Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mi az alkoholf...

Szoptatás alatt mi az alkoholfogyasztás "protokoll"-ja?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Közvetlen szoptatás után 1 fél pohárnyi bor/pezsgő/sör, vagy 3cl tömény. (Legalábbis nekem ezt mondta a kórházban a főorvos. )
2012. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Én kihagynám. Annyira nem hiányozhat, hogy ne bírd ki azt a néhány hónapot, amíg szoptatsz
2012. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Szoptatás alatt semmiképp ne igyál! Ki lehet bírni ezt az időt, és egy kortyot se ittam. Nekem a baba a fontosabb. Szerintem neked is!
2012. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Semmennyi dl, cl, ml.

Ugyanaz vonatkozik erre is , mint terhesség alatt: a tejben is felhalmozódik az alkohol, amit a baba mája nagyon nehezen tud lebontani.

2012. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is ki fogod bírni nélküle, más is kibírta már.
2012. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy egy alkalmankénti iszogatás,semmi rosszat nem tesz.Én elég "régóta" szoptatok(20hó)és bizony karácsonykor hihetetlenül megkívántam a krémlikőrt és ittam egy pohárral.Mostanában pedig a reklámja csábított el a cider-alma-sörnek :) és ittam egyet.Egyszóval ha úgy nézzük fogyasztottam alkoholt a szoptatás alatt,de ugye nagyon nem mindegy hogy mit és mennyit.A kérdés nyilván nem a lerészegedésre és az alkoholizmusra vonatkozik.Az is számít hogy mekkora a baba,mennyit szopizik.Amíg kizárólag anyatejes volt én nem ittam,de pl a sört kifejezetten ajánlani szokták tej serkentésre!-Akkor hogy is van ez?
2012. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is sokáig szeretnék szoptatni, nem csak pár hónapot, és azalatt bizosan lesz egy két alkalom, amikor megkivánom, és itt nem a nem kibirásról van szó, hanem arról, hogy lehet kulturáltan is, hogy a "kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon". Akit én láttam elfogadható példának, az egy-egy este az utolsó szoptatás után megiszik pl. egy pohár bort vagy hasonlót. már majdnem két éve szoptat, és a gyerek okos, kiegyensúlyozott, vidám, nevetős.
2012. jún. 3. 15:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Hetente 1 doboz sör szerintem simán belefér.
2012. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
kb 6 hetes volt a csajom nem tudott kakantyúzni,és valentin volt diskóba voltunk kb,10 3 cent wiskyt becsaptunk.hát büntudatom is volt de bezsalt,szóval a lényeg h utánna olyat kakót h azóta is minden ok.
2012. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Érdekes, hogy lepontozták azokat akik azt írták kikellene bírni ezt a pár hónapot pia nélkül.

Szomorú, hogy a végén még ezek a sz@r anyukák.

2012. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!