Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha már nyűgnek érzem a szoptat...

Ha már nyűgnek érzem a szoptatást, akkor inkább hagyjam abba?

Figyelt kérdés

Lányom még csak 7 hónapos, de a szopizás soha nem volt nagy "kedvence", nem is ment igazán. Az elején még lelkes voltam, 4 hónapig kizárólag anyatejet kapott, de sajnos elkezdett fogyni. Voltunk egy csomó kivizsgáláson, de nem találtak szerencsére semmit sem nála. Gyakrabban tettem cicire, fejtem, minden, de valahogy csak nem hízott. Aztán kapott tápszert, attól sem hízott. Később elkezdtük a hozzátáplálást, ami meghozta az eredményt, mert végre elkezdett hízni és szerencsére nagyon jó az étvágya azóta. Eközben a szoptatások száma csökkent, most már csak reggel-este szopizik, de akkor sem túl nagy lelkesedéssel. Sír, fészkelődik, csapkod közben. Nekem pedig már nyűg az egész.


Hagyjam abba, vagy még erőltessem?


Tudom, hogy fontos az anyatej, de valahogy én a fogyás miatt csalódtam a szoptatásban, nem tudom mi lehetett a baj, de úgy érzem onnantól kezdve csak szenvedtünk a babámmal a szoptatások alatt.


2011. ápr. 21. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én ebben az esetben már nem erőltetném. Csak akkor raknám cicire, ha Ő igényelné. Lefejném, amíg termelődik, nehogy begyulladjon a mellem és kész. Ha már nem nagy mennyiségeket szopik ez alatt a két alkalom alatt, akkor lehet fejned sem fog kelleni, abbahagyhatod. Úgyis fogod érezni a melleden.

Senkinek nem jó, ha már nyűg. Lehet ezért is ficánkol már a babád is, mert érzi, hogy nyűgös neked, lehet már nem is igen termelődik...

Szóval én befejezném a helyedben.

Üdv!

Brigi

2011. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7 hónapos babának már annyira nem fontos,főleg,hogy jól eszik.Ő meg tíltakozik ellene.Hagy abba nyugodtan.
2011. ápr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szerintem is az lehet, hogy ő fészkelődik, neked nyűg, ő ezt érzi, még jobban ficánkol....nem gond szerintem sem ha abbahagyod!
2011. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy a kicsinek is nyűg az egész!Én ebben a helyzetben abbahagynám. Szerintem egyik reggel próbáld ki, hogy cici helyett tápszert adsz neki. Ha elfogadja és nem izeg-mozog, csapkod akkor neki is jobb a váltás.

Nálunk meg épp fordított a helyzet: Most lesz 1 éves és szó szerint rajong a cicizésért! Naponta többször is követeli, emeli a pólómat, kukucskál alá, és mikor "előkerül" a cici felkacag és már tátott szájjal cuppan is! Adhatok neki bármennyit enni a szopizás nem maradhat el.A védőnő is mondta, hogy nagyon nehéz lesz leszoktatni, majd a ciciről.

2011. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!


Lehet, hogy kipróbálom akkor, hogy reggel tápszert adjak neki. Igazából már tényleg úgy tűnik, hogy neki sem jó ez így.

2011. ápr. 21. 14:30
 6/15 anonim ***** válasza:
az első 4 hónap a kritikus, utána ha nem megy, szerintem hagyjátok. nekem pl. extrémen kevés tejem van (átlag 20 ml/szopi), ha valami csoda folytán kihúznánk, a 4. hónapig, utána én is abbahagynám. mérlegelni kell, hogy megéri-e. felesleges minden áron. nem ebben mérik (van aki sajnos igen), hogy ki milyen jó anya. mert ezen aggódsz, ahogy a szavaidból kiveszem, de ne tedd, csak feleslegesen emésztenéd magad
2011. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, kedves vagy! Tényleg van bennem némi aggodalom, hogy mi lesz ha abbahagyom, mert néhányan leszedik az ember fejét, ha "túl korán" abbahagyja a szoptatást.
2011. ápr. 21. 14:47
 8/15 xStefix ***** válasza:
17%

Én sem szeretném leszedni a fejed:), hiszen ha úgy látod jónak, nyilván abba fogod hagyni.


De, talán majd egyszer érdemes lenne elgondolkodni rajta, hogyan is alakult az egész folyamat. Az sajnos valószínű, hogy a te érzéseid, frusztrációd is hozzájárulhatott ahhoz, hogy lerövidült a szopis időszak - ez nemcsak a tejtermelést, -leadást vehette vissza, hanem a babád is megérezhette a te nyugtalanságod. De ezt nem vádlóan írom ám, hanem egyszerű közlésként, amivel alapból nincsen (már) baj, érthető és megérthető nekem is!

Bár az mondjuk engem (is) érdekelne, hogy vajon miért kezdett el fogyni a babád... és úgy, hogy még a tápszer sem volt elég, csak a rendes étel..? Ez nagyon fura, ilyet eddig nem hallottam. Az meg pláne fura, hogy semmit sem találtak nála; pedig valami oka csak volt a súlyvesztésnek!


Viszont, egyetlen dolog, amit még megfontolásra ajánlanék neked a jövőre nézve: nem tudom, szeretnél-e majd egyszer kistestvért, de talán nem lenne majd felesleges, ha addigra "megbékélnél" magaddal és a szopival. Azért írom ezt, mert azt mondod, csalódtál a szoptatásban - talán kevésbé lenne szerencsés úgy nekifogni újra, hogy maradnak benned rossz érzések, emlékek az első szoptatási időszak után.

Többször olvastam már itt olyan történeteket, ahol lehet, hogy hasonló okok áltak a 2. szoptatás sikertelensége vagy problémái mögött. Jobb szerintem, ha az ember még időben tisztázza magában, hogy is van/volt ez, hogy másodjára új lappal tudjon indulni.


Remélem, nem bántottalak meg a hsz-emmel.

2011. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Dehogy bántottál meg. Egyértelmű, hogy az én érzéseim is befolyásolták a helyzetet, mert amikor elkezdett fogyni a lányom, akkor stresszes lettem, és fogalmam sem volt mihez kezdjek. Orvosról-orvosra jártunk. Ez pedig erősen befolyásolt.

Eddig nem is akartam abbahagyni a szoptatást, de most már nem érzem, hogy ez jó lenne, mert amikor már nagyon nem akar szopizni, és üt-vág-csapkod, akkor én is csak idegesebb leszek, és félek, hogy ezzel még jobban ártok a babámnak.

A fogyás érdekes volt valóban...nem értettük mitől lehet. Voltunk többször is kórházban, de a vizsgálatok nem mutattak ki semmit. A tápszertől stagnált a súlya, de csak később kezdett el hízni, a hozzátápláláskor. Addig pedig folytattuk mellette a szopizást is, de persze akkor már a fejem tele volt kételyekkel, és kicsit elkeseredett voltam.

Majd szeretnénk kistestvért, de nem most. Addig pedig edzem magam agyban a dologra.

Most gyűjtöttem bőven tapasztalatot, és következőre nem szeretném, ha ez újra megtörténne.

Viszont nem akarom most már emészteni magam ezen, mert sokszor már a sírógörcs kerülget, hogy miért nem megy a szoptatás. S ilyenkor újra csak a feszültség marad, a gyereknek meg csak egy ideges anya jut. Neki ez biztos nem jó.

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 21. 15:40
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha már nyűg, hagyd abba. Nem jó sem Neked, sem a kicsinek!

Mindketten kiegyensúlyozottabbak lesztek, ha nem lesz ami frusztráljon és ezt a kicsi is érezni fogja!

Elmesélem nálunk hogy volt!

A lányom 3 éve született, nem igazán készültem a szoptatásra, gondoltam majd menni fog. A kórházban szembesültem vele, hogy annyira befele fordul a mellbimbóm, hogy a kicsi nem tudja kiszívni. Jött abimbóvédő, amit nem tudtunk elhagyni. Na innentől kezdve nyűg volt minden szopi, lassan jött a tej, agyerek 2 órán át rajtam lógott a 40 fokos melegben, mire jól lakott. Én sírtam minden etetés végére, el is választotta magát 3 hónaposan. Én fejtem neki utána, mert tejem volt bőven. Miután cumisüvegből kapta már nem volt nyűglődés sem nekem, sem neki!

Most a kisfiam 3 hónapos.Már tudatosan készültem a szopira legyőzve az előző kudarcot. Bár eleinte kellett a bibóvédő, de sikerült elhagyni és vígan szopizik és meg vígan szoptatom, számomra is hihetetlen volt hogy így is lehet.

Szóval fel a fejjel, nagyon ügyes voltál, hogy eddig is ment, és a következő jobb lesz, majd meglátod!

2011. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!