Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt fáradékonyabb...

Szoptatás alatt fáradékonyabb vagyok, természetes? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Éjjel is többször szoptatok, mert babámnak nem kell más, ez nyugtatja meg ha felsír, aztán egész nap hulla fáradt vagyok.Elmenjek emiatt orvoshoz, ti gondolnátok betegségre?
2012. ápr. 23. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt volt h majdnem bealudtam :S Ez állítólag a jó szoptatás ismérve.

Meg az is "tünet" a jó szoptatásra, h utána rém szomjas az ember.

No meg eleve fáradt vagy azért, mert éjjel többször kelsz.

Szedj vitamint, és próbálj minél többet pihenni napközben! Pár hónap és jobb lesz, ha már többet alszik éjjel a babád!

2012. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja , és teszem hozzá, nem csak éjjeli szoptatásra gondolok, hanem napközben is, ha szoptattam, sokszor azt éreztem, kimegy az erő belőlem, és el tudnék aludni minden percben. Utána "visszarázódtam" érdekes mód.... csak szoptatás alatt éreztem ezt leginkább.
2012. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
100%

Mert a prolaktin álmosít, az oxitocin pedig ellazít. ;)

Kérdező, pihenj napközben is, amennyit csak lehet. Amíg rendszeresen éjszakázol, addig várhatóan teljesen nem fog ez elmúlni, hiszen többször is megszakad az éjszakai alvásod. Vagy, ha "bátor" vagy és nem ijesztenek meg a híresztelések, vedd a közeledbe a picit, hogy könnyebb legyen az éjjeli ellátása. De az sem árt, ha a táplálkozásod is felülvizsgálod egy kicsit, felturbózod magad vitaminokkal; úgyis lassan jönnek a friss gyümölcsök, zöldségek..

Első nekifutásra nem hiszem, hogy ez mindjárt betegség lenne, inkább a helyzettel jár együtt.

2012. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok.Nem fáj semmim,de volt egy megfázásom és azóta napközben néha úgy érzem, majd'kiugrik a szívem, remegnem az izmaim a gyerek súlyától (11kg),ezért kíváncsi voltam,mást is leterhel-e a szoptatás,vagy csak engem.
2012. ápr. 23. 19:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs,de még érdekelne,mennyi folyadékot tudtok meginni egy nap,lehet hogy keveset iszom, de nem kívánom,amennyi vizet megiszom azt is erőltetem.Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 23. 20:36
 6/6 xStefix ***** válasza:

Az alapvető tanács az, hogy annyit igyál, amennyire te magad szomjas vagy.

De, ha mégis úgy véled, hogy ez esetleg kevés (pl. mert észreveszed, hogy egy adott szint alatt ténylegesen kevesebb a tejed), akkor érdemes azért tudatosan is odafigyelni erre, nemcsak a szomjúságra hagyatkozni. Nálam pl. 2 liter volt a lélektani határ, ha ez alá csúsztam, ténylegesen kevesebb volt a tejem (többször kellett szoptatni). De megint más simán megiszik 4-5 litert is, mert annyira kívánja.

Ha te is hajlamos vagy "ellinkelni" az ivást, próbáld ki a következőt: a reggelizés idején csináld meg magadnak az aznapi mennyiségeket. Mondjuk fél-fél liter (koffmentes) tea és (higított) gyümilé és egy másfeles ásványvíz, amiket kikészítesz. (De bármi más is lehet, ahogy te kívánod.) Ezeket az üvegeket aztán napközben magaddal hurcolod mindenhova és szem előtt tartod. Simán rá tudod így szoktatni magad, hogy többet igyál, pár nap alatt általában reagál a szervezet és jobban jelzi a szomjúságot.

Vagy, sokan a következő szopi idejére tesznek ki egy pohár innivalót maguk mellé, amit aztán lehúznak. Ez azért is válhat be, mert a szopi kezdetén termelődő oxitocin hormon sokaknál szomjúságérzetet is kivált. Így rögtön pótolni tudod a megtermelődő tejmennyiséget.

2012. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!