Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej mennyi idős korig...

Az anyatej mennyi idős korig tápláló a babának?

Figyelt kérdés

13 hónapos lesz a lányom, még napi 3x szoptatom, reggel, ebéd után és este. A napközbeniről már próbálom leszoktatni, de még elég ragaszkodó, nagy hisztik árán sem hajlandó cici nélkül elaludni... próbálok azoknak hinni, akik azt vélik, hogy megérik rá a gyerek, hogy magától elhagyja... Nem bírom, amikor 1 óráig nyűglődik, hisztizik,leizzad az ágyában és nem alszik el egyedül...


Szóval a kérdésem arra irányult, hogy ennyi idősen még tápláló, mert már nem is eszem olyan rendesen,( pláne ebben a melegben ebédre is max. egy levest birok)... megenni... Max. 1,5-2 éves koráig szeretném szoptatni...



2012. júl. 30. 14:57
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Igazából azért is tettem fel ezt a kérdést, mert sokszor délelőtt szinte semmit nem akar enni olyan 4-5 órán keresztül a reggeli szopi után ebédig. De reggel nem hiszem, hogy amúgy sokat szopizna, egyrészt, mert úgy gondolom már nincs is olyan sok tejem, meg már sokszor türelme sincs mind a 2 cicihez, mert már menni akar... Amúgy az igen aktív, jókedélyű, talpraesett típusba sorolható :-) DE akkor sem értem miért nem éhezik meg 4 óra múlva sem??? Nem lehet annyira laktató a tejem... Az evés elvileg ösztönös még náluk... (?) Szóval egész délelöttöm azzal telik, hogy folyton kínálgatom, próbálgatom mit kívánna meg.. Néha azért elfogad egy olyan 100-12m ml joghurtot, vagy gyümölcspépet, vagy őszibarack/banán falatkákat, vagy 2-3 falat mini szendvics katonát (nagyon pici falatok). De legtöbbször max. kölesgolyót eszeget, de abban nincs semmi a szénhidráton kívül én pedig próbálnék valami vitamindúsabbat adni ilyenkor... Ebédre aztán megeszik 250 gr körül, na de a reggelizés-tízóraizás is FONTOS lenne...(!) Ebéd után még szopival alszik el, akkor 1 cicivel beéri :-) Uzsonnára megint csak eszeget valamit, majd vacsorára megint 200-220 gr körül, lefekvésnél pedig szopizik.

Szóval nem éhezik, csak nem értem ezt a délelőtti NEM evés, hogy szinte üres hassal bírja órákig???

2012. aug. 22. 14:43
 12/12 xStefix ***** válasza:

Kérdező, szerintem simán ráértek még a napi ötszöri evéssel. Nem verseny ez sem, és ha a te gyerkőcödnek ennyi az igénye, akkor ennyi.

Az mondjuk nem baj (sőt), ha kínálgatod, hátha elfogadja, de erőltetni semmiképp nem érdemes. Nem jó, ha kötelességnek érzi az evést, még úgy sem, ha neked inkább az lenne a célod ezzel, hogy kialakítsd a helyes étkezési szokásait. Szóval szerintem jó így, hogy van lehetősége enni, de nem erőszakkal tukmálod belé.

Nem tudom, első gyerek-e, de majd idővel még jobban megtanulod te is, hogy sok olyan dolguk van, amit mi nem értünk meg felnőtt fejjel. Sokszor magunkból indulunk ki tudva-tudat alatt, pl. a napi étkezések számát és mennyiségét tekintve is. Holott ők sok szempontból még nagyon máshogy működnek. A lányod aktivitása és életkora mindenképp okozhat olyat, amit tapasztalsz, de lehet ezen túl más is (ami szintén természetes). A lényeg szerintem megint ugyanaz: ha őt kiegyensúlyozottnak látod, jól érzi így magát, akkor valószínűleg rendben is van a dolog. Valamiért ő ilyen jól bírja délelőtt, meg talán egyébként se (volt/van/lesz) nagyétkű.


Az én 4,5 éves lányom pl. szintén nem nagyon akar enni reggelit, de csak itthon. Megissza a reggeli 1,5 dl macikávéját és csak 1-2 óra múlva eszik, de akkor se sokat. (Ebédelni csak akkor eszik "megfelelően", ha valamiért egyáltalán nem reggelizik, egyébként inkább csipeget.) Nekem ez nagyon fura, mert én minden ébredés után a hűtőnél nyitom a napot. :) Viszont az apja dettó ilyen, ő se bír rögtön kelés után enni. - Ellenben, az oviban mindig szépen reggelizik, igaz, odáig meg is van a macikávé utáni holtidő.

Nekem is beletelt némi időbe, amíg rájöttem, hogy ő ilyen típus és onnantól már én se noszogatom annyira, hogy úgy egyen, ahogy én gondolom. Persze az alapvető kereteket próbálom neki megtanítani - de arra úgyis ott van az intézményes nevelés. A bölcsiben, oviban már úgyis "muszáj" lesz rendesen enni, ezt hamar megtanulják a gyerkőcök. (És nem arról van szó, hogy addig otthon soha nem evett volna rendszeresen, asztalnál, kulturáltan...)

2012. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!