Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha sűrűn tesszük cicire az...

Ha sűrűn tesszük cicire az újszülöttet hogy beálljon a kereslet-kínálat és a mennyiség, akkor ha 1órával az előző étkezés után ráteszem újra a cicire akkor már nincs is benne?

Figyelt kérdés
Nem telítődik addig újra. Ilyenkor mit lehet tenni?

2012. júl. 11. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor a másik mellre kellene tenni . ha mindkét cicit egy étkezésre megeszi akkor ha még éhes pótlást adj . elözőleg fejt tejet v. tápszert.


sztem olyan nincs hogy nincs benne tej . érzésre lehet hogy puha de talán van. ha nincs tényleg és éhes adjatok tápszert v. alkalmazzátok az ún. szaporító fejés technikát.

2012. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mindkét cicit kiszívja totál!!!! pont ezért kérdem,de tápszert meg nem akakrok adni neki, a gyerekorovosunk szerint még éretlen egy ilyen pici baba gyomra erre.
2012. júl. 11. 11:44
 3/9 anonim ***** válasza:

ez nem a gyerekorvos véleményén múlik . bocs hogy ezt mondom de egy gyereket se szabad éheztetni az orvos véleménye okán.

nincs éretlen gyomra!! létezik újszülött tápszer 0+-os és nem kell recept se . bár így drágább de tudod mit váltsatok normális gyerekorvost és Ő majd kiírja. . 3000,- lessz így de kell neki ha éhes nincs kecmec . nem tudod tartani az iramot ha nem termelődik annyi akkor éhes marad ordít és Te is magadat okolod egyiknek sincs semmi értelme.

futás egy patikába vegyetek tápszert és ha még éhes adjatok neki amennyit megeszik még. először keverjetek be 100ml-t.

milupa milumil 0+ HA start márkát ajánlom azt elég 40C os vízzel készíteni nem kell várnia a lehütés miatt .

2012. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

na szvl elragadtattam magam mert a gyerekorvos véleménye mocskosul kiakasztott.


van olyan aki tápszer recivel jön haza szülés után és bírja a babapocak .


ne haragudj nem megsérteni akartalak ha úgy is tünt de velem is így volt . a baba megette a kevés anyatejet és üvöltött . a férjem elrongyolt vett milupát és esténként kellett a pótlás. aztán az 5. héten érte el a hatását a sok fejés a nulláról -20-30 ml- visszahoztam kizárólagos anyatejessé tettem a kisbabát.


nem lehetetlen de tápszer nélkül éhezett volna .nekem is sípolt a gyerekorvos de nem adtam fel az elveimet bár én is tápszer ellenes vagyok.

2012. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már adtunk neki Milupát,de nem ízlett neki.
2012. júl. 11. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:

bevallom kínban vagyok mert egyedül válaszolgatok neked tök jó lenne ha vki írna még .


én megkínálnám mégegyszer tápszerrel . ha nem kell akkor ezvan. ha éhes igazán akkor megeszi. tudom hogy nehéz .

inkább leírom : ha éhes akkor rágja az öklét mindent cumizna és sír!

de ha boldognak látszik és nem sír sokat akkor elég a tej. lehet kisigényü .

elég szépen gyarapszik reméljük nem tehetünk mást időnként azért próbálkozzatok be a tápszerrel . nem tudok mást írni ismételném magam. írjon más is.

2012. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét cicit koppra kiszívta, akkor tedd vissza újra az első melledre, mert a tej szoptatás alatt termelődik, ezért már újra kell, hogy legyen mit enni belőle. (pl. jobb-bal és megint jobb cici) Persze, ha nagyon reklamál a babád, akkor kellhet pótlás, de akkor meg próbáld fejéssel stimulálni a melledet. Ha türelmes a baba, akkor meg váltogasd szünet nélkül a ciciket (jobb-bal-jobb-bal...), amíg bírod, mert tuti, hogy soha nem ürülnek ki totál és így lesz majd több tejed is.
2012. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem tök puha mind két cicim és úgy néz ki nincs is benne. Mégis 6 kilós már a 6 hetes babám.

Sokat sír a kicsid? Nem hízik eleget? Miből gondolod, hogy nincs elég tejed?

Miért kell azonnal ócsárolni az ismeretlen gyerekorvost?

2012. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Akár azt is elérheted,hogy egy etetés egy cici legyen...Nem egyik napról a másikra,de kb1hét alatt!


Nálunk az működik,hogy megszopiztatom (egy cici) és ha 2,5 órán belül újra kéri,akkor ugyanazt a cicimet adom vissza,így tuti hogy a zsíros tejcsit is kiszvja..Ilyenkor tök puha a cicim,de van benne (sőt a cici nem olyan mint egy cumisüveg...sesem üres)Mindig vanbenne!

Énakórházban is mindig ezt az elvet követtem,3 órán belül mindig ugyanarra a cicire tettem vissza...

Eleinte,nekem végig cicin volt...3 órát egyik mellen,utána 3 órát másik cicin...


Ne feledd a cici sosem üres


De ha most két mellből szoptatsz,akkor ezt nem lehet ilyen hirtelenelérni...Eleinte mondjuk 1-1,5 órán belül ugyanarra a cicire tedd,utána válts cicit...majdezt az időt fokozatosan fogod tudni kitolni,látva hogy mikor éehes!


És za hogy puha a cici nemazt jelenti,hogy nincs tej...

PL azt biztos észrevetted,hogy reggel sokkal nagyobb keményebb a cicid!Ez azért van mert ilyenkor vizesebb tej termelődik,tehát mennyiségre több...Ahogy telik anap egyre kevésbé keményednek meg a melleid,de nem azért mert kevesebb,vagyis igen mennyiségre kevesebb,de minőségre táplálóbb


Esteis bőven elég a kicsinek,mertakkorkevesebb van a ciciben,de sokkal sokkal tplálóbb mint reggel!


A nagy lányom 3 nappal ezelőtt fejezte be a szopit(2 éves 7 hós),a akicsi pedig 9 hetes!

2012. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!