Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyik napról a másikra le...

Egyik napról a másikra le lehet választani 15hónaposomat a ciciről? Reggel, este szopizik+éjszaka.

Figyelt kérdés
Abban bíznék,hogy akkor végre átalussza az éjszakát 15hónap után!
2012. jún. 9. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

egyik napról a másikra csak drasztikusan lehet. Mi 17 hónaposan kezdtük leszoktatni, addig nekem is így szopizott. Reggelente vagy nem voltam otthon, amikor ébredt, más vette ki az ágyból, nem is keresett, jól elvolt. Vagy kapcsoltam neki mesét, és az elterelte a figyelmét. Esti szopit pedig meseolvasással sikerült kiváltani. Az éjszakait ezután magától elhagyta.

Ez kb 2 hónap volt, de mi nem siettettük.

2012. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Hát ahhoz nem biztos, hogy teljesen el kell választani, egyáltalán nem akarsz szoptatni?

Biztos nehéz lesz, az éjszakai szopit már rég el kellett volna hagyni, szerintem úgy 6-8 hónapos korig normális, hogy éjszaka eszik a gyerek, utána már csak megszokás.

Nagyon következetesnek kell lenned, és ha tudsz, mást(teát tejet) se adj helyette, mert akkor azért fog kelni.

2012. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
első vagyok. Már hónapok óta átalussza az éjszakát a babám, de ha nagy ritkán ébred, mindig megkínáljuk innivalóval, az megnyugtatja, és alszik tovább. Főleg ebben a melegben nekem is mindig kiszárad a torkom éjszaka, neki is biztos jól esik inni.
2012. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egy hónapok óta átalvó gyereket nyilván én is megkínálnék vízzel, illetve az enyémnek ott van az ágya mellett, de akit le akarok szoptatni a ciciről, azt nem.

Tényleg ki lennék segítve vele, ha a szopi helyett hozzászokna a 2 dl teához, de mindegy.

2012. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Árkosi Nóra válasza:

Kedves Kérdező!


Nálunk szuperul bevált a kislányomnál, hogy kb 1,5 éves korában nem szoptattam már meg éjszaka, csak reggel és este a meseolvasás közben. 2-3 keményebb éjszakánk volt, de azóta alszik rendesen. És tényleg össze lehetett kapcsolni a két dolgot. :-)

Utána még 2,5 éves koráig szopizott reggel és este.


A fiamnál, aki most 3 hónapos, tuti nem fogok eddig várni az éjszakai szopi-leszoktatásról. :-))

2012. jún. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!