Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves a lányom, lassan el...

1 éves a lányom, lassan el szeretném választani. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Reggel ébredéskor,este lefekvéskor és éjjel kb. 2-3 alkalommal szopizik.Vissza kell mennem dolgozni,de az éjszakai ébredések miatt nem tudom magam kipihenni.Adjak tápszert a reggeli-esti szopi helyett?A védőnő szerint hipoallergén legyen.Tényleg szükség van erre?
2012. máj. 21. 21:54
 1/5 alaszka ***** válasza:
100%
Enyém 1 hónap múlva lesz 1 éves, én is az elválasztáson gondolkodom, nálunk is van éjjeli szopi még több, de az enyém napközben is többször kéri még. Én nem akarok neki már tápszert adni, főleg nem hipoallergént, szerintem az már túlzás azért. Itt sokat olvasom, hogy 1 éves kor után már tejet adnak a babának, szerintem én is így fogok tenni.
2012. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi 1 éves ko felett korának megfelelő tejitalt adtunk! tehéntejet kb másfél évesen, de nekem ekcémára hajlamos a fiam. szerintem sem kell tápszer már.
2012. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hós és bár nem kell még dolgoznom de lassan én is el szeretném választani. Ő már csak alkalomszerűen szopizik , de kb annyiszor mint a te lányod. Éjszaka is 2-3 alkalommal. Én tejet szoktam adni neki ezen kívül is. Sőt talán azon az elven, hogy a glutént is szoptatás alatt célszerű bevezetni, a tejet is párhuzamosan érdemes elkezdeni a szoptatással. Pár hónapja kapja már és semmi baja (lekopogom). Persze először vízzel higítottam neki.
2012. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Hát. Ahogy látod: ha az éjjeli szopikra még nagyobb szüksége van, akkor azt nehezebb lesz elhagyni, ill. talán nem azokkal kéne kezdeni. De ha úgy érzed, kevésbé fontosak, akkor tehetsz velük egy próbát.

Ha nem megy, igazából két lehetőséged van: vagy erőltetve elválasztod és nem adsz neki többet éjjel - de ebben az esetben néhány napos kínlódásra lehet számítani. Vagy adsz még neki időt és tovább szoptatod - és te magad próbálsz olyan módszert találni, hogy te is ki tudd pihenni magad jobban (pl. közelebbi fekhely).


Ugyanígy a nappali szopiknál is: célszerűbb azzal kezdeni, amelyik kevésbé fontos és a meghatározót a végére hagyni. De ha meg tudod és akarod oldani, hogy reggel munka előtt és este még szoptasd, akkor ez is működhet. Nem feltétlenül lehet szükség arra még így sem, hogy teljesen elválaszd, ha olyanok a körülmények és mindketten folytatnátok még.


De bárhogy is, szerintem próbáld az ő igényeit is figyelembe venni, ebben is, amennyire sikerül. Akkor nagyobb az esély rá, hogy könnyebben túljuttok a váltáson.

2012. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen,én is úgy gondolom hogy a reggeli-esti szoptatás megoldható lenne munka mellett,de úgy érzem hogy az éjszakait nem tudom ezek nélkül "kiiktatni".Erre valami ötlet?Víz,apa :nem jött be.Sírni hagyás szóba sem jöhet.Egyébként az éjszakai kizárólag összebújás céljából van,erre már rájöttem.És ez nekem is nagyon jó,csak az a baj hogy előfordul hogy ilyenkor teljesen felébred és nem tudom visszaaltatni.Na ilyenkor nem tudom egyáltalán kipihenni magam,és sajnos a munkaköröm olyan hogy muszáj észnél lennem.

A hipoallergén tápszert én is túlzásnak éreztem.A tejitalnak utánanézek.Köszi!

2012. máj. 22. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!