Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Testvérem adhat az én babámnak...

Testvérem adhat az én babámnak anyatejet?

Figyelt kérdés
Én áprilisba szültem, húgom 2 hete. Nekem kevés a tejem, neki rengeteg.
2012. jún. 17. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen!

Mihamarabb és amennyit csak tud!

Kincset ér picurnak, ha valaki anyatejet ad neki!

Ne késlekedjetek, minden csepp számít!

2012. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. jún. 17. 22:25
 3/12 anonim ***** válasza:
persze
2012. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 klopusz ***** válasza:

Hát persze, hogy adhat!

Hiszen az anyatejet hivatalosan is gyűjtik és adják a koraszülött babáknak a kórházakban is (én is adtam le 8 hónapon keresztül).

Szerencsés vagy, hogy a húgod ki tud segíteni mindkettőtöket!

2012. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

igen! :)

de azért megnyugvásképp szerintem kérdezd meg a védőnődet,hogy számít-e a picinek...(az a 1-1.5 hónap?)

2012. jún. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy adhat. Én a munkatársnőm babájának adtam, nekem nagyon sok volt, neki egyáltalán. Ezt hívták régen tejtestvérnek.
2012. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Èn azért ugyan úgy bevizsgáltatnám mintha idegennek adná.

egyrészt akkor hugod kap érte pénzt a tb-töl, és gondolom mindenkinek jól jön plussz, másrészt, azért lehet olyan betegsége ami nem ismert és szerintem fö az óvatosság.


Másik pedig megbízol a hugod férjében annyira hogy 100% rábízod a gyereked életét? mert mi van ha a hugod hapija közbn félre kufircol és valami szép betegséget hoz a családba amit a te gyereked is így elkap.

2012. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tesóm férjében 100%-ig megbízok. Nem is merne tesóm mellett félre dugni :D

Hol lehet Pesten bevizsgáltatni? És hogy kell elintézni hogy tesóm kapjon érte pénzt?

2012. jún. 17. 23:53
 9/12 anonim ***** válasza:
A bevizsgáltatás nagyon macerás eljárás és ráadásul nem ő döntheti el, hogy kinek adja! Akkor neked valaki teje jut majd és az lehet, hogy csomó dologra bevizsgálják, de sok mindenre pedig nem. A húgom ezzel nagyon megjárta. Szerintem családon belül ez nagy kiszúrás lenne azért a pár forintért.
2012. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na szóval: kell AIDS teszt (6-8 hét), tüdőszűrő (ami szoptatás miatt a babának is átmegy), vérvételek, széklet minta (személyesen bevinni, több hetet kell arra is várni) stb. Kérnek csomó terhesség alatti vizsgálati leletet is! És ez csak Bp, aki nem fővárosi, annak ez nem ilyen 'egyszerű'!


Amit kap a kismama, az literenként 1800.-Ft, ami elsőre jól hangzik, de mennyit is iszik egy nap egy baba?

Szóval, ha még a sajátját szoptatja, akkor lehet, hogy 1 hét alatt sem jön össze 1 l.

Jó, ha egy hónap alatt 3-4e Ft összejön belőle és közben egy csomó idő és esetleg közlekedési költségek, fénymásolások, stb. Nem véletlen kevesen csinálják végig a bevizsgáltatást!

Arról nem is beszélve, hogy egy csomó fontos dologra pedig nem vizsgálják be, nem ellenőrzik, mit evett az anya, dohányzik-e, alkoholt vagy erős fűszert fogyasztott-e stb.

Családban pedig ismered a másik életmódját, el tudod dönteni, hogy adnád-e a gyerekednek, vagy nem!


Testvérnél ez inkább szőrszálhasogatás, mint segítség. Ha mindenképp támogatni akarod, akkor inkább segítsétek egymást gyerekvigyázással, hogy levegőhöz jusson időnként! Azzal sokkal többet adhatsz neki (szerintem)!

2012. jún. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!