Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Ti hogyan élitek...

Anyukák! Ti hogyan élitek meg, amikor kezd le válni a babátok és nem akar szopni /közel l éves/?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre gyakrabban van,hogy nem akar szopizni a babám?Én nehezen viselem, miért?

2012. júl. 10. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok anyának nehéz elfogadni, hogy a babájukból kisgyermek lesz. (ezért van sok anyuka aki 2-3 éves korban is "cickéztet", mert nem tudja és nem is akarja elfogadni).


Gondold úgy el a dolgot (mert végtére is így van) hogy egyik csodás korszakot követi amásik. Ne cicvel szeresd, hanem a szíveddel, a szavaiddal, öleléssel, puszival, közös nevetéssel, élményekkel. Milliószor több, mintha még mindig az jelentené neki az édesanyát, hogy mellre teszed....egy értelemmel bíró gyereknél legalábbis nem a mellbimbó kell hogy jelentse az anyai szeretetet. Ismerek gyerekeket, akiknek bármi bajuk van (1 évesek jócskán elmúltak) semmi nem nyugtatja meg őket, csak rángatják anyuci pólóját, hogy "cicííííí".......ezt ne akard. Akard azt, hogy a gyermekednek TE jelentsd az anyát, ne a melled. Meglátod, milyen szép és élményekkel teli időszak a kisgyermekkor is :)) Nem tarthatjuk babává a gyerekeinket, hiszen nődögélnek, ez az élet. Egyik csodákkal teli korszakot követi a másik.

2012. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt mindenki máshogy éli meg...én pl.alig vártam,hogy leváljon.Nekem nem volt jó a szopizás,7 hónapig szopott!

DE a legfontosabb,hogy a babád mit akar,az Ő érdekeit nézd mindig!

2012. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is 11 hónapos volt, amikor elkezdte rágcsálni a cicimet szopás helyett (6 foggal, aúúúú), meg kacagva spriccelte belőle a tejet.

Én 1 éves koráig szerettem volna szoptatni, ha kérte volna, kicsit tovább is.

Egy hétig még próbálkoztam, de mindig harapás meg spriccelés lett a vége, így elhagytuk.

2012. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok az 1. gondolkodásmódjához! Így gondolom én is. Ezt elolvashatná mindenki aki 2-3-4 évig még mindig babának akarja látni a kisgyerekét. És nem akarja hogy bármiféle elszakadást, függetlenséget lásson a gyerekében, tőle kell hogy függjön még sokáig. Az ilyen szülőkből lesz majd az elnemengedő, ellenőrizgető szülő.
2012. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy őszintén kifejtettétek a véleményeteket! Lehetséges, hogy jobban akarom,mint a baba.Már igy is örülhetnék,hogy ilyen sokáig szopizott.Úgy gondolom egy-két olyan hozzászólás találat volt,mert azt gondoltam,hogy addig leszünk igazán közel egymáshoz,hogyha szoptatom.De ahogyan beszélgettünk a családban erről, az őszinte ölelés,a kisugárzó szeretet úgyanezt nyújtja,amikor átölelem, megsimitom és megpuszilgatom. Lehet,hogy önzőség,hogy én csak erőltetem, ő meg tiltakozik.Megpróbálom elfogadni, hogy már nagyobb baba, másra is szüksége van.
2012. júl. 11. 12:30
 6/6 alaszka ***** válasza:
Én alig várom, hogy leváljon már, 12 hónapos múlt, és állandóan cicizne...Ha épp végre csökkenne a tej, akkor ő "gyárt" magának újra...
2012. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!