Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok az edesanyak akik terhess...

Azok az edesanyak akik terhesseg alatt is szoptattak, szedtek valami extra vitamint, van valami amire kulon oda kell figyelni (taplalkozas? )

Figyelt kérdés

irtam mar ki kerdeseket, hogyan valasszam el 2 evesemet, hogyan apasszam el a tejem mert ujra babat varok, de feladtam, nem birom nezni ahogy tejciert konyorog, nem akarom megbantani az en kis hercegnomet, igy addig szopik amig akar.

altalaban is egeszsegesen taplalkozom, gyumolcs, zoldseg, tejtermek, hus, teljes kiorlesu liszbol keszult kenyeret eszem, naponta tobbszor etkezek, megis csak 48 kg vagyok:( terhesvitamint fogok szedni amit a doki felir (meg nem voltam mert ez csak az 5. het), egyenlore csak kalciumot es magne b 6ot szedek (ez utobbit miota tudom h terhes vagyok-kb 3 napja) kalciumot meg elozo terhesseg ota.

mit tehetek meg hogy minden rendben legyen? (megjegyzem hogy Erdelybol irok, az orvos segitsegere ilyen tere nem szamithatok, meg akkor is nagyot fog majd nezni ha meghallja hogy egyeltalan szoptattam a masik gyerekem, ez itt nem elterjedt szokas, es vedono sincs, az orvossal csak a feltlen szuksegeseket lehet megbeszelni, tanacsot sem ad senki semmivel kapcsolatban, az anyak magukra vannak utalva-legalabbis itt ahol en elek. azert fordulok az ide iro edesanyakhoz, mert nekik van tapasztalatuk.)



2012. jún. 27. 11:12
 1/5 Jenei Bernadett válasza:
Amit ilyenkor lehet szedni az az Elevit. Szoptatás alatt folyamatosan szedheted és nekem ajánlotta a nőgyógyász.
2012. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ismerem az Elevitet, masik terhesseg alatt is e3zt szedtem. koszonom a valaszt. te is 2 babat szoptatsz?
2012. jún. 27. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én semmi vitamint nem szedtem a második terhességem alatt,pedig 3* szopott a lányom akkor még!

de az első lányom 3950graaml és 61 cm-vel született,gondoltam most nem szedek vitamint,hátha nem lesz ekkora...


a kisebb 4100 grammal és 58 cm vel született!azóta két gyereket szoptatok,kalciumot szedek,és valami vitamint most fogokelkezdeni szedni szombaton megyek dokihoz...


2 hétalatt nyertem vissza a terhesség előtti alakom,pedig eszem! viszont most lesz 8 hetes a kicsi és nem fogytam tovább!Ők meg feszt ciciznek!mondjuk én így terveztem hogy tandemben szoptatok!


aterhesség alatt avastartalmú kajákra figyeltem és sok zöldség gyümire!

Az első terhesség alatt veszélyzetetett voltam vérzés miatt (5 hetesen) és 31 hetesen beindult SZÜLÉS...Időre született végül..A

másodiknál nagyon féltem,de nem ismétlődtek meg ezek akomplikációk!Pedig nem is tudtam annyit pihenni!


2,5 éves és 8 hetes kiscsajok anyuja

2012. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nalunk is 2.5 ev kulonbseg lesz:) az en elozo terhessegem is veszelyeztetett volt, 35. heten meg is szuletett. ugy erzem hogy ez a terhesseg konnyebb lesz, a masik sokkal stresszesebb volt. kislanyom mellett tudok pihenni, csak meg munkaba kell jarnom az a baj. jovo heten esedekes a dokihoz menes, majd kerek egy kis szabadsagot mert eleg ronda helyen dolgozom! en nem szerettem volna tandemben szoptatni, de ha igy lesz megbirkozom a helyzettel!
2012. jún. 28. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én Elevitet szedtem, mert 6 hónapos volt a nagy, mikor várandós lettem a picivel. Most érzem, hogy megint szedni fogom, mert hullik a hajam durván... Most 10 hónapos a kicsi, mostanra érzem, hogy lemerült a szervezetem, hiába táplálkozom egészségesen. Szép babvárást :)
2012. jún. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!