Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig "természetes" hogy nem...

Meddig "természetes" hogy nem jön meg a menzeszem szoptatás alatt? Tapasztalatokat kérnék

Figyelt kérdés
A szülés után kb 8 hétig volt meg a menzeszem és azóta semmi.Onnantól úgy szoktam észrevenni hogy meg kéne jönnie hogy pattanásos lesz az arcom és fájdogált a hasam alja.A kisbabám már 8,5 hónapos és jól szopik ő a 2. gyermekem és az első is szopott de a 2. babám egy kicsit rövidebb idő alatt szívja ki a neki megfelelő mennyiségű tejet és az első gyermekemnél volt is menstruációm.Aki hasonlóan van/volt írja meg tapasztalatait hogy meddig szokott ez tartani?És ez idő alatt ugyan úgy teherbe eshetek ha nem vigyázunk?
2012. máj. 30. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem szülés után 9 hónappal jött meg. Igen, nagyon is teherbe lehet esni szoptatás alatt is.
2012. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ,akkor jól tudtam hogy így teherbe lehet esni :D
2012. máj. 30. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt a nagyobbik fiam amikor megjött, ez még a természetes kategória. Ő nagyon jól és sokat szopott. Terveztük a második babát és őt úgy sikerült összehozni, hogy még naponta 4-5 alkalommal szoptattam (bár végig a terhességem alatt is) A kicsi viszont nem tudtam szoptatni, mert nagyon bukós baba volt, így fejni és sűríteni kellett neki, gyorsan el is apadt a tejem (9 hónapos koráig kapta úgy hogy pótoltam mellette) kb 7 hónapos volt amikor újra menstruálni kezdtem.
2012. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hónapra jött meg szülés után, én is aktívan szoptattam még ekkor. Elvileg kisebb az esély teherbeesésre amíg nem jön meg, de megvan! :) Ismerősömnek is 13 hónaposan jött meg először, mindkettőnknek azt mondta a doki, hogy normális.
2012. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos korban jött meg először intenzív szoptatás mellett.
2012. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szülés után 6 héttel megjött, utána rá 28 napra. Utána semmi kisfiam 17 hónapos koráig. Azóta rendszeres. 25 hónapig szopott.
2012. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :D
2012. máj. 30. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!