Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kemény csomó lett az egyik...

Kemény csomó lett az egyik cicimben, mit csinálhatnék még?

Figyelt kérdés

Tegnap estére lett egy kemény,fájdalmas csomó a mellemben.Öt hónapja szoptatok,eddig semmi problémám nem volt.Masszíroztam,próbáltam lefejni,de semmi.Igaz csak két kézzel tudok fejni,mert csak kölcsönben volt kézi fejőm,de mivel nem volt szükség rá vissza adtam.Letusoltam meleg vízzel,hátha kitágulnak a járatok,de semmi.

A babóca nem szívja ki rendesen,pedig azóta a másik cicire rá se rakom,valószínűleg ő sem bír vele.

Mire számíthatok?Van valakinek tapasztalata, hogy mivel próbálkozzam még?


2009. júl. 19. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána szopi pózoknak, hogy pont onnan szívjon a baba (ha pl kívül van a csomó, akkor a babád mellé kell térdelj, ágy széle mellé, h a hónod alól fekve szopizzon - de a csomó helyétől függ a helyes póz!). Amúgy nem fog hirtelen elmúlni, ha már kemény a csomó. Nekem 4szer volt ilyen, 2 és fél év alatt. Kb 2-4 hét, amíg teljesen elmúlik. Minden szopit ott kell kezdeni, (írtó macera utána, mert aztán nehéz, hogy ott lesz több a tej), utána fejni és közben babaolajjal masszírozni erősen kifelé - időnként (kézi géppel csináltam, Avent). Lehetőleg minden szopi előtt langyos, meleg vízzel átmosni a cicit, h "bemelegedjen" . Ha nagyon fáj tehetsz rövid időre hideg vizes borogatást is, a gyulladás csökkentése miatt (nekem nem ajánlották, mert h elapadhat a tej, de nem bírtam, annyira fájt, és nem tettem oda hosszú időre. Nem apadt el a tejem, és jobban éreztem magam.)

Vigyázz, h a melltartód ne szorítson, és mindig tiszta legyen a melled! Érdemes kenegetni mellbimbó kenőccsel. Mert a berepedezéstől is begyulladhat egy csatorna, és attól elzáródik.

Ha lázad is van doki érdemes lássa (nekem volt, h csak a háziorvos nézte meg).

Remélem segít valami!

Sok sikert!

2009. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Végre tisztán látom a dolgokat, és a miérteket!Megfogadom a tanácsodat,és köszönöm,hogy megosztottad a tapasztalatodat!
2009. júl. 19. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy csomó a mellemben nagyon tud fájni. Én sajnos úgy feküdtem le este, hogy nem tudtam kimaszizni, ez nagy hiba volt. Reggelre még nagyobb lett és már hajnalban nem is tudtam aludni mert úgy fájt, nyomott akárhogy feküdtem. 4 óra hosszán át masszíroztam, nyomkodtam, kézi fejőt használtam mire feloldódott. Ilyenkor az egyik járat el van záródva és azt kell "feloldani". Nekem kipattant egy kis sárga "göb" és utánna már csak úgy spriccelt a tej, mert szabad volt az újta. Nem szabad úgy hagyni, minnél előbb ki kell maszizni. A bimbó felé kell maszírozni. Nekem rögtön eltünt. Nem értem ezt 2-4 hetet amit az előttemlévő írt. Ha el van "tömitve" akkor ha szabad utat kap akkor az rögtön kiürül és nem marad ott összecsomósodva a tej.
2009. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!