Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ikreim 27. hétre születtek,...

Ikreim 27. hétre születtek, még Győrben vannak és lesznek egy ideig. HIába fejem. Azt vettem észre, h egyre kevesebb a tejem. Mostanság sok stressz is ért a családon belül. Lehetséges, h emiatt apad? Vissza lehet még hozni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 14:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

4 és 5-ös vagyok. Még egyszer ne haragudj, csak nagyon rossz érzés tényleg, ha valaki nem lehet a gyerekei mellett. És nem értem, hogy csinálhatnak ilyen, hogy lehet ilyen a rendszer? Mi az hogy az egész kórházban nincs egy ágy?

Én is pl Somogy megyei vagyok, de Zala megyei határon, és Keszhelyen (Zala ugye) szültem, mikor megszülettek a fiúk, elvitték őket Zalaegerszegre, mert csak ott van koraosztály, és én csak 3 nap múlva, mikor varratokat kiszedték (simán szültem) és magkaptam a záróm, akkor mehettem utánuk, szóval én is megjártam ezt hogy nem lehettem velük napokig, de felhívtam őket minden nap, és mondtam is hogy megyek hozzájuk, akkor azt mondták nem biztos hogy lesz hely, szóltam az orvosomnak, és ő felhívta őket, és mindjárt titura lett hely!!!Jó mi?!? Nekem akkor itthon volt a 21 hós lányom apáva, igaz mi jöttünk haza 11 naposan, de volt ott 24 hétre született kicsi is, az ikreim melletti inkubátorban, és az anyukája vele is ott lehetett míg haza nem mehettek, amíg nem vehette ki, addig is bejárt hozzá, beszélgetett neki, aztán már szoptathatta, minden két órában ment és fejt, tette a hűtőbe, meg minden anyuka. Egyetlen kicsinek nem volt ott az anyukája, mert otthon volt a többi 5 gyerekkel. Szóval Zalaegereszeg nagyon szuper volt minden szempontból, nagyon sokat segítettek amúgy mindenben mikor ott voltam, és még miután hazajöttünk is volt hogy őket hívtam fel tanácsért.

Örülök hogy a babáiddal a körülményekhez képest minden rendben, neked kitartás és sok erő, és amikor ráérsz fejj!! Mások hülyeségeivel meg foglalkozz, (nagyszülők, stb)

És még egysze bocsánat, ha megbántottalak esetleg az első soraimmal.

2012. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Dehogy bántottál meg, ne viccelj. Én is nagyon bánatos voltam az elején, hogy nem tudnak ágyat biztosítani, beszéltem a dokival is de ő mondta, h sajnos nincs hely. Elfogadtam, tudtam járni a kicsikhez egy párral sopronból mert az ő babájuk is ott volt ahol az enyémek, mert nekik a férj cége biztosította a céges autót vagy az üzemanyagot, így felajánlották h mehetek velük ha szeretnék. Az ő kisfiúkat haza hozták kb 2 hete sopronba és így ugye így már nem kell járjanak Győrbe, így én sem tudok menni csak ha férjem szabadnapos, ő neki meg szezonba csak a hétfő szabad mert kint dolgozik Ausztriába, reggeltől estig ott van, én a várost sem ismerem, h fogjam magam és Győrbe felmenjek minden nap legalább vonattal. Meg azért a dolgokat itthol intézem mert bonyolúlt a lakás vásárlás a családban, szóval nem lenne mikor párom intézze, ezért elfogadtuk ezt a helyzetet, persze minden nap többször telefonálunk a koraszülött osztályra, h hogy vannak a kicsik.

Remélem a gyerekeid jól vannak és minden rendben van veletek. Köszönöm az erősítő szavakat, remélem hamar eltelik ez az időszak és sopronba hozzák őket mihamarabb.

2012. júl. 14. 20:11
 13/16 anonim ***** válasza:

Mikor hozzák Sopronba a kicsiket? Mi a kritérium? Súly, vagy állapot, vagy mindkettő? Ne aggódj, nagyon gyorsan el fog menni az idő, mikor benne van az ember, akkor nehéz, de visszagondolva nem. Nekem is gyorsan mentek, én viszont azért sírtam meg stresszeltem minden nap, mert itthon volt a lányom, aki még szintén kicsi volt, és két felé szakadtam volna legszívesebben. De visszagondolva nem volt vészes. Lányom is jól bírta szerencsére.

Köszönöm, a fiaim jól vannak, jövő hónapban 2 évesek lesznek. :-) Nagyfiúk. És fogalmam sincs mikor tellt el a két év! :-)

Kívánom neked hogy minél hamarabb veled legyenek a kicsik! És fejj csak amilyen sűrűn tudsz, és higgyj benne, sokat számít! Nekem 4 hósak voltak a fiúk, mikor az egyik már majdnem tápis volt teljesen, másik kapta az anyatejet (ő nem bírta a tápit egyátalán), aztán szépen egy hónap alatt, ahogy nem stresszeltem rajta, és elkezdtem hozzátáplálni, egy kaja kiváltásával már elég volt mindkettőnek a tejem, és nem is fogadta el a tápit már a babám. Utána 17 hód korukig szopiztak. Ezt csak bíztatásnak írtam, hajrá!! :-)

2012. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kitartás mindannyiótoknak, egyszer vége lesz, hidd el! A költözésen ne idegeskedj, ha albérletben kezdtek is, előbb -utóbb költöztök a saját lakásotokba! Egyenlőre fontosabb hogy ne idegeskedj!!! Van elég bajod, ne szaporítsd szegénykém! Szerintem is keress meg egy szoptatási tanácsadót: az nagyon fontos lenne hogy amikor már tudnak szopizni, a te tejcidet kapják, és ne tápszert. Persze ha úgy alakul hogy tápszer, az sem baj, de jobb lenne ha nem... Ezeknek nézz utánna, hívd fel őket. Ha nem tudnék több mindenre költeni, akkor csak ezt választanám!!!! (nem tudom hogy pénzbe kerül-e egy szoptatási tanácsadó, de gondolom) Nagyon -nagyon szorítok nektek!!!

ikrek szoptatása tanácsadás: O. Mónika: 0630-292-3029

W. Ungváry Renáta lll. szoptatási tanácsadó: 0630-202-0870

La Leche Liga Magyarország: 061-214-3309 (telefonos szoptatási tanácsadás) www.lll.hu

Szoptatásért Magyar Egyesület: 061-316-6762

www.szoptatasert.hu

www.szoptatasportal.hu

Írd meg priviben kérlek ha tudtam segíteni, annyira szorítok Nektek! És nyugi!!!!!:) Gratulálok a picikhez!:)

2012. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy oltári baromság amit írok, csak egy ötlet...

Nincs a környezetedben szopós baba? A szopás stimulálja legjobban a mellet. Ha nem idegenkedsz tőle, és van rá lehetőséged, megpróbálhatnád szoptatni. A babáid egyenlőre úgysem kaphatják meg a tejet amit lefejsz. így viszont talán szinten tudnád tartani a tejtermelést.

persze emellett is fejni kell...

2012. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok, a kicsik jól vannak már,Zoé 1010 gr Árlett meg már 1210. Lassan növögetnek, még nem nagyon tűrik a táplálást. A lakást megvettük már, ezen már nem idegeskedek. A nagyobbik gond az, h már alig van pár csepp tejem :( pedig már elektromos mellszívóval szívom, de egyre csak apad. Nem nagyon van baba a közelembe aki szopizna,szóval ez nem megoldás :( de azért köszönöm, jó ötlet lett volna.
2012. aug. 4. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!