Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikorra áll be, hogy mennyi...

Mikorra áll be, hogy mennyi tejre van szüksége a kicsi babának?

Figyelt kérdés
3 hónapos babám 1,5 hónapja átalussza az éjszakát, reggelre viszont úszik az ágyunk a tejben és bedurran a mellem. Lefekvés előtt amennyire tudom kiürítem, reggel is lefejek egy kicsit, hogy be tudja venni a szájába a babám. Be fog állni valamikor, hogy ne legyen több, mint amennyire szüksége van?

2012. máj. 24. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénenként változó,hogy mikor áll be.Nekem a baba 2,5 hónapos koráig ha átaludta az éjszakát,ha nem akkor is tocsogtam a tejben reggel :( Annyit tudsz tenni,hogy éjszakára veszel fel egy topot és teszel melltartóbetétet :) Kitartást!
2012. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Avery ***** válasza:
100%
Nekem kb. 4 hónapos korára állt be úgy, hogy már nem ömlött. De akkor is volt olyan, hogy ha valamiért egy étkezést kihagyott, akkor csöpögni kezdett. Kitartás!
2012. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Akkor kitartok és várok :) Bár inkább több legyen, mint kevesebb...
2012. máj. 25. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, inkább legyen több, mint kevesebb. Ezzel én is így vagyok. Az én babám 2 hós. Lefekvés előtt még kiürítem a mellem, de reggelre majd kidurran, de napközben már normalizálódik a helyzet.
2012. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Lányok, este nem kell üresre kifejni a mellet! Pont ezzel húzzátok ám el a beállást!

Hagyjátok, hogy a baba annyiszor és annyit egyen, ahogy neki jó. Ha este üres lesz, szuper, ha marad még benne egy kevés, akkor maradjon. Fejni pedig csakis akkor fejjetek (akár éjjel, akár nappal), ha már nagyon feszül és éppen csak annyit, hogy picit megkönnyebbüljetek. Teljesen kifejni nem ajánlott, mert azzal csak tovább ingerlitek a mellet.

Emiatt lehet, hogy pár napig még fejnetek kellhet éjjel, de ha csak kicsit fejtek, egyre jobban ritkulni fog a feltelés és végül be fog állni, hogy éjjel már nem lesz aktív tejtermelés.

Kitartás!

2012. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!