Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5,5 hetes kisfiamat nem tudom...

5,5 hetes kisfiamat nem tudom szoptatni a gyermekorvos javaslatára abba kellett hagynom a szopiztatást. Meddig lesz még tejcsim és mit tehetnék hogy ne fájjon és csomósodjon be a mellem?

Figyelt kérdés
Azért kell a doki szerint abbahagynom a szopiztatást, mert nem hízik rendesen a pici fiam, most heti 5 dkg-t hízott és emellett még csúnya zöld a kakija is, eddig pedig heti 20 dkg-okat.
2012. jún. 13. 08:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
6. válaszoló vagyok. Ha nagyon sok tejed van, akkor az pláne alátámasztja a sok előtej-kevés hízás-pocakfájás-zöld kaki elméletet, de ezt látatlanba mondom, és nem a kedves doktor meghazudtolása miatt, viszont tényként. Teljesen a te döntésed, mit teszel, csak kár tápszerhez nyúlni, ha olyan sok tejed van- de semmi közöm hozzá. Anno én is az orvosra hallgattam, amikor nem nagyon hízott a fiam, és tápszeres lett, csakhogy ő attól sem hízott jobban. És később nagyon keservesen megbántam, hogy olyan könnyen feladtam a szoptatást. De ez én vagyok, Te ne járj így, különben is úgy cselekedj, ahogy jónak látod. Ezért senki nem ítélhet el. :)
2012. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a híg tej semmire sem jó? Ha lefejed és lefagyasztod később sem tudod felhasználni? Akár nyáron folyadékpótlásnak, vagy főzelékhez később vagy ilyesmi? Nem értek hozzá csak egy ötlet.
2012. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
urtica urens homeos bogyó,nagy potenciálban tejapasztó,gyógyszertárban segítenek
2012. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! köszönöm a segítséget mindenkinek!!! Valójában azért nem írtam többet először, mert a fő kérdésem az az lett volna, amit kiírtam, elsősorban arra szerettem volna válaszokat kapni! Nem arra, hogy miért nem szoptatok! Higyjétek el, megvan rá az okom! Amit fentebb is írtam! Én nem akarok a fiammal kisérletezni. Rengeteg gyerkőc felnő tápszeren, mégis egészséges! Tudom hogy az anyatej mindenekelőtt, én is ezt vallom/vallottam! De ahogy írtam előbb is, mintha a kicsi fiam kicserélték volna, és ma délután már szép aranysárga volt a kaksija is! Még egyenlőre fejem a tejcsit, bár már annyira feszül a mellem, hiába fejek egyre kevesebbet, mennyi idő kell ennek míg kicsit megkönnyebbülök? Éjjel még 200 ml-t tudtam fejni, aztán egyre kevesebbet fejtem. Remélem nem tart ez hetekig. :( Egyébként elteszem még ezt a tejcsit is, igen, ahogy az egyik kedves válaszoló is írta, állítólag ez jó lesz majd főzelékekhez a kicsinek! Köszi mégegyszer a tanácsokat!!
2012. jún. 13. 15:49
 15/18 xStefix ***** válasza:
100%
Én is alaposabb utánajárást javasolnék, bár úgy tűnik, hogy már döntöttél.
2012. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ne nevessetek ki, csak egy ötlet:


És, mi lenne, ha zsírosabb ételeket ennél?

Attól nem lehet, hogy a tejed is táplálóbb lesz?


Amúgy ez a heti 5 dkg ez régóta tart, vagy csak ez az egy hét volt?


Én fejem a tejet, mert nagyon fáj a cicim, ha szoptatok, és eléggé hízik a babám az anyatejtől, azért írtam.


Kérdésre tipp: mellápoló krémet használok, gyógyszertárit, nem fáj tőle a cicim, szerintem nagyon jó, és jó árban van.

2012. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 xStefix ***** válasza:
100%

A zsíros ételektől nem nő az anyatej zsírtartalma, inkább az anyuka feneke...

A zsírosabb tej mindig a szoptatás végén ürül (ill. "üres" mellből szinte rögtön is), ha tehát a baba rendszeresen csak a híg elsőtejet kapja, akkor nem fog olyan tempóban hízni, mintha "rendesen" szopizna. Illetve zöld is lehet a széklete, ahogy a Kérdező babájának is. - De erre megvan az egyszerű megoldás.

2012. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm!
2012. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!