Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ebben a forróságban mellre...

Ebben a forróságban mellre teszitek vagy vízzel itatjátok a babátokat aki csak szopik, és milyen időközönként?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nem alszik kb óránként cicire teszem ha itthon vagyunk, ha megyünk valahova viszek vizet. (4 hónapos)
2012. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes csak cici!Ha megyünk valahova (mivel én minden szopi előtt fejek,és az ugye pont a vizesebb),mindig viszek előfejt tejet cumisüvegbe!Bár ha hosszú távra megyünk kendőben viszem,abban meg tud szopizni is!
2012. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon, vagy olyan helyen vagyunk, ahol tudok szoptatni (vagy kendőben van a baba), akkor csak szoptatom. De ha babakocsival megyünk, és nem is olyan helyre, ahol kivitelezhető lenne a szoptatás, akkor vizet adok neki. De ez utóbbi elég ritka.
2012. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:
100%
2 hetes és csak szopik. Alszik 2-3 órát, utána eszik. Fenn van kb. 1,5 órát, utána szopi (ivás) és alvás megint. Éjjel is 3 óránként kel.
2012. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Az én kislányom 3 hónapos és napközben 3 óránként szopizik, de két etetés között igényli a folyadékot. Én szoktam neki adni teát,mert a vizet nem issza meg. És már kóstoltattam vele egy pici almalevet is. Szopizások után 1,5 órát alszik,1,5 órát fel van és iszik 30-40 ml-ket. de az étvágyát nem veszi el, mint ahogy nagyon sokan mondják és elijesztik az embert. Az adagjait ugyanúgy megszopizza. Nyugodtan adjál neki vizet,ha igényli. Egészségügyis anyuka.
2012. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sziszmanó válasza:
21%
A kis gyerekeknek is kell vizet vagy teát adni. Ők is ugyan olyanok mint a felnőttek, szomjasak a nagy melegekben. Nem kell őket kínozni hogy nem kapnak inni. (Aki nem ad nekik inni az próbálja ki hogy nem iszik egész nap csak eszik az hogy bírja!)
2012. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Lassan egy éves lesz a babám,de mindenképpen adnék neki vizet is,ha kisebb lenne is ebben a melegben!Természetesen még szoptatom,de szüksége van vízre is!(Nem teára,nem tejcsire,ezekben ugyanis cukor van!)

Már nem forralom neki a csapvizet,hanem Szentkirályi szénsavmentes vizet veszek,csak neki,mivel rá van írva,forralás nélkül is adható a kicsiknek!

Remélem tudtam segíteni!

:-)

2012. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

3. vagyok.

"A kis gyerekeknek is kell vizet vagy teát adni. Ők is ugyan olyanok mint a felnőttek, szomjasak a nagy melegekben. Nem kell őket kínozni hogy nem kapnak inni. (Aki nem ad nekik inni az próbálja ki hogy nem iszik egész nap csak eszik az hogy bírja!)"

Igen, ez így van a tápszeres és már hozzátáplált babáknál. Viszont a(z igény szerint szoptatott) csak anyatejeseknél nem, ugyanis az anyatej állaga változó, és mindig a baba igényeihez igazodik. Az anyatej áll ún. első és hátsó tejből. Az első tej sokkal hígabb, ami a szomjat oltja, míg a hátsó, zsírosabb tej az éhséget. És ezért nem szükséges mást adni a csak anyatejes babáknak egyéb szomjoltót. De egyébként nem lesz baja a víztől, nyugodtan lehet neki adni, főleg ilyen melegben, de ha nem kap, és van elég tej, akkor is ki lesz elégítve a folyadékigénye.

2012. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
10 hetes és csak szopik. Nem nézem, milyen gyakran, kb 1,5-2,5 óránként, de ebben a döghőségben van hogy fél óránként cicizik pár kortyot.
2012. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lilla73 ***** válasza:
100%

Helló, mindenképpen tejet, legalább jól beindul a tejelválasztás. Rajtunk múlik, hogy hogy ítélik meg a szoptatós nőket. Minél többen szoptatjuk nyilvános helyen a babánkat annál elfogadottabb lesz. Ne hagyjuk magunkat! Diszkréten is lehet ezt intézni. Egyébként ilyen nagy melegben szerintem akár fél óránként is szomjas lehet.

Azt például tudjátok, hogy ha a nagykutacs felett elhúzzuk a kezünket akkor megtudjuk, hogy szomjas-e a baba? Ha picit besüpped a bőr rajta akkor mindenképpen azért sír mert szomjas. Kivéve ha épp be is van trottyantva. :-)

2012. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!