Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ikreim 27. hétre születtek,...

Ikreim 27. hétre születtek, még Győrben vannak és lesznek egy ideig. HIába fejem. Azt vettem észre, h egyre kevesebb a tejem. Mostanság sok stressz is ért a családon belül. Lehetséges, h emiatt apad? Vissza lehet még hozni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Próbálj szoptatós teát inni, vagy homeopátiás bogyókat enni.

Nem garantált a siker, de ha jól tudom 30.héttől már lehet szoptatni , legalább is próbálkozni.

2012. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg a stressz miatt, egy tanács amit jelen esetben nehéz megfogadni( próbálj megnyugodni) amugy igen, lehet még tejed
2012. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom az ikreidet!Hogy vannak?Milyen súlyúak?

Tejtermelés fokozók,amiket ajánlani tudok:

-pihenés

-növények,amik jók:édeskömény,ánizs,citromfű

-dió,kesudió,mandula

-rengeteg folyadék

-sok leves(gyümölcsleves,köménymagleves)

-tej,tejes ételek

-vitamindús ételek

És ne fogyókúrázz!!

2012. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem értem. Te miért nem vagy velük? Nem lehet? (vagy vannak nagyobb gyerekeid, azért?-mert még azt megértem)

De többit nem. Nem lehet velük bent lenni, és naponta többször bemenni? AZ enyéim is korán voltak, bár csak két nap miatt korák, de minden kicsihez be lehetett járni, ott lehetett lakni, nappal két óránként mehettünk szoptatni, akit még nem lehetett kivenni, ahhoz is be lehetett járni ugyanekkor. Zalaegersze ez, nagyon szuperek, a személyzet is, minden. Máshol nem így van ez?

Máshol nem lehet bemenni, bent lakni? Sok kérdésnél olvastam már ezt, hogy korababák bent feküdtek, anyuka meg nem letett vagy nem volt ott velük? Meg úgy utazgatott be. ???

2012. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat, annyira rossz érzés ez nekem, hogy nem lehet valaki a gyereke mellett, hogy a kérdésedre meg nem is válaszoltam. Ne haragudj!

Szóval biztos hogy a srtessz miatt van, nyugi!! És egyél, igyál rendesen!! Nekem a levesek sokat segítettek, a szopis tea sem rossz, és kis hitet is ad. :-) Fejj sűrűn, nem baj ha kevés jön!

Esetleg hívj fel egy szoptatási tanácsadót, kíváncsi lennék ő mit mond. LLL.hu

Minden jót neked és a babáidnak!

2012. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Honnan veszed,hogy nincs a babákkal a kérdező?

2012. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem a stressz és a kórház meg az otthonunk közti folyamatos ingázás, meg a téli hideg miatt ment el a tejem, de főleg az idegeskedés miatt. Egyetlen egyszer tudtam a kisebbik ikernek tejet beadni. :(


Azon kell drukkolni, hogy a babák mielőbb szoptathatóvá váljanak, magyarul jól gyarapodjanak és kikerüljenek az inkubátorból. Aztán cicire velük! Kérd meg a gondozókat, hogy segítsenek ebben, és ne hagyd magadat zavartatni.


Amíg nem szoptathatóak, addig a folyamatos, vagyis rendszeres fejést tudom javasolni, meg én is azt mondom, hogy keress meg egy szoptatási tanácsadót.


Egy kis biztatás: a mi időnkben volt egy anyuka, aki vagy két hónapig dolgozott azon, hogy legyen teje, nem adta fel. Amint a kislánya kikerült kiságyba, máris mellre tette, s együtt örültünk az első kortyoknak. Mikor kiszopott 5 ml-t, az anyuka majdnem ugrált örömében, s a sikerélmény meghozta a többit. Még mindig meghajtom a fejem a kitartása előtt...


Sok erőt és jó egészséget nektek!

2012. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hogy válaszoljak mindenkinek:

Köszönöm a lányok (Árlett 800gr és Zoé630 gr -al született) jól vannakb köszönjük, növögetnek, jelenleg már kb 850 gr mind a kettő. Toxémia miatt szültem hamarabb, nincs több gyerekem. Sopronból nincs lehetőségem minden nap elmenni a kicsikhez, mert a benzinárak mellett nem tehetem meg csak egy héten 1x amikor férjem szabad napos. Reggel megyünk, egy órát velük vagyunk utánna lefejem a tejcsit amit tudok és indulunk haza, mert ház vásárlásba vagyunk (hogy ne albérletbe vigyük majd őket haza) és azt intézzük. Azért nem lehetek velük a Győri kórház nem tudott nekem biztosítani helyet,mivel nem lakom ott hanem Sopronban ezért kell navétázni a két város között, sajnos...ha lehetne higgyétek el a nap minden órájában velük lennék. Elfogadtam(mert nem volt mit tegyek), hogy nem tudnak biztosítani ágyat Győrben és így várnunk kell legalább addig míg elküldik őket a soproni kórházba, mert itt természetesen minden nap 3 óránként ott leszek velük. Szoptatni még nem lehet őket pláne azért mert még nagyon kicsik és még a tejet sem nagyon fogadják el, azaz még nem nagyon tudnak emészteni a drágák.

2012. júl. 14. 16:21
 9/16 anonim ***** válasza:

Kitartast neked!!!! Minden rendben lesz!! Probalj meg a babak miatt nem idegeskedni, igyal sokat, egyel leveseket, es teakat, homeos bogyokat ki lehet probalni!

Kivanom, hogy minel hamarabb a gyermekeiddel legyel!

Egy 16 hetes kismama

2012. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.....neked is sok sikert a babához és sok egészséget nektek!

Nem csak a babák miatt idegeskedek sajnos hanem a lakásvásárlás családi okok miatt nem nagyon megy döccenőmentesen. Ezért vagyok stresszelve és a szüleimmel is sok a vita. Egyszerűen nem tudok nyugodt lenni, és nincs időm sűrűn fejni sem...de most már megpróbálok többször fejni.

2012. júl. 14. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!