Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más babája is ilyen?! Ha...

Más babája is ilyen?! Ha igen, hogy oldottátok meg, hogy alig egy hónapos a babám de nekem rettentő kevés a tejem, nem elég neki.

Figyelt kérdés
Pedig eszem rendesen, iszom Laktoherb teát, köménymag levest eszem, meg mindenféle egyébdolgot, de hiába, alig van tejem. Ki kell sajnos folyton pótolnom neki tápszerrel. De mindig más mennyiséget eszik, hol elég neki egy kevés, máskor meg sokszorta többet is megeszik. Teljesen össze vissza vagyunk, alig bírja ki az etetések közti időt, én meg már teljesen ki vagyok fizikailag, idegileg, folyton sír, mert éhes, engem meg bánt, hogy nincs tej. Sokszor szinte enni sincs időm annyira sír, meg összefolynak az etetések.
2009. júl. 6. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik gyereknél sem volt elég tejem. A mostaninál sincs. Én tápszerrel oldom meg, amikor éhes, és látom, hogy nem elég neki a cici, akkor csinálok neki egy adag tápszert. Nincs ebben semmi rossz. Nem tehetsz róla, hogy nincs tejcsid. Én a Nestlének a Beba nevezetű tápszerét használom. Irasd fel receptre a dokinénivel. Így sokkal jobb lesz mindkettőtöknek. A cici jó lesz neki "nyugtatónak".
2009. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, írt fel a doki "biztonsági tartaléknak" tápszert, pont ezt a Nestléset. De avval is sokat szenvedünk, mert problémásabb mint a cici, folyik neki mellé órán száján, utána folyton bukik, stb.

És persze bánt és nem értem, hogy miért nincs szinte egyáltalán tejem alig egy hónap után :(

2009. júl. 6. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,

én azt olvastam valahol, hogy ha tápszert adsz a babádnak, akkor elinjdultál azon az úton, hogy el kezd apadni a tejed. Ez az agyban egy olyan folyamat, hogy táplálni tudod őt máshogy is. Próbáltad már a különböző módszereket?Pl. 7-7 fejés, sűrűbben teszed a melledre stb? Vagy a védőnőd nem tud segíteni, hogy hol kaphatsz anyatejet a babádnak?

2009. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

ne igyál tejhozó teát!!!!!

a gyerek pocija is fájhat tőle, ha egy kis sárgarépalét és sok sok gyümölcslevet iszol, azt eszed amit megkívánsz, lesz tejed./persze a puffasztóakat nem/

van segítséged?

mert az is nagyon fontos,hogy tudj pihenni és enni rendesen.

azért is sírhat,mert fáj a pocija, ezen mi is túl vagyunk, akkor is rágcsálhatja az ökleit, sokat büfiztesd és pukiztasd, meg hónapos kortól lehet mindenfélét hasgörcsre kapni. Próbáld teljesen kiszoptatni az egyik ciciből, ami kb.-p. és csak utána add a másikat.Ha nem szopizza ki, fejd ki a maradékot, és ne izgulj ha egy két napig 1.5 2 óránként eszik,így fog szaporodni a tejed, és majd lehet növelni az etetések közti időt.

2009. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

bocsnat az előző válaszíró vagyok a számok lemaradtak, 2 hónapos kortól lehet pocakfájásra espumisánt, meg egyebeket kapni, és egy ciciből kb.15-20 míg az én babám kiszopja, de lehet ez babától függően változó 10-40 p. is akár.Mérd meg etetés előtt és etetés után,hogy mennyit szopizott ki,1-2 hónaposnál kb.120-200 gr teljesen jó.

Elég valószínűnek tartom hogy ti is pocifájósok vagytok.

2009. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát a köménymagos levestől én igencsak felfújódnék, úgyhogy szerintem sos hagyd el.A laktoherb teától sem lesz több tejed, de a napi 3 liter.IGEN 3 LITER szénsavmentes ásványvíztől is csak akkor lesz ha mellette eszel elég húst, meg más alapanyagot.Tudom sokan hajlamosak ellenni egész nap 1-2 pohárnyi folyadékon, meg az állandó készenléttől nincs idejük enni sem napi 5x, pedig egy szoptatós anyának innia kell és ennie muszály.Én minden nap bevágok 2 1,5l-es rózsaszínkupakos ásványvizet és úszom a tejben.No meg eszem is rendesen, rajtam van még a 15 kg súlyfeleslegem, de tudom, hogy a szoptatás elhagyása után leadom a felesleget.Tudom, mert már 3x fogom csinálni.Az első fiammal 30 liter anyatejet öntöttem ki (le volt fagyasztva), mert vidéken lakunk és itt akkoriban akinek nem volt teje annak sem kellet, inkább tápszerezte a gyereket.8 hónapig szopizott az első fiam, a második 6 hónapig és most a lányom jövő héten lesz 2 hónapos, remélem még nagyon sokáig tudom szoptatni őt.Egyre vigyázz a stressz is tudja apasztani a tejet, és nem biztos, hogy azért sír a babád, mert kevés a tej.Evés után böfizik mindig,lehet hogy a hasa fáj?Ha fejlődik rendesen, ami azt jelenti, hogy 1 héten legalább 20-30 grammot hízik(a lányom most heti 40 grammot hízott idáig, legutobb 25 grammot)akkor nem a tejcsivel van gond.Az pedig nagyon igaz, hogy ne egyből tápszerhez nyúlj, hanem rakd sűrűbben cicire 1-2 nap alatt visszatuningolhatod a tejmennyiséget, de közben egyél és főleg igyál.Tudod:3 liter tiszta víz!!!!Kerüld az édes üdítőket is mert sokban van répa, meg ki tudja milyen íz és színfokozók, amik puffasztanak.
2009. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak, most már teljesen összezavarodtam. Nem akarok tápszert adni neki, csak ha minden kötél szakad. De szegénykém nagyon lusta szopizni, lassan, szakaszosan eszik, rövid ideig, vagy sokszor rövid ideig. Keveset eszik egyszerre, azért nagyon hamar lesz éhes. Két szopi közt időm sincs fejni, meg ha kifejem és ő mondjuk 20 perc múlva enni kér, mit adok, ha előtte kifejtem? Pedig biztosan nem szívja ki azt a keveset sem.
2009. júl. 7. 10:03
 8/9 A kérdező kommentje:

Eszem, iszom rendesen, kerülöm az olyan ételeket amik hasfájást okozhatnak, eddig nem is volt hasfájós.

Eleinte még csak csak ment a dolog, de aztán a védőnő mondta , hogy ne lehet folyton össze vissza etetni, térjünk át a 3 órás szopikra, és szerintem azóta borult fel az életünk, azóta kevesebb a tejem

2009. júl. 7. 10:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem sem volt elég tejem már az eljétől kezdve. Pótolnom kellett tápszerrel, estére valahogy mindig elfogy. Szoptasd amilyen gyakran kéri, és ha van lehetőséged, akkor ne pótold, max csak este.

A 21:29-esnek szeretném mondani, hogy nekem nem lett kevesebb a tejem azért mert pótoltam. A baba igényeinek megfelelően nő.

2009. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!