Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszülött szoptatás hordozóken...

Újszülött szoptatás hordozókendőben, de hogyan?

Figyelt kérdés

Gyakorlott hordozókendősökhöz intézném a kérdést.

Az foglalkoztat, hogy ha majd megszületik a kistesó, akkor őt már az első perctől szeretném kendőbe tenni ( ha be lehet vinni a kórházba, akkor JPMBB-be, vagy Liliputi rugalmasba először). A dilemma az, hogy szopiztatáshoz - ha jól olvastam - a legkényelmesebb a bölcsőtartás, de abban nem lehet egész nap. Viszont a nagyon aprók akár egész álló nap képesek szopizni és igencsak zokon veszik, ha ezt nem tehetik, legalábbis leánykám az elős 3 hónapban gyakorlatilag köldökzsinór-pótléknak használta a cicim, ami kendő nélkül elég nehéz volt...

Szóval a kérdés az, hogy hogy a fenébe' lehet úgy megkötni az újszülött gyerkőcöt, hogy függőlegesen legyen, de szopizni is tudjon, nomeg az sem elhanyagolható szempont, hogy könnyen tudjam átpakolni egyik oldalról a másikra.

Előre is köszönöm!!!



2012. júl. 29. 18:34
 1/10 Kiki01 ***** válasza:
80%

http://www.youtube.com/watch?v=K7Tn-vtLFic


Ezt nemrég láttam, hátha használható, sok szerencsét!

2012. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a videót! Tetszik!

Nem értem, miért mondják, hogy nem lehet sokáig a gyerkőc bölcsőtartásban (A videón is látható poci a pocihoz, egyébként sztem tök jól megkötötte a csaj! ). Illetve elvileg értem, de ha nem kendőben van, akkor is egy szopispárnán fekszik, vagy az alkaromon - majdnem olyan pozícióban, mint a videón a kendőben - Leánykám valóban napokat feküdt az oldalán egy szopispárnán, ami sztem lehet, hogy rosszabb, mint ha kendőben lett volna ugyanolyan pozícióban.

Akkor mi a különbség? Mit gondoltok, tényleg baromira rossz a gyerek gerincének, ha az első pár hónapban ilyen sokat van bölcsőtartásban? Nem akarnám elszúrni a gyerek gerincét, csípőjét egy életre...

2012. júl. 29. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ha nem kendőben szoptatok,akkor is függőlegesben kell lennie a lányomnak,mert különben fuldoklik,és szopisztrájk lesz...No de nem ez alényeg...


Szóval én elől zsebes keresztezettben szoptatom/szoptattam,mikor játszón voltunk...

és a keresztszárai (mivel nyár van) a teste mellé vannak húzva eleve így csak a "zseb" van ahátán...Mikor még nagyon pici volt akkor maradhatott középen és a cicimet fordítottam a szájához :)

Viszont ahogy nagyobb lett,már lazítok a kendőn és kicsit elfordítom,mintha a csípőmön hordoznám...deugya nem teljesen csak mintha,magyarul közelebb viszem a száját a cicimhez...Az oldalsó szárakból beljebb húzok egy kicsit ha olyan helyen vagyunk,hogyjobban rtakarjon!


Hát miígy csináljuk..


2,5éves és 12hetes csajok anyuja

2012. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

JA!

Nekem nemengedték,hogy a kórházba bevigyem a kendőt:( EGER Bababarát kórház...De már bánom,hogy megkérdeztem,és nem csakbeletettem:(


Így 5 napos korától hordozom a kicsit!Énbölcsőbe nem kötöttem soha,de aszopi és az emiatti sok bukás miatt!

2012. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
@3-4: Köszi! Asszem értem :-) Nos esetemben kénytelen vagyok a gyereket közelíteni a cicihez, mert a cicim olyan kicsi, hogy azt ugyan nem lehet közelíteni semmihez :-DDDD Valamikor varrok egy próbababát, azzal kipróbálom ezt az elforgatott belül zsebest is, hátha jó lesz majd :-)
2012. júl. 30. 13:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért nem ajánlott a bölcsőtartás, mert a kicsi álla a mellkasához szorulhat, légzési problémákat okozva, illetve bukós babáknál a bukás visszanyelése. félrenyelése okozhat fulladást. És itt egy cikk általában a bölcsőtartásról, szépen leírja, miért nem ajánlott:

[link]


Leengedett kenguru- kötésben, belül zsebesben ha zsömbitek van, illetve csípőre kötve tudod szoptatni a kicsit függőleges testhelyzetben.

2012. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi a linket! Szeretem a Batyuklánt, csak még nem sokat tudtam olvasgatni belőle :-)

Erről mi a véleményetek? http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IuSIj..

(Innen van: [link] )

Kényelmes megoldásnak tűnik, de függőleges helyzetben mintha kicsit féloldalas lenne a babának is. Vagy csak én látom úgy? (Pont most vettem egy rövid zsömbit :-D )

2012. júl. 31. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.

Örülök ha hasznosat mutattam:).

Én sokkal stabilabb és kényelmesebb kötésnek tartom a csjpőkengurut, ez is többrétegű kötés, tehát köthető rugalmas kendővel/ zsömbivel. A te linkdben levő kötésben nekem zavaróak a csomók a kicsi oldalánál, illetve a külső oldalon nem taron biztonságosnak, túl alacsonayn fut a kendő. Csípőkenguru(a linek szövött kendővel kötve):

http://www.youtube.com/watch?v=WpcwGdsqMJM&list=UU8QZFJZ0RLV..

2012. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kieg az előzőhöz: szövött kendővel egyrétegű a kötés, de ha "kibontod"/"teríted" a szárakat előrehozás után, akkor zsömbivel úgy lesz jó.(rugalmassal _csak_ többrétegűt köss!)

Ezen a képen a kislány épp szopizik ebben a kötésben:

[link]

2012. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösziiii! :-))) Szuper! Gyakorlom majd ezeket!
2012. aug. 1. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!