Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Letséges-e, hogy ha az első...

Letséges-e, hogy ha az első babának nem volt elég a tej (kb.10%-a az adagjának), a másodikkal jobban megy majd? Honnan lehet tudni, hogy esetleg nem megfelelő a mirigyállomány? Mennyire befolyásolhatja egy kicsi vérszegénység a tejtermelést?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsik a melleim, és terhesség alatt sem nőnek nagyot... :(

A vasam mindig az alsó határérték körül van.


2009. júl. 12. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vasat lehet külön szedni, van a terhesvitaminbam is, de külön is ír fel a doki, de akkor c- vitamint is szedni kell hozzá +folsavat. A cici mérete pedig nem befolyásolja a szoptatást. Volt olyan ismerősöm, akinek dudákkal se ment a szoptatás, és van akinek alig látszik a cicije és sokáig lógott rajta a baba. A szoptatás sikeressége az első mellretevéstől indul. Minden nőnek van valamennyi teje, ami nem 10%; sokat kell szoptatni és akkor beindul az szépen , lassan.aztán segít a sok sok folyadék, rendszeres étkezés is. Emellett vannak tejserkentő készítmények.

2009. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok arra a példa... Első babám tápszert kapott, most a második csak anyatejet eszik... És nekem is kis melleim vannak... Nálam lelki okai voltak a sikertelenségnek, súlyos önbizalomhiány, kishitűség. Bízz magadban, semmi akadálya annak, hogy most sikerüljön !!
2009. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is a szoptatás fejben dől el. Én nagyon sokat stresszeltem a tej, illetve annak hiánya miatt. Kb. 2 hónapos koráig szinte csak tápit kapott a babám, mellette borzasztó sokat fejtem, de csak nagyon kicsit jött ki (mellette ittam, ettem mindent, amit írtak, hogy jó a tejre). Aztán volt egy nagy kiborulásom, ekkor azt mondta a párom, hogy nem éri meg, hogy ennyi idegeskedjek, sírjak -e miatt. Mások is felnőttek tápszerrel és semmi bajuk. Hát ekkor feladtam. Abbahagytam a napi 4 órás fejéseket és csak babáztam, szoptattam amennyi volt, aztán jött a tápszer, de már nem aggódtam miatta. Elkezdtem kimozdulni otthonról, mert addig szinte ki se tettem a lábam az utcára. Amint belenyugodtam a helyzetbe, elkezdett több tejcsi lenni. 3 hónapra már szinte csak anyatejes lett a babám, és máig (5 hós) nagyon ritka, hogy este kell egy kicsit pótolgatni.

Higgy magadban és szoptass nagyon sokat, akkor sikerülni fog.

2009. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. A mirígyállományt a nőgyógyász tudja megnézni. Ha a terhesség alatt legalább 1 méretet nőtt a cicid, illetve közvetlenül a szülés után, akkor biztos, hogy azzal nincs gond. Ha nem, akkor meg lehet vele nézetni, mert nekem se nőtt semmit se, de a doki azt mondta, hogy így is kielégítő.
2009. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!!! Remény adtatok.
2009. júl. 13. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!