Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akiket zavar a...

Anyukák, akiket zavar a "nyilvános" szoptatás, hogyan oldjátpk meg hanincs hova elvonulni?

Figyelt kérdés

Iszonyúan feszélyez, zavar a nyilvános helyen történő szoptatás. Hiába mond nekem bárki bármit, borzasztó érzés.

Képtelen vagyok rá.


Azonban,nagyon kevés helyen van rá lehetőség,hogy elvonuljak a babával, de a nagyobb gyerekem miatt nem tehetem meg hogy otthon kuksolunk hoyg tudjak szoptatni. :-( Telesen el vagyok keseredve emiatt.


Milyen megoldások léteznek?

Az hogy letakarom magunkat egy textil pelenkával nem működik. Lerántja a gyerek, felfújja a szél, nem takar eléggé.

Teljesen magam alatt vagyok emiatt.


2012. ápr. 9. 12:43
 1/7 xStefix ***** válasza:
100%

Tippek:

Valamilyen nagyobb takaró, aminek nagyobb súlya van, hogy ne vigye le a szél.

Ha van, akkor hordozókendő ugyanilyen célzattal. Csípőre kötésnél általában jól lehet szoptatni és ezt nem tudja lerántani a gyerkőc (remélhetőleg).

Figyelemelterelés. Ha a picid pl. szereti a forgalmas, zajos környékeket, próbálj ilyenkor arrafelé menni, hogy a sok látnivaló lekösse őt és kevésbé jusson eszébe, hogy szopizni akarjon.

Útvonaltervezés. Gondold végig, hogy merre kell majd épp menned és térképezd fel fejben előre, hogy az útvonalon lehetőleg legyen egy-két olyan eldugottabb hely (check-point:), ahol mégis meg tudod szoptatni a picidet. Lehet, hogy ez néha plusz kerülő és idő, de talán néha megéri.

És szervezés. Ha van valamiféle napirendetek, a kicsinek és a nagynak is, próbáld őket összehangolni és inkább akkor kimozdulni, amikor a pici kisebb valószínűséggel fog szopit kérni. Pl. ha mellen szokott elaludni, ne alvásidő előtt indulj el. Illetve délután-este általában nyűgösebbek szoktak lenni és többet szeretnének szopizni, úgyhogy ez megint neccesebb időszak. De ezt úgyis te látod jobban.

2012. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az öltözékemmel oldom meg: mindig veszek topot a felsőm alá, ha szopizni kell, akkor felső réteget felhúzom, az alsót le, hogy őpont akkor a rés legyen, hogy elérje amit el kell. Semmi nem látszik.
2012. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Panelos vagy? Akkor gáz.

Mi családi házban lakunk, és nem mentünk sehova, sajna. (Vagy akkor pont előtte megszoptattam, és úgy, hogy a 3 órába beleférjen.) Hanem inkább kint játszottunk az udvaron, és ott simán megszoptattam. Sajnos a szomszéd idelát, szóval azért el kellett takarnom magamat. Vagy apa vitte a nagyobbat a játszótérre délután. Vagy akkor mentünk, amikor aludni kellett, és a babakocsiban aludt, amíg a lányom hintázott. Valahogy meg tudtuk oldani, egy nyarat kibír az ember. Ha orvoshoz kellett menni, és éhes lett, akkor a kocsiban szoptattam, ott talán mégsem olyan ciki. A nyilvános szoptatást én sem szerettem soha, pedig a fiam 2 éves koráig szopott. Már mindenki mondta is nekem, hogy milyen ciki, amikor a Tescoban tépi a gyerek az anya blúzát. Nálunk soha nem volt ilyen, mert megszokta addigra, hogy otthon az ágyon szopik. Máshol már eszébe sem jutott. Bocsi, kicsit eltértem a témától, csak azért írom, hogy a későbbiekben tudd. Nem jó, ha bárhol, bármikor előkapod a cicit, mert utána kellemetlen helyzetbe hozhat a gyerek.

2012. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kertes házban élünk.

Hát, sajnos az "egy nyarat kibír az ember" elképzeléssel nem értek egyet. Az én "fóbiám" miatt nem szenvedhet a család.


Úgylátom csak ez a pokrócos megoldás marad, vagy a kocsiban szoptatás.


Viszont köszi az ötletet,hogy figyeljek oda, nehoyg kínos helyzetbe hozzon a gyerek. Azt hiszem akkor oda fogok figyelni,hogy ne szoktassam rá,hogy követelőzzön nyílvános helyen.

Egyébként nem tervezem ilyen sokáig szoptatni. Úgy szeretném,hogy amint minden étkezése szilárdt tud lenni, akkor elhagyjuk a szopit. Tehát maximum 1 éves korig tervezem.


(Erre persze egy rokontól rögtön megkaptam,hogy úgysem fogom tudni elválasztani, mert annyira össze leszünk nőve addigra, hogy én magam nem fogom akarni hogy vége legyen).

2012. ápr. 10. 09:06
 5/7 xStefix ***** válasza:

Szerintem nem kell túlzottan rágörcsölni arra, főleg így előre, hogy később ne akarjon nyilvánosan szopizni a gyerkőc. Mondjuk nekem nincs ilyen irányú saját tapasztalatom, de nem hiszem, hogy minden kicsiként bárhol megszoptatott baba pólóhúzós kisgyerek lesz...

Az első évben, vagy legalábbis fél évben, amíg kizárólag szopizik, addig vagy otthon kuksolsz vagy bevállalod a házon kívüli szoptatást is (amin most te is vacillálsz). Amiket leírtunk, az mind segíthet abban, hogy neked is kényelmesebb legyen és a környezetet se "zavard".

Később viszont, ahogy a gyerkőc egyre nagyobb lesz, egyrészt már mást is fog enni/inni, tehát nemcsak anyatejre lesz szüksége. Másrészt, a 2. félévben megint nagyot fejlődik az értelme és valószínűleg egy csomó dolog érdekelni fogja otthon és kint is; vagyis a szopi átmenetileg megint nem lesz annyira létfontos, mint az elején. (Lásd sok baba szokik le a szopizásról ebben a szakaszban, mert nem érdeklődik eléggé a szopizás iránt és/vagy az anyuka nem kínálgatja rendszeresen, feltéve, hogy szeretne még tovább szoptatni.) Vagyis, ha okosan a saját javadra használod ki ezeket a változásokat, akkor ebben az időszakban már elkezdheted "tanítani" a gyerkőcödet arra, hogy házon kívül már nem szopizunk vagy legalábbis egyre ritkábban és csak adott helyszínen. Így, mire a dackorszakig juttok, a gyerkőcöd már arra szokik át, hogy csak házon belül (ill. ahogy alakítod) fogja kérni a szopit, máshol jó eséllyel nem.


Szóval, szerintem nem feltétlenül szükséges már "csírájában" elfojtani ezt a gyakorlatot; de amikor elérkezettnek tűnik az ideje, akkor persze érdemes lehet úgy alakítani a szokásokat, hogy az az anyukának is egyre jobban megfeleljen.

2012. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon olvastam egy kérdésnél,hogy lehet venni szoptató kendőt (azt hiszem ez a neve).Drága de azt mondják hasznos.
2012. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked a kérdést amit említettem.A 3. válaszoló be is linkelte:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2012. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!