Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy fura kérdés, de a...

Lehet hogy fura kérdés, de a baba nyeléseiből lehet kb. következtetni arra, hogy mennyit iszik? :-)

Figyelt kérdés

Már 10 hónapos a lányos, eszik minden mást, naponta még kb. háromszor szopizik. Nincs mérlegünk, de kíváncsi lennék tud e valaki következtetni a baba nyeléseiből... :-) Már csak unalmamban néha számolom mennyit nyel (amikor nagyokat kortyol) és kb 2 kortyot gondolok 10 ml-nek... ahogy a vizet/teát szokta inni a cumisüvegből. (Tejet nem iszik üvegből).


Kíváncsian várom fura kérdésemre a válaszokat! :-)



2012. jún. 14. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem barátnőm mérte így! Bár ott kisebb volt még a baba. Nem tudom hány korty mennyinek felelt meg, de azt hiszem úgy számolta ki, h mikor még náluk volt a mérleg, akkor számolt és mért egyszerre.

De gondolom amúgy is minden gyerek másképp szív, meg a cicikből se egyformán jön.

A cumisüvegből teljesen másképp szívnak, szerintem azt nem lehet alapul venni. Esetleg egy konyhai mérlegen, ami nem csak 5kilóig mér, meglehetne próbálni.

2012. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Én így mérni azért nem mérem, de saccra kb. meg tudom állapítani, hogy eszik vagy csak iszik-e, illetve alvás következik-e.

Kérdező, te mennyiket szoktál számolni?

2012. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Eddig még nem sikerült megszámolnom, mindig csak tervezem, de mikor eszembe jut, már javában kortyolgat :-) Azért is tettem fel a kérdést, hogy van e értelme, ezért kíváncsi is lennék az első hozzászóló barátnőjére, hogy végül amikor lemérte, mi lett az eredmény...?
2012. jún. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!