Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babám 60 milliket szopik...

Ha a babám 60 milliket szopik 3 hetesen, akoor mennyi tápszerrel kell neki pótolni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jóllakik vele, nem kell pótolni. Ha kevés neki ennyi, próbáltad már gyakrabban mellre tenni? Hátha sikerül növelned a mennyiséget.
2012. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én babám ilyen idősen cicivel együtt 120 ml-t evett.Azt nem lehet megmondani hogy a te babád mennyivel lakik jól,ezt neked kell kitapasztalnod.Szerintem te is csinálj még szopi után 60ml tápot és nézd meg hogy jól lakik e,ha nem eszi meg mindet akkor következőre kevesebbet csinálj,ha megeszi figyeld meg hogy kibír e vele 3 órát.
2012. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már a kórházban sem volt tejem egyáltalán, pár nap múlva beindult, de aztán lett egy tejlázam és az végképp tönkrevágta az egészet. Ennél gyakrabban nem lehet mellre tenni, egész nap rajta van, de nem jön belőle semmi :(. A 60 milli akkor jön ki, amikor a legduzzadtabbak a melleim és a legjobban szopik, kb. reggel, délben, este. Ezek között csak alibi szopi van. Viszont a szopi+100 milli tápszer után sem "ernyed el" :((( többet meg nem merek neki adni, de akkor botrány van.
2012. jún. 24. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, én is hasonló helyzetben voltam, küzdöttem is sokat a tejért, de 3 hónapos korában végleg elfogyott.

Két lehetőség van. A gyermekorvosom és még páran azt javasolták, hogy annyit adjak neki, amennyit meg bír enni, ne korlátozzam a mennyiséget, persze ha nem bukik és nem fáj tőle a hasa. Ennek az a veszélye, hogy teljesen leszokik a ciciről.

Mások pedig azt mondták, ne adjak neki többet, mint amennyi a súlyához képest ajánlott mennyiség, mert kitágul a gyomra, és túl sokat fog aludni. (Ismered a 150 ml-s szabályt?)

Végül amikor már nem szoptattam a kisfiamat, én bizony annyi tápszert készítettem, amennyi bőven elég, és jóllakattam. A tejem szempontjából már úgyis mindegy volt. Nem is volt gond az alvással...

2012. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem ismerem a 150 millis szabályt...
2012. jún. 24. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A baba súlyát kilóban (pl. 3,8) szorozd meg 150-nel. Ennyi az ajánlott napi mennyiség tápszerből. Ezt oszd el az etetések számával (ennyi idősen legalább 6x kéne ennie), és megkapod azt a mennyiséget, amit érdemes neki egy evésre elkészíteni. Ha még van tejed, akkor ebből vond le az éppen elfogyasztott anyatej mennyiségét, hogy megtudd, mennyit adj pótlásnak.

Annyit fontos tudnod, hogy ez csak egy ajánlott mennyiség, támpont az etetéshez - nem muszáj ennyit megennie a babának. És ez a módszer tápszeres babákhoz lett kitalálva.

2012. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!