Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai szoptatás: kevés...

Gyönyörűséges kérdése:

Éjszakai szoptatás: kevés lenne a tej?

Figyelt kérdés

Babám ma két hónapos, egy hónap alatt 1,1 kg-ot hízott. 2,8 kg-val hoztuk haza és most 4,25 kg.

5 hetes koráig egyszer sem kelt fel éjszaka, viszont az utóbbi 3 hétben felébred, van hogy egyszer, ritkán kétszer is. Mindig megszoptatom, valamikor visszaalszik valamikor nem, de nem is ez a lényeg.


A védőnő ma azt kérdezte tőlem, hogy biztos elég a tejem?

Ő úgy gondolja ezért kel fel, mert kevés.


Szerintetek??



2012. júl. 24. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A "drága védőnő"!

A babád a dupláját meghízta a minimumnál, tehát biztos hogy nem kevés a tej.

A babák óriási fejlődésen mennek keresztül az első évben, vannak időszakok, amikor az addig "megszokott rend" felborul. Mozgásfejlődés és idegrendszer, minden változik. Így előfordulhat, hogy megébrednek éjjel. Sőt, sok baba kezdettől ébred. Tejre vagy mamára (vagy mindkettőre) van szükségük. Szoptasd meg ha kéri. Nem marad így örökre...

3 gyerekes szoptatós anyuka

2012. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én meg is szoptatom, nincs is ezzel baj :)

És örültem is hogy felkel már végre éjjel is :)


Csak ezen lepődtem meg, hogy talán kevés lenne a tej?-kérdésen... Különösen érzékenyen érint a téma, mert az elején nem volt könnyű, de összehoztuk a kislányommal ketten!!!


Egyébként nagyon sokat változott a kislányom, gőgicsél, forgolódik, kacarászik, ahogy írtad is.

2012. júl. 24. 15:25
 3/5 SaraZs ***** válasza:
100%
Az én kislányom is két hónapos. Eleinte 1x kelt fel éjszaka enni, mostmár 2x. Egyszerűen megéhezik. Attól még nem kevés a tejem. Azt Te érzed, hogy Neked van-e elég tejed. Egyébként ha szépen gyarapszik, akkor szerintem van. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ha nincs a ciciben tej, akkor a baba türelmetlen, huzigálja, rángatja a fejét. Ilyenkor tegyem át a másikra. Legközelebb pedig azzal a cicivel kezdjük, amivel befejeztük az evést. Tehát ha nem rángatja a cicidet és nem nyafog szopi közben, akkor van elég tejed.
2012. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, a védőnőd egy ...

Jaj. Pont, mint a miénk :(


Azért szakember lévén tudhatná, hogy ha egy ilyen kicsi baba átalussza az éjszakát, annak nem az az oka, hogy épp jóllakott-e, vagy sem :(


Igen, elég a tejed.

2012. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kevés a tejed. Nehogy pótlást adj! Gyönyörű a gyarapodása a babádnak. Az én babám 4 hós most. szinte a születésétől fogva végig aludta az éjszakát, ami azt jelenti, hogy 4-ig, fél ötig, vagy akár fél hatig aludt este 9-től. Nagyon örültem ennek. Aztán 4 hónapos korára elkezdett megébredni. Kétszer is ébresztett éjfélkor egymás után. Megijedtem, mert azt hittem tápszerhez kell nyúlni, de nem. 700 grammot gyarapodott egy hónap alatt. Biztos nem kevés a tejem. Azóta is ébred hajnal kettő körül, van mikor 4-kor is. Változnak a szokásai, nem kell megijedni. És ma volt az első nap megint, hogy 9-től 5ig aludt. Nagyon örültem neki. Szóval ne ijedj meg a változásoktól!:)

2012. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!