Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés a szoptatás?

Milyen érzés a szoptatás?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok ha butuskának tűnik a kérdésem. 26 éves lány vagyok, párommal tervezzük a kisbabát, nagyon vágyunk már rá, imádom a gyerekeket, semmi félelmem, aggályom nincs kivéve egyet! Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hogyan zajlik egy szoptatás. Fáj? Milyen érzés?
2012. febr. 7. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fáj, az első pár napban érzékeny, és nincs hozzászokva, hogy valaki rendszeresen hosszabb ideig szívja.

Azután hozzászokik és szerintem nincs vele semmi probléma,lelkileg felemelő érzés.

Vannak akinek kisebesedik, begyullad a mellbimbójuk, mellgyulladást kapnak, ráharap a pici, főleg a nagyobb babák, de ezek a problémák az élet minden területén előfordulhatnak, úgy értem problémák lehetnek bárhol bárkivel bármilyen ügyben, attól még alapvetően, ha minden rendben, akkor ez egy jó érzés.

Ha van tej, főleg, ha kevés, és küzdeni kell érte, na az már egy másik eset, benne is van, amit írtam, hogy küzdelem, fejés, stb.

A picik, a legtöbbje legalábbis ha odaadod neki a cicit, ösztönösen tudja, mit kell csinálni, bekapja a mellbimbót és az udvarát - mert ha csak a bimbón rágódik, az nem kellemes - és szívja.

Az elején kb fél óra egy szoptatás, a vége fele már 10 perc alatt végeznek.

Mindez természetesen a problémamentes szoptatásra vonatkozik.

2012. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az elején a mellről beszéltem, csak kihagytam a szót.
2012. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még várok tapasztalatokat, élményeket.
2012. febr. 7. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az előző válaszoló leírta, az elején lehetnek problémák. Én szerencsés voltam, nagyon hamar beindult a tejem, kb. egy hónapig volt érzékeny a mellbimbóm. Azóta tényleg olyan mint a képeken:mosolyogva szoptatok! :-)

Érdekes érzés pl. amikor szopizik az egyik ciciből, beindul a tejleadó reflex és csöpög a másikból is, ilyenkor érdekes,bizsergést érzek a mellembe. Vagy sokszor előfordult hogy már akkor elkezdett csöpögni a tejem amikor a kisfiam felsírt, ez főleg az első hetekben történt meg.

Összevetve, nagyon szeretek szoptatni, tudod, azok a gyönyörű szemek, ahogy rád néznek...és amikor jól lakva, teljes biztonságba tudja magát és elalszik szopi után...imádom!!!

2012. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. én is imádom a gyerekeket, már álmodtam is a saját gyerekemről. borzasztóan vágyok rá, de ez az egy volt amit sehogy sem értek meg. itt kérdések voltak/vannak bennem. Valóban gyönyörű érzés lehet...
2012. febr. 7. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

2. válaszoló vagyok.

Előtte én is tartottam tőle, kicsit talán féltem is, de tudtam hogy fogom szoptatni. Ma már nem is tudom mi miatt aggódtam, hisz a világ legcsodálatosabb dolga ez. És ez az amit egyedül csak Te adhatsz a babádnak, és ezt csak veled tudja megélni. Egy örök kapocs, egy közös titok! Közös élmény!

2012. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb. 1 hónap mire a mell hozzáedződik. Nekem is volt sebes, érzékeny, de nagyon akartam szoptatni. Mostmár nagyon jól megy mindkettőnknek, és sokszor nagyon jó, hogy a feszülő cicimre rácuppan, mert enyhül a "nyomás".

Meg jó érzés, hogy ezt adhatom neki, és amikor a végén mosolyog, meg néz rám a kis szemeivel, mintha mondaná: "na, anyukám, ez nagyon jól esett!":)

2012. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jubilee ***** válasza:
69%
Nekem az első kisgyermekemnél kínszenvedés volt az első 3 hónap. Nagyon gyakran és hosszú ideig szopizott a kisfiam, sajnos nagyon sebes volt a mellem emiatt. :( Amikor kezdett egyre hosszabb időket kihagyni 2 szopi között, meggyógyult a mellem, utána már nem fájt egyáltalán. A kislányommal szerencsére csak 3-4 napig tartott ez az áldatlan állapot. Ő már 19 hónapos, a mai napig szopizik. Tényleg jó érzés, ahogy a csodálatos szemeikkel az embert nézik és közben szuszognak, esetleg simogatnak. :)
2012. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!