hetes a kisfiam, nem ébresztem éjjel, örülök ha alszik :-) nappal viszont gyakrabban eszik. Nekem a kórházban is azt mondták, hogy jó így és a gyerekorvos szerint is ( ő egyébként szoptatási tanácsadó is ). A súly is szépen gyarapodik, ezért sem ébresztem éjjel.
2012. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is két hetes, ráadásul ő kicsi súllyal született. Eleinte a kórházban a gyerekorvos még azt mondta, hogy fel kell keltenem kétóránként enni, de miután teljesen reménytelen volt - mert amikor alszik, még az ágyúdörgésre sem mozdul meg - én átálltam igény szerinti szoptatásra. Nappal többször, éjjel kevesebbet eszik, és mégis ugyanolyan szépen gyarapszik a súlya, mint előtte, sőt...! Így végül abban maradtunk az orvossal, hogy úgy szoptatok, ahogy akarok, a lényeg, hogy a baba gyarapodjon. Szóval szerintem ne költsd fel a babát, ha éhes, ő úgyis felébred magától is! :)
2012. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nappal eszik eleget, én biztos nem kelteném fel. Nem is keltettem az enyémeket soha. A legkisebb 6 napos korától átalussza az éjszakát.
2012. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha sárga és figyelni kell a folyadékbevitelt akkor ébreszd fel!Ha egészséges akkor fel ne ébreszd örülj hogy alszik!!!!!!!!!!!:))
2012. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd, hogy magától ébredjen, a pocakja felébreszti úgyis ha éhes.

Az én Kisfiam most 8 hetes, 4 hetes korától alussza át az éjszakát. Kezdettől fogva igény szerint szoptatok. Besárgult a kórházban, akkor 2 óránként evett, a csecsemősöket megdolgoztatta (de imádták, mert olyan kis formás és ügyesen szopó Baba), mert azt mondták, hogy éjjel ritkábban hozzák enni, de ő 2 óránként elkezdett sírni, és rengeteget szopott.

Az első hónapban 2-3-szor kelt fel éjjel 2-3 óránként enni. Mostmár 10-kor lefektetem, előtte szopik, aztán 5 körül kelünk, van, hogy kicsit előbb, van hogy később. Én nem ébresztgettem soha, szépen fejlődik, tiszta hurkás és érzem is a súlyán, hogy hízik. Meg délután általában gyakrabban is kér enni. Látom hogy kiegyensúlyozott, keveset sír szerencsére, játszik, nézelődik, gügyörög és sokat vigyorog, na meg nyugodtan alszik.

Múltkor hallottam a tévében egy babaműsorban, hogy hát éjjel is keltsük fel 4 óránként. Na annak a nőnek biztos nem volt gyereke. Ha nem beteg a baba, akkor nem kell szerintem keltegetni, felkel úgyis, ha éhes.

2012. máj. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Avery ***** válasza:

Szerintem ne keltsd fel, én soha nem keltettem a fiam, igény szerint szoptattam, és lassan beállt magától egy rendszerre.

Ha éhes, fel fog ébredni.

2012. máj. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!