Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van "protokoll" a baba látogat...

Van "protokoll" a baba látogatására?

Figyelt kérdés
Ha megszületik a pici, a rokonokat/barátokat meg kell hívni a látogatásra, vagy jönnek maguktól és előre bejelentik? Mennyi idő után jönnek?
2011. okt. 22. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában a szülők jelzik, ha már jöhetnek a rokonok, barátok is. Hogy mikortól ez sok mindentől függ. A szülők habitusától, anya-baba állapotától, évszaktól, járványidőszakoktól..
2011. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi az elsőnél is meghívtuk őket, vagy volt olyan is 1-2 , aki miután megkapta a "megérkeztem" üzenetet pár napra rá felhívott, hogy mikor jöhetne látogatni?

személyes meglátásom szerint kell egy bizonyos idő (szerintem min. 1 hónap) mire az anyuka is "fogadóképes" állapotba tud lendülni, a babával is kezd összeszokni.

Ha lehet csak "folyamatos" meghívással, szóval ne egyszerre 4-5 embert, mert az nagyon zavaró tud lenni.

2011. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A barátokat érdemes egyszerre meghívni amennyit csak lehet. Kb 2 hónapos kórtól jöhetnek. Távoli barátok 4-5 hós kor után.

A rokonokat szintén érdemes úgy lerendezni, hogy akik ismerik egymást egyszerre jöjjenek.

És 1-másfél óra után nyugodtan lehet le lehet mindenkit rázni.

2011. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mivel császárral szültem és nehezen tudtam mozogni,annyit kértem az első héten ne jöjjön a szüleimen kívül senki.Második héttől már jöhetett bárki,nem zártam el senki elől a babámat.
2011. okt. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházba jöttek be 2. nap, utána 4 hét szünetet tartottunk, hogy mindannyian megszokjuk az új helyzetet, én is regenerálódjak valamennyire. Anyukám volt végig velünk ezalatt is, mert együtt lakunk. 4 hetesen vittük a kislányunkat a másik nagyszülőkhöz látogatóba. Senki sem sértődött meg.


Kérdésedre válaszolva, az ember még akkor is előre bejelentkezik, ha nincs kisbaba ott ahova látogatóba megy. Általában megkérdezik, hogy mikor mehetnek.

2011. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg illene megkérdezni, hogy mikor jöhetnek.

Na, engem a kutya sem kérdezett. Állandóan itt lógtak a nyakamon - hívás, kérdezés, bejelentés nélkül - , pihenni sem tudtam. És ezek nem a rokonok, hanem a ráérős barátok voltak.

Be is sokalltam... Ezt nem kívánom senkinek!

2011. okt. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy illik rákérdezni, hogy mikortól lehet jönni látogatóba, ez általában a gyermekágyas időszak utánra esik.
2011. okt. 22. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!