Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért sír szoptatás alatt 4...

Miért sír szoptatás alatt 4 hetes kislányom?

Figyelt kérdés
Mikor eljön az etetési idő, (ez kb nappal 3 óránként van) és ahogy ráteszem cicire, nagyon keservesen elkezd sírni, pedig van tejem, (ha megnyomom spriccel belőle). Nem értem, hogy miért sír, ok ha éhes és türelmetlen, de valamikor ez s írás 20-30 perc is lehet. Mivel tápszeres is, (kb 60%anyat és 40% tápszer) ezért mindenképpen cicivel szeretnék kezdeni, de lehet, hogy túl éhes már vagy türelmetlen. A másik pedig az, hogy nem szívja, hanem tulajdonképpen én fejem a szájába...Egyszerűen nem értem és tökre tanácstalan vagyok. Veletek fordult ilyen elő?
2009. júl. 5. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ezt mostanában kezdte el a kislányom, 5 hetes és szintén tápi-pótlásos. Eddig jól ment az, hogy szopival kezdtünk aztán tápszer, de pár napja sírdogál és rángatózik, kiköpi a cicit...én arra gondolok, hogy mivel a tápszert cumisüvegből kapja, megszokta, hogy gyorsabban jön abból a kaja, mint a mellemből.

Volt, hogy annyira beidegelte magát, hogy a cumisüvegből hirtelen evett sokat és mindet kihányta, orrán-száján...szörnyű volt:(

Ezért azt csinálom, hogy szépen lefejem a tejet és azt is cumisüvegből kapja, utána a pótlást. Ez bejött. Nincs sírás, nincs rángatózás. JObbat én sem tudtam kitalálni.

2009. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ezt a rángatózást meg kiköpést akkor csinálja a babám, mikor a szopi vége felé kiürült már a cici (vagy van még benne de nem tudja kiszívni). Ilyenkor ideges.

Tuti, hogy nálatok is ez van, hogy a tápszer könnyen jön a cimiból (még az 1-es újszülöttekbnek való cumiból is!!).

Javaslom, hogy szopikor tegyétek cicihez, és próbáljátok megnyugtatni, én az arcát simiztem ha ilkyet csinált és a nevén szólongattam, előbb utóbb megnyugodott. Illetve segíteni kellett neki hogy bekapja a cicit, és gyengéden (nem erőszakosan) oda kellett nyomnom a buksiját a cicire, hogy ne vegye el a fejét onnan. Amikor rájött hogy az a cici már a szájában van elkezdte szívni. Volt hogy kiköpte újra aztán rángatózott, de ne adjátok fel, pár alkalom után megszokja a baba hogy azt szívni kell.

Üdv

7 hetes baba anyukája

2009. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!