Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5,5 hetes kisfiamat nem tudom...

5,5 hetes kisfiamat nem tudom szoptatni a gyermekorvos javaslatára abba kellett hagynom a szopiztatást. Meddig lesz még tejcsim és mit tehetnék hogy ne fájjon és csomósodjon be a mellem?

Figyelt kérdés
Azért kell a doki szerint abbahagynom a szopiztatást, mert nem hízik rendesen a pici fiam, most heti 5 dkg-t hízott és emellett még csúnya zöld a kakija is, eddig pedig heti 20 dkg-okat.
2012. jún. 13. 08:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg, ha kevés a tejci, akkor miután abbahagyod a szoptatást csökkeni fog és a végén elapad. Szóval nem lesz csomós. Legalábbis a körülöttem lévő szoptatást abbahagyó anyukák ezt mondták.
2012. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Mindig fejj le,de csak annyit hogy ne legyen csomós,és ne feszüljön.De tényleg csak annyit.Aztán egyre kevesebbet kell majd és végül teljesen elapad.
2012. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Én alaposabban körbejárnám a témát azért. Felkeresném a szoptatásért egyesület valamelyik tagját akár telefonon, akár emailben, és tőle érdeklődnék. Vagy ugyanezt a www.lll.hu honlapján. Ott egy egész lista van, akiknél érdeklődhetsz, és mind egytől-egyig szakértők és anyukák.

Én megkérdőjelezném a gyerekorvos tanácsát, hogy hagyd abba a szoptatást, mert keveset hízik tőle. Más utakat keresnék. Az anyatej legalább az első 3 hónapban nagyon fontos tápláléka a gyermeknek, még ha ki is kell egészíteni tápszerrel. Arról nem is beszélve, hogy magadnak is komoly fájdalmakat, gyulladásokat okozhatsz, ha nem tudod rendesen kiüríteni a melledet.

2012. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Miért kell abbahagynod a szoptatást? Nem értem, hogy miért ne kaphatna, akár csak egy kevés anyatejet is a babád a tápszer mellett? Szerintem amíg van tejed addig szoptass!

Valószínűleg így is el fog apadni egy idő után.

Ez neked is és a babádnak is jobb.

2012. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt mondom hogy ettől még nem kell abbahagyni a szoptatást, mellette adhatsz neki tápszert is, ha van tejed szoptasd még nagyon kicsi, és jó az anyuci közelsége is szoptatás révén. Én szerintem szoptasd, a tápszert mellette nyugodtan adhatod!
2012. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ezek az orvosok... És te abba is hagytad a szoptatást? Szerintem nagyon nem kellett volna, a tápszerektől sem fog jobban hízni, csak ha rendszeresen megtömöd a babát( már ha hagyja). A csökkent gyarapodás sok mindentől lehet, de nem az a megoldás, hogy nem szoptatunk... Lehet, hogy elkapott valami fertőzést, és az volt az ok, vagy lehet, hogy azért zöld a kakija, mert csak az előtejet szívja ki a cicidből, ami nem annyira kalóriadús viszont hashajtó hatású és zöldet kakil tőle a baba, ha túl sokat fogyaszt belőle. Ha az én babám zöldet kakált, akkor többször visszatettem ugyanarra a mellemre (akár 3 órán belül többször is, 4-5- ször is, ha rövideket evett), így kiszívta a hátsó tejet is, és szép sárgát kakált. A Te döntésed, de felháborítónak tartom, hogy ezzel elintéz az orvos, és kész... Szóval én a helyedben konzultálnék szoptatási tanácsadóval először, kicsit jobban ért a témához, mint egy doki, aki nem tűnik szoptatás-barátnak...

[link]

Nekem sokszor segített már... :)

2012. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
én is így voltam,de nem hagytam abba,csak pótoltam. szopinál már oda volt készítve a tápi,100 ml. amikor már láttam h hiába próbálkozik,adtam belőle. így nekem még 2 hónapig volt tejem,igaz csak 20-40 ml,de az is fontos. nem értem miért mondja h hagyd abba. előbb utóbb átáll tápszerre, a tejed meg szépen lassan egyre kevesebb lesz.
2012. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Lehet elítéltek majd, de igen, abbahagytam a szopiztatást, tegnap este! Rengeteg tejem van, tele vele a fagyasztó. A dr.nőnek az a baja, hogy eszik a gyerek elég tejcsit, megeszi a napi adagokat és mégsem hízott!!! Szülés óta állandó visszatérő lázam van, aminek nem tudják az okát, ezért is javasolta a gyerekorvos, hogy lehet "én vagyok az oka", hogy így megállt a hízásban, zöld a kaksija és nagyon hasfájós lett. Én is tápszerellenes vagyok, az első két gyerkőcömet én is szopiztattam amíg tudtam, de most tanácstalan vagyok. Viszont mióta kapja a tápszert, azóta mintha kicserélték volna. Nem tudom mit gondoltok erről.
2012. jún. 13. 12:02
 9/18 anonim ***** válasza:
24%
Én megértelek.Tudtam,hogy jön majd a sok "okos" aki egy diplomás orvos döntését,javaslatát is kifogásolni fogja a Szent La leche liga nevében!Nevetséges.Persze,hogy van olyan hogy nem jó minőségű a tej,köznyelven mondják rá,hogy "vizes" de persze többen ezt sem fogadják el,pedig ez tény!
2012. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó! nem kell lehurrogni a többieket! a kérdező azt írta nem tud szoptatni,erre írtuk,amit. azt nem írta h van teje de a gyereknek nem jó. így persze h más
2012. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!