Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejtermelés legnagyobb...

A tejtermelés legnagyobb ellensége a stressz. Mit tegyek anyukák, hogy ne stresszeljek, mert már szerintem beteges szintre kerültem?

Figyelt kérdés

Most léptünk a 4. hónapba és ezidáig minden áldott nap stresszeltem, hogy van-e elég tejem. jajj, mennyi az idő, biztos, már régen evett, és etetem, sőt, gyakrabban etetem, ahogy nekem jó, nem pedig ahogy a babának. (szerintem)

Nem merek sétálni sem, nem merek már néha számítógépezni sem, semmit, mert egyből stresszelek, hogy akkor így hogy lesz elegendő tejem?


Ez már beteges, én szeretnék 1 évig szoptatni, fél éves koráig kizárólagosan, de ennek egyszer s mindenkorra véget kell vetnem! Mármint a beteges aggodalomnak!


Mit tegyek? A babám eddig havonta 1 kg-at hízott szinte, most az utolsóban csak 450-et.

Ha jól hízik, ha nem, akkor is aggódom.


Hogyan vegyem rá magamat, hogy lazábban és pozitívabban vegyem az egész szoptatást?


2011. júl. 6. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt magadtól megoldani.

Én is stresszes voltam, tudtam is magamról, de nem tudtam mit tenni.

Lányom nem is hízott rendesen, sőt fogyott is, így attól még inkább kikészültem.

Ennek eredményeképpen fogytam vagy 5 kilót (amúgy is csont és bőrből), lányom 4 hónapos korára alig lett tejem, elkezdtem tápszerrel pótolni. Végül 7 hónapig tudtam szoptatni nehézségek és tápszer mellett.

Legyengültem, elegem volt a világból, nem voltam boldog.

Annak ellenére, hogy tisztában voltam azzal, hogy mindez leginkább a stressz miatt volt. De változtatni nem tudtam.

Most pedig sokszor azon görcsölök, hogy miért is voltam ilyen stresszes, miért nem tudtam lazább lenni, miért nem tudtam boldogan kiélvezni az első hónapokat???

Örülj a babádnak, aki szépen fejlődik. Kapcsolódj ki néha, bízd a párodra a babát és "csavarogj" egyet, szellőztesd ki a fejed és élvezd ezeket a soha vissza nem térő pillanatokat!

2011. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a babád eddig havi 1 kg-ot hízott, akkor ott nincs baj.

4 hó körül amúgy is lelassul a súlygyarapodás és ha ilyen tempóban hízott valószínű, hogy már megduplázta a születési súlyát, akkor meg már pláne nem fog úgy hízni.

4 hónapos kora után a fiam is kb ennyiket hízott. Gondolj csak bele, mekkora lenne, ha minden hónapban 1 kg-ot hízna. A lényeg, hogy gyarapodjon valamennyit, legyen kakis, pisis pelus és ha szemmel láthatólag jól érzi magát a csepp gyermek, akkor nincs gond és elég a

tejed.

Nincs valaki a környéken, akihez kimozdulhatnátok, másik kismama, barátnő, ismerős családtag bárki! Szerintem az a legnagyobb baj, hogy nagyon bezárkózol. Mozdulj ki kicsit, ha babád éhes annak hangot is fog adni. 4 hónaposan már nem hagyja magát ne aggódj.

Milyen gyakran és hányszor eszik egy nap? Éjszaka hogy alszik?

2011. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha eddig nem halt éhen az a gyerkőc, akkor semmi ok az aggodalomra :-)))

Akinek nincs elég teje, vagy bármi nem OK a szoptatás körül, az már az elején kiderül...

Egyszerűen fogd lazábbra! Ja, és ha azt várnád el, hogy ugyanolyan ütemben gyarapodjon a gyerkőc az első évben végig, akkor kb 20kg-s lenne 1 éves korára!

2011. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én mégis aggódom, annyira elegem van ebből az érzésből! Szeretném kiélvezni a babaságot :(
2011. júl. 6. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok, ha tápszert adnál neki, akkor meg azon görcsölnél, hogy hú most mennyit evett legközelebb meg jaj csak miért annyit! Ahogy utánam is írták vedd lazábbra?

Menj el boltba. Ki intézi a vásárlást? Nekem nem jön házhoz a kaja, apa melózik látástól vakulásig én járok bevásárolni 2 gyerekkel, ha a kicsi megéhezik megszoptatom a bevásárló központ pelenkázójában. De ha ez nem, legalább annyira mozdulj ki, hogy minden nap elsétálsz a boltba kenyeret, tejet venni.

Vagy egy este fejjél le egy adag tejet hagyjátok rá valakire a bébit és irány apával kettesben lazítani kicsit, mozi, étterem, vagy egy egyszerű séta. Bármi, csak vedd rá magad, hogy mozdulj ki a lakásból.

2011. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!