Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam másfél hónapos, egyre...

Kisfiam másfél hónapos, egyre nehezebben szopizik. Már ott tartok, hogy az előre lefejt anyatejet adom cumisüvegből, de ez így nagyon macerás, főleg, hogy van egy 22hónapos "nagylányom"is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint 3óránként próbálkozzak, ha nem eszik, várjak, ha éhes, fog szopizni.Még annyit, hogy ha nem is akar szopizni, látszik, hogy éhes, és cumisüvegből pillanatok alatt megissza. Maximális nyugalmat a nagyobbik miatt nem tudok biztosítani, egyre jobban stresszelem magam emiatt. Nyilván ez is oka lehet. NEm akarom feladni, de egyre jobban elkeserít ez..
2012. máj. 7. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy a cumisüveg miatt már ellustult, nem akar szopizni, mert tudja, hogy a cumisüvegből sokkal könnyebb enni.

Ha jól hízik egyébként, akkor én nem adnék neki cumisüveget, akkor úgyis enni fog ciciből, ha éhes.

De persze így könnyű megmondani az okosat, és a helyedben fogalmam sem lenne, mit tegyek. :)

2012. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon is megertelek téged, ugyanebben a helyzetben vagyok én is, annyi különbséggel, hogy nekem a babám 3 hónapos, a nagy 3 éves.

Én már egy hónapja küzdök, hogy elég legyen a tej, már sok mindent kipróbáltam, de semmi nem segített. Már van, hogy délután óránként etetm, csak ezt a naggyal szemben érzem kiszurasnak, mert igy semmire nincs időnk.

Eleinte én is pótlásnak odaadtam a lefejt tejet, amit meg is evett. Már próbáltam a tápszert is, de azt nem hajlandó meginni, sír, ha meglátja a cumisuveget. Tanacstalan vagyok én is, hogy így mi lesz és teljesen stresszelek miatta, ami tudom szintén nem használ. De a nagy miatt sem mindegy mennyire macerás egy-egy etetés.

Bocs,hogy így rádzúdítottam a dolgokat! Sok hasznosat még csak nem is tudtam mondani.

2012. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem kellett volna cumisüveget adni neki. Így totál ellustult, nehéz lesz visszaszoktatni, de csak akkor fog sikerülni, ha kidobod az üvegeket és kizárólag szoptatod. Ha így folytatod, egy hónapon belül nem fog semmi mást elfogadni és a tejed is el fog apadni a fejés ellenére is.
2012. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet. Nem eszik, elfordul... már 2 hónapja kinlódunk. Cumisüveget nem használunk, nem fogadja el. Biztos zavaró tényező a nagytesó, de azért szerintem ennyire nem. Van egy-két jobb nap, aztán kezdődik minden előről. Remélem ha majd hozzátáplálom akkor talán jobb lesz.
2012. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, a mai nap is katasztrófavolt. Próbálkozom a szoptatással, a nagyobbik nehezen viseli, a kicsi meg ordít, nem akar szopizni, nem fogadja el a cicit. Cumisüvegből megissza. Hagynom kéne éhezni??? De most komolyan, tisztában vagyok vele, hogy rossz a cumisüvegből való etetés, de ha egyszer máshogy nem megy??
2012. máj. 8. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok. Én teljesen megertelek, ene is adnám neki cumisuvegből, ha elfogadná. Mert a nagyteso igenis nagyon akadályozó tényező több okból is. Nagyon nem szereti, ha sír a baba, mert nem tud a helyzettel mit kezdeni. Nincs időnk semnire, mert abból áll a nap, hogy babát etetek, bofiztetek, aztán kezdődik elölről. Alig tudunk pl.játszótérre menni, szinte semmit nem tudunk kettesben csinálni a naggyal, pedig nagyon igényelné. Szóval ez így sebnkinek
2012. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs,véletlen elküldtem.

Szóval ez így senkinek nem jó, és még én is ideges vagyok, hogy senkinek nem tudok megfelelni.

Ne ertsetek félre, maximálisan szoptatáspárti vagyok, de ha az ember már mindent megpróbált és mégsem megy, miért ne segíthetne, konnyithene a helyzeten???

2012. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Klasszikus cumisüvegszindróma. :( A helyedben kipróbálnám hogy egész nap cipelészem magammal a kicsit, és amikor csak éhes, odakínálnám a cicit. Egyik kezedben fogod a cicin a gyereket, a másik szabad, tudsz a naggyal játszani, tenni-venni*. Nem tudod a nagyot pár napra a nagyszülőkhöz elküldeni "napközibe"? Akkor a pici nyavalygása nem zavarná a nagyot.


*A fiam 2 éves, a lányom 5 hetes, és a nap nagy részében, főleg este csak így képes létezni, kézben, cicivel a szájában, úgyhogy tudom, hogy meg lehet oldani mindent, a főzést, teregetést is.

2012. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!