Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha egyáltalán nincs teje egy...

Ha egyáltalán nincs teje egy nőnek akkor mért tartják bent a kórházba őket?

Figyelt kérdés
A barátnőm pénteken szült! Azóta nem tudta megetetni a babáját mert nincs egyáltalán teje! Már véres hólyagok lettek a mellén ahogy a kicsi szopizni akart de nem jön semmi! Ma van 3. Napja hogy a kicsit csak cukros vízzel itatják és nem engedik, hogy tápszert vagy másik anyuka lefejt tejét kapja! Szegény lány már kikészült idegileg, hogy a baba keservesen sír egész nap mert éhes és akkor haza sem engedik a 4 nap utàn, hanem bent tartják isten tudja meddig! Van az osztályon egy másik anyuka aki ugyan ezért van bent másfél hete pedig egészségesek! Meddig mehet ez még így?? Muszály a kicsit éheztetni?? Nen engedik, hogy saját cumisvegből igya a vizet! Ez azért van hogy tudjon szopizni??
2012. máj. 27. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Hol szült a barátnőd?Én ilyenről még nem hallottam.

Szegény picúr:-(

2012. máj. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez hihetetlen, hogy nem adnak a babának kicsi tápot sem, nem az a lényeg, hogy ne éhezzen a baba? Ok, tudom, hogy vannak tartalékai, de 3 napig ordít, szegényke...

Elvileg meg kellene indulni a tejnek mostanában, nekem is a 3. napon indult meg. De a kórházi személyzetről is megvan a véleményem, nálunk odafigyeltek, hogy az anyuka helyesen tegye mellre a babát, nem volt senkinek sebes a melle.

2012. máj. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát kíváncsi leszek a mai napra!!(dél-p.)
2012. máj. 28. 10:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hülyeséget!

Általában pont a stressz akadályozza a tej megindulását!

Velem is így volt és minket sem akartak hazaengedni, mert nem állt meg a babám súlyesése.

Na én akkor mondtam, hogy felejtsenek el, mi márpedig megyünk haza és ha kell, akkor jöjjön ki minden nap a védőnő és a doki.

Gondolom mondanom sem kell, hogy otthon már pár óra múlva tocsogtam a tejben... :)


Oké, hogy odafigyelnek, meg ilyenek, ez tök jó, csak éppen nem kéne átesni a ló túloldalára és legfőképpen meg figyelembe kéne venni, hogy az anyuka elsősorban ember és nem egy gép, amiből gombnyomásra automatikusan jön a tej.

2012. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van ilyen kórház:ezt hívják "baba barátnak".Csak nem értem miért,mikor ez a szenvedtetés sem neki,sem a mamának nem jó.Én saját felelősségre hazamennék vele az 5. nap után,ha egyéb oka nincs annak,hogy benn maradjunk (sárgulás,anyuka állapota,ilyenek).Valóban ezzel "motiválnák" a szopizást,de szerintem többet ártanak vele,mint használnak.Szegény anyuka idegileg kikészül és ha addig nem indult be a teje,ezután végképp nem fog.Arról nem beszélve,hogy a pici mit él meg az első pár napjában!BORZASZTÓ!!Nekem sem volt tejem;kb. a 2-3. napra lett valami.Addig "csak" a csecsemős nővérek keserű megjegyzéseit kellett hallgatnom,hogy most sem szopott mérhetőt a gyerek.Nekem már ez borzalmas élmény volt és állandóan sírtam a kórházban.Főleg úgy,hogy a mellettem fekvő anyuka liter számra fejte a tejét,annyi volt neki!!Én kiosztanám őket,az biztos.A gyereket kell nézni mindenképpen!!!
2012. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerinem ha minden oké,akkor hamarosan kiengedik őket. Szerintem keressen meg a korházivédőnőt aki majd segit elvileg jól mellre tenni a kicsit. Vagy nézd meg az lll.hu oldalát hivjatok fel közösen tanácsadot. A kh-ban nekem se indult meg a tejem,csak otthon.Ne tresszelen.. Egyébként lehet hogy kedden már hazaengedik a kh-ból. Hisz a hosszu hétvégén nem hiszem hogy hazaengedik őt. Én is csütörtökön szültem és csak kedden engedtek haza.
2012. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Eleve, szülés után minimum 72 órát kell bent lenni. Tehát ha ő péntak délelőtt került be, akkor lekorábban csak ma mehetne haza. De ennek feltétele, hogy a baba fogyása megálljon, sőt hízzon.


Ha nem forszírozzáka szoptatást, soha nem is fog megindulni a tej. Ha cicre teszi rendszeresen a babát, megindul a tejtermelés. Az ennyire pici babánál meg végképp cumizavart okozhat, ha nem szopik, hanem cumisüvegből iszik.

Örüljön neki a barátnőd, hogy támogatják a szoptatásban, nemcsak hazaküldik, hogy tápszert adjon a babának. Ha a baba súlya gyarapodik, haza fogják úgyis engedni

, ha nem tud szoptatni, majd írnak fel tápit egyébként.

2012. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oh, nekem ugyanez volt, bababarát kórházban.


Egyáltalán nem tudtam szoptatni, nem kapott pótlás, azt mondták, hogy rosszul csinálom, próbálkozzak. Másfél nap után a férjem, aki szintén ezen a klinikán orvos, kiírt és adott nekünk tápszert, másnap hazajöttünk saját felelősségre. Az első itthon töltött napon 10 dekát hízott, és nem sírt egy percet sem. A mellemből profi szoptatási tanácsadó 10 ml tejet tudott kifejni, addigra a mellemen lévő sebek elfertőződtek, a mellem begyulladt, 40 fokos lázam volt. Mint később kiderült, egy anatómiai variáció miatt nincsen minden csatornának kivezető nyílása, így gyógyszerrel apasztották el azt a pici tejet, ami lett.


A bababarát kórház jelentése Mo.-n jelenleg az, hogy a csecsemős nővérek zavartalan facebookozásának érdekében semelyik baba táplálásával nem foglalkozunk, csak örülünk, ha az anyukájuk éppen remekül tud szoptatni. Ha nem? Az ő baja, majd lesz valahogy. Bele sem merek gondolni, hogy mi van, ha a férjem nem olyan pozícióban van amilyenben, hála Istennek így eljöhettünk abból a pokolból.

2012. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez agyrém! Ilyet én még nem hallottam, szerencsére:S Komolyan, mik vannak ebben az országban?! Bababarát kórház?! Ez?! Én Szegeden szültem, az is bababarát, de fel sem merült, hogy ne adjanak a babának enni, vagy indokolatlanul bent tartsanak bárkit. Szép is lett volna, front volt, és még a folyosón is várt anyuka szabad ágyra.
2012. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
még anno,mikor szültem szhelyen,akkor bababarát volt,megküzdöttem ugyan ezzel a problémával mint a barátnőd. megoldás: titokban megetettem a babámat tápival:o)
2012. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!