Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a különbség a reflux és a...

Mi a különbség a reflux és a között, hogy a túl mohó szopizás miatt bukik sokat a baba?

Figyelt kérdés
Két hetesek vagyunk,a fiam 130-akat szopik és sokat bukik,viszont jól gyarapodik.Ha reflux lenne a baj oka,akkor arra mi a jellemző tünet?
2009. jún. 26. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A refluxnál teljesen mindegy a mennyiség,kis mennyiség is visszajön.szerintem a te babád rettenetesen sokat eszik,és azért bukik,mert kis mohócska :)
2009. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő hasi ultrahangot ajánlott,de nekem most 6 hetes a babám és most eszik 100ml-t,még csak sokat sem...,mégis bukik.Talán próbáld meg a köztes büfiztetést,ha nem javul,menj el hasi uh-ra vele és megmondják pontosan,hogy mi baja,találgatásokra ne adj,orvos hadd mondja ki,hogy nem reflux.

Jó egészséget!

2009. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,de annyira gyakori probléma manapság ez a reflux,hogy megijedtem,nehogy ezzel álljak szemben és könnyedén ráfogjam,hogy sokat és mohón eszik,miközben esetleg nagyobb a baj.Köszi a választ!
2009. jún. 26. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is sokat szopott, még a kórházban a csecsemőorvos mondta, hogy szopi közben többet vegyem fel büfizni. Akkor nem bukik vissza sokat.

(A kórházban szinte semmi nem is maradt meg benne, csak a 3. napon miután szóltak, hogy így szoptassam.)

2009. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy voltunk meg is nézték Uh-al. Most meg az a bajom, hogy keveset eszik. 4,5 hós és 60 és 80 között eszik de már 1,5 hónapja.:/

Nem refluxos.

Egyébbként a kérdésedre sajno nem tudok válaszolni mert én is megkérdeztem az orvost és ő sem tudta megmondani. Annyi van hogy majd később ha nagyobb lesz annyira eldurvulhat a helyzetha refluxos, hogy egyszerűen összeszorítja a száját és nem hajlandó enni. Nem olyan gyakori ám ez, ne izgulj! Ilyenkor még sok a tejcsi is és túl könnyedén szinte csak kifolyik a ciciből Ő meg még nem tudja, hogy mennyit bír enni.

2009. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A refluxos babának orrán-száján folyik vissza a folyadék általában. Az én babám is nagyon bukós volt, minden alvásnál elhasználtunk min.3 pelust, +a büfikre. Hasi UH-n megnézték alaposan, és mindent rendben találtak, úgyhogy nem aggódtam tovább. Kb.6 hónapos korára csökkent nagyon a bukások száma, elkezdett mást is enni, mostanra már alig bukik vissza valamit, csak amikor "repülőzik" a hasán evés után. Most 9,5 hónapos. Amúgy majdnem minden baba bukik valamennyit, mert még fejletlen a gyomor záróizmuk, ez normál esetben 1-2 éves korukra teljesen megerősödik, és tökéletesen zár.
2009. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnézetjük uh-on,az a biztos!Addig meg megpróbáljuk a gyakori büfiztetést és a Nutritont,hogy sűrűbb legyen a tejcsi a gyomrában.
2009. jún. 27. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!