Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után míg a tej nem jön...

Szülés után míg a tej nem jön meg és az előtej is egy-két csepp, addig milyen tápszerrel etetik a babákat a kórházban?

Figyelt kérdés

mikor a lányom született, akkor két nap semmi előtejem sem volt és hiába próbáltam szoptatni éhes volt és sírt és úgy kelle tt rimánkodni, hogy adjanak neki valamit nap közben, mert nappal végig nálam volt, kivéve mikor vizit, meg reggeli meg ebéd volt.

Teát hoztak be és jó formán kis pohárból azzal öntötték nyakon szegénykét. Egy rémálom volt az a pár nap.

Már előre félek mi lesz megint, két hetem van még a szülésig.

Vagy én oldjam meg és vigyek be cumisüveget és adjak neki teát, ha nem lesz megint előtejem?

Én nem akarok megint rimánkodni a csecsemős nővéreknek. A lányom pici súllyal született és két hétig cumisüvegből adtam a tejemet itthon, utána már szopizni is tudott, szóval nem félek, hogy ha cumisüvegből etetném a kórházban, akkor utána nem akar majd szopizni.



2012. máj. 30. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút kórház függő.Van,ahol cukros vizet adnak,van ahol teáztatják és van ahol tápszert kapnak.Én Csongrád megyében szültem,ott beteáztatták őket,akkor is,ha volt teje az anyukának. :( Így alig akartam szopizni a picik. :(
2012. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kórházanként változó, de legtöbb helyen nem adnak a babáknak tápszert, csak ha indokolt, ill. könyörögsz.
2012. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első néhány napban az a pár csepp előtej pont elég is neki.

Nekem így magyarázták, sztem elég érthető:

Egy újszülött baba gyomra születésekor akkora, mint egy cseresznye. A hely benne ennek megfelelően minimális, az a pár csepp előtej ki is tölti. Ahogy a tej több lesz és a baba többet eszik, lassan kezd a gyomra is tágulni, nőni.

Szóval ne aggódj, nem baj, ha két-három napig csak pár csepp előtejed van, ez így a jó, "természet anyánk" jól kitalálta ezt :)

2012. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Én azt nem értem, hogy miért nem lehet ennek utána nézni, illetve miért olyan hihetetlen, hogy NEM KELL HOZZÁTÁPLÁLÁS AZ ELSŐ PÁR NAPBAN????


Tele van az internet szoptatást elősegítő anyagokkal, nem véletlenül.

"a babák úgy 2-3 napra elegendő tartalékkal jönnek a világra, hogy biztos ne legyen gond, míg az anya teje beindul."

"A kolosztrum speciális tulajdonságainak és a baba tartalékainak köszönhetően az első napokban a picinek bőven elég szoptatásonként pár kortyot szopnia, szinte mérhetetlen mennyiségeket. Bármennyire is hihetetlen, ő ezzel a picivel is jól lakik. Már csak azért is, mert születésekor kb. 7 ml űrtartalmú a gyomra, ami összehasonlítva egy feles pohárral rögvest kézzelfogható mennyiséggé válik."


Könyörgöm, árulja már el valaki, hogy miért kell az újszülöttet zabálásra fogni?

2012. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem kell zabálásra fogni, de pl. amíg én a kórházban tartózkodtam a babával, az 1-2 csepp előtejen kívül több nem volt. És mivel csak úgy engednek haza, ha a baba fogyása megáll és legalább stagnál, én is kikönyörögtem pár mili tápszert. Máskülönben ott dekkolhattunk volna, mert baromi nehezen indult be a tejem, sőt igaz aztán sem dőlt belőle.
2012. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem minden újszülött egyforma, nem mindenkinek indul be a teje 2 nap alatt. Pl nekem 4 nap után volt csak előtejem... Addig mi lett volna a gyerekemmel?!

Bocs az offért, de annyira nem bírom az ilyet!

Nálunk Milupa Milumil HA tápszert adnak a babáknak. Nem kell könyörögni érte, ha pótlás kell, adnak.

2012. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

A szoptatásnak nincs titka, csak annyi, hogy ha kell, akkor óránként cicire kell rakni a babát és nagyon sok folyadékot kell inni. Ennyi.

De inkább azonnal tápszerezik a babákat, utána meg jönnek azzal, hogy nekik nincs tejük.

2012. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Látom le lettem pontozva, pedig minden szavam igaz, csak a gyerekeknek fáj az igazság.

Mit bánom én, nyomjátok tele a babátokat amivel akarjátok. Én 5 napja szültem a negyedikem és idáig mindig ki tudtam várni azt a pár napot, amíg beindult a tej és még élnek. És híztak és fejlődtek.

Még vizet sem kaptak fél éves korukig, csak anyatej volt és nem azért mert fanatikus vagyok, hanem mert fel tudtam fogni értelmileg a szoptatás jelentőségét és azt, hogy hogyan kell kivitelezni.

Ma inkább már ciki és lenéznivaló (lepontoznivaló) az, aki csak szoptat. Persze egyszerűbb azt mondani, hogy "nekem nem ment", majd szép kényelmesen megcsinálni egy cumisüvegnyi tápszert és megmagyarázni a lustaságot.


Pedig csak el kéne hinni azt, hogy a természet jól kitalálta ezt az egészet és nem hiszem el, hogy ezen a fórumon senkinek sem indul meg a teje. Vagy ez egy feltétel a beregisztráláshoz?

2012. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Azt tudod, milyen dolog tápszerezni? Kétlem, mert nem volt benne részed. Úgyhogy ki ne ejts a szádon a lustaságot!


3 hónapig kínlódtunk, amikor már a gyerekorvos is azt mondta, nincs tovább próbálkozás, tápszer kell a babának, mert nem fejlődik.


Én is szívesebben kaptam volna elő a cicit akár éjjel, akár nappal, ehelyett vizet forraltam, cumisüveget fertőtlenítettem, és kifizettem a tápszer árát.


És képzeld, az én gyerekem is egészséges.


Annyira UTÁLOM az ilyen hülye beszólásokat... ÁÁÁ most annyira felidegesítettél...

2012. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 krisztivan ***** válasza:
89%
Péterfyben nem adnak SEMMIt a babáknak.Nagy babám lett és sajnos nem olyan pici gyomorral született mint ahogy a nagykönyv írja.(vagy lehet nem olvasta a fiam)3 napon beindult a tejem de csak 20ml sikerült ennie(ennyi volt)és az kevés lett neki.Állandóan cici volt a szájában hogy ne sírjon:-((7 napig voltunk kórházban és az 5.napon sikerült tápszert kirimánkodnom a csecsemősöktől.Ettől függetlenül 11 hónapig szopizott a fiam és 6 hós kora után már a tápszer sem kellett neki:-))Ha van tej akkor könnyen beszél az anyuka.
2012. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!