Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám 3 hetes az egyik...

A babám 3 hetes az egyik mellemböl teljesen elapadt a tej a másikbol szopiztatom de abba sincs elég és sebes egyre több potlásra van szükség probálok fejni de sosem jött össze 10mlnél több. Ne örlödjek tovább hisz nincs tejem vagy még probálkozzak?

Figyelt kérdés
Azt mondják szoptassak viszont 20 percnél tovább ne hadjam a mellemen de ö még éhes és 120mlet megeszik.Már szinte teljesen tápszert kap.

#szoptatás #egyikmell
2012. júl. 11. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, szerintem hasznos:

[link]

2012. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért szeretne ilyen sokat szopizni, mert éppen növekedési ugrása van. Ha most tápszerezed, akkor sajnos szinte biztos, hogy nem fogod tudni szoptatni.

Próbáld szaporítani a tejet (Maci kávé, Urtica Urens 5ch homeobigyó napi 2*5, sok folyadék, kielégítő étkezés).


A fejésnél az inger a lényeg, nem a mennyiség. Ha igény szerint tudnád szoptatni, nem is igazán kell fejni.


Te tudod, hogy szeretnéd-e még, hogy szopjon, sajnos a saját példámból tudom, hogy óriási küzdelem ez :( Egyszer-kétszer (többször :)) már majdnem feladtam én is, de szerencsére még tudok szoptatni, hónapos a Fiam.


Kitartás!

Akkor sem lesz baja a Kicsikének, ha csak kevés anyatejet kap, abban is benne van a "lényeg". És a Kicsinek nyugodt Anyu kell, ne menj tönkre a szoptatásban!

2012. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény :( Én is őrlödöm a szoptatással,bár még van annyi hogy elég legyen a fiamnak.

Próbáltál tejserkentőket? Tea,homeobogyó?

Szerintem ha nem segítettek,és a gyakori mell szivogatás/mert minél többször szívod,annál több termelődik/ sem,felesleges bajlódnod :(

2012. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Ez komoly stressz és fájdalom neked. Hagyd a csudába! A legfontosabbat, az ellenanyagokat már megkapta a babád. Nuygodtan álljatok át tápra, így te is megnyugszol és a csemetéd is kap eleget enni.:-)
2012. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Szoptasd addig, amíg úgy érzed megéri a szenvedés, és ha már túl soknak érzed, ne görcsölj rajta, hagyd abba!


A gyerekednek, egy kipihent, vidám anyára van szüksége. Zárd le magadban a szoptatás témát, és örülj neki hogy a tápszert elfogadja. Így nincs különösebb gond.

2012. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ a mindent kiprobáltam és már csak 4-5 csep jönn le mellszivoval is
2012. júl. 11. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:

:(

Sajnálom. Amúgy mellszívóval nekem is sokkal nehezebben váltódik ki a tejleadó reflexem, főleg a "gyengébb" mellemből.

Esetleg még a bimbóvédőnek adhatnál esélyt, mert a fájdalom könnyen elzárhatja a tejcsatornákat.


De ha nem bírod, hagyd a csudába, Te jobban kellesz a Gyerekednek, mint a tej!

2.

2012. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Ne add fel! Légyszíves!!!

Hidd el neked és a bábnak is ez a legjobb. Sajnos a tej elapadást a sok idegeskedés is okozhatja.

Nekem is nehezen indult be a második babómmal, de végül beindult, igaz nem tudtam lefagyasztani, de nem is az a cél. A cél az, hogy a baba ne legyen éhes és fejlődjön.

A gépi fejők nekem se jöttek be, de van egy aventos mellszívó, ami úgy néz ki,mint egy bicikliduda, én azzal a szinte oml-ről a a második fejésre a 100 ml-re ugrottam pár nap múlva pedig rendesen beindult. Tudom, hogy most a a legnehezbb nyugodtak maradni, de muszály. Ne add fel még van remény. Addig amíg nincs elég tejed adj a babádnal pótlást, de ha lehet akkor pohárból, vagy kiskanállal. Nehéz és hosszadalmas ez az etetési forma, de ha üvegből adod akkor hamar megszokhatja, hogy könnyű szopizni és nem fog a cicikkel "kínlódni". Hamar rájönnek ha az üvegbe enged szopizás közben levegőt akkor könnyebben jön. A cicibe pedig ugye nem tud levegőt engedni így onnan nehezebb szívni. Próbáld meg még egyszer csak pár nap. Nekem is ilyen k örül indult be rendesen a tej.

Szorítok!!!!!

Gratulálok a babához! :))

2012. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nagyon jó mellszívó, én csak ezzel tudtam fejni.

Próbáld ki. Sok sikert

2012. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előbb szerintem kérj szakembertől segítséget:

[link]


ha így sem sikerülne, akkor megoldás a tápszer.

2012. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!