Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek az éttermekb...

Mi a véleményetek az éttermekben történő nyilvános szoptatásról? Zavar vagy nem zavar?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 12:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
zavar bárhol a nyilvános szoptatás, mert az magánügy
2010. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Zavar és nehogy már nekem legyen kötelességem elfordulni amikor én enni mentem oda, társasági életet élni. Hiszen nem én vagyok aki zavarok. Arról sem én tehetek ha nincs egy szoptatós helyiség az üzletekben. Ha szoptatni akar bújjon el valahova, vagy maradjon otthon. Különben is egy akkora gyerek aki még szopik más gondokat is okoz pl sokat sír. Nem kell még vele étterembe járni.
2010. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Én épp most babát várok és olvasom a kismama újságokat, megy mindenhol nagyban a kampány a szoptatás mellett. Én is azt mondom, hogy az a legjobb és egészségesebb a babának, viszont mindennek megvan a helye és ideje. Néhány éve a buszon egy nő elővette a mellét és elkezdte a babáját szoptatni. Én annyira de annyira zavarba jöttem, nem tudtam hova nézni. Ha ott az idő és etetni kell, akkor félre kell vonulni és úgy elintézni. Tekintettel kell lennünk egymásra, mindenkinek más a fontos.
2010. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%
Elég prűd a társadalom, hogy ez embereket zavar. A babák szopni szoktak az anyuka cicijéből, mert onnan kapják a táplálékot. A felnőtt lányoknak meg jó nagy formás cicijük van, és ezt mindenki tudja. Semmi extra nincs abban hogy ez látható.
2010. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Én nő vagyok,és van egy fiam is.De személy szerint én is úgy vagyok vele,hogy a szoptatás az csakis az anyára és babájára tartozik..Engem kifejezetten zavarba hoz ha látok ilyet,és néha úgy érzem,hogy az anyukák részéről ez szándékos viselkedés,hogy mások is lássák..Ha szoptatni kell a babát,akkor oldjuk meg úgy,hogy nyugodt körülmények között legyünk a babával,és ne egy étteremben vagy buszmegállóban szoptassunk..

Aki azt írta,hogy enni jár az étterembe,és zavaró lenne,nos igazat adok neki..Én nem azért fizettek drága vacsorát,mert szeretném látni,hogy a szomszéd asztalnál,hogy egy újszülött sír megy zaj van,vagy éppen szoptatják...

Megjegyzem,hogy egyre több helyen csinálnak a WC-k mellé kismama helyiséget is ahol lehet szoptatni,pelenkát cserélni..

2010. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
23%

Én szoptattam, repülőgépen, parkban, állatkertben.... Ráterítessz egy kendőt és senkit nem zavar. Esetleg bizonyos intelligenciaszint és végzettség alatt. Azokkal meg nem foglalkoztam soha.

(külföldön teljesen normális, lehet, hogy a kultúra ott már egy kicsit más)

2010. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%

Enni mész oda. És az a gyerek éppen mit csinál, amikor szoptatják??!! Eszik, nem?!Nem értek egyet azzal, hogy egy szoptatós anya vonuljon el a társadalomtól, csak mert a legjobbat adja a gyerekének.

Persze nem arról beszélek, amikor valaki előlobogtatja a mellét az asztal fölé, és elkiáltja magát, hogy idenézzetek, szoptatok. De ha kulturált módon (ld. előttem szóló, kendővel, szoptatásra alkalmas ruházatban) eteti meg valaki a világ legtermészetesebb módján a gyerekét, azzal szerintem semmi baj.

2010. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

Ja csakhogy mi tányérból eszünk nem egy mellből. Nem hinném hogy olyan átlagos lenne mellett villantni mint késsel, villával enni.

Bocs de igazán nem tudom egy még szoptatott gyerek mit élvezhet egy éttermen hogy feltétlenül oda kell vinni...

Adja a legjobbat a gyerekének de ez másokat nem kötelez semmire, pl hogy nézniük kelljen, mert nehogy már ők forduljanak el. Nem kell glóriát vonni annak a feje fölé és mindent elnézni aki szoptat, gyereket nevel...

2010. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Engem nagyonis zavar. Adjon neki cumit vagy ne hozza el a gyereket. Egyáltalán nem étvágygerjesztő ha meglátod miközben eszel.
2010. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem a társadalom prűd, hanem vannak kultúrális szokásaink. Lehet, hogy 30 év múlva a nyilvános helyen való szoptatás már természetes lesz. Gondoljunk arra az időre, amikor a nők a strandra csak a testüket majdnem teljesen eltakaró ruhába mehettek fürödni, ma meg a nudizmus széles körben elterjedt...
2010. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!