Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jobb mellem elkezdett nagyon...

Jobb mellem elkezdett nagyon csomósodni, mint egy domborzati térkép úgy néz ki. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Jobb mellem éjjelente teljesen elformálódik, teli van dudorokkal, csomókkal, és amikor babám kiszopizza, akkor persze jobb lesz, de van egy-két pont, ahonnan nem tudja kiszívni, és én nem tudom őt úgy fektetni, tenni, hogy ott legyen az álla, ahol ezek a pontok vannak. Így ezeken a pontokon már sokszor fájdalmas. Amúgy a hónom alja környékén, illetve kicsit feljebb fáj - tehát a kislányomat fejjel lefelé kellene szoptatom, hogy oda érjen az álla. :)

Fejni nem tudok, próbáltam, de nem megy.

Mit lehetne tenni, hogy már eleve ne jöjjenek elő ezek a dudorok? Igyak kevesebbet? (Elég sok vizet iszok amúgy.)

S azt sem értem, hogy most miért kezdett el ennyire csomósodni, ha eddig nem volt ilyen? Lányom 4 hónapos.


2011. jan. 21. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Márpedig ki kell fejni kézi vagy gépi fejővel, mert be fognak gyulladni és felvágatni gondolom nem akarod. Ha felszökik a lázad magasra hirtelen és fájnak azok a dudorok, akkor gond van, mert tényleg begyulladtak.
2011. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Picit nedvesítsd meg az ujjad,hogy csússzon,szárazon én sem tudok fejni.Szopi előtt masszírozd meg,meleg vízzel tussold,fejj le belőle,hogy jobban ki tudja majd szívni a baba és hónaljtartásban szoptass.
2011. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok!
2011. jan. 21. 15:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Masszírozni kell hüvelykujjal, hónaljtól a bimbó felé tartó egyenletes mozdulatokkal. Érezni fogod majd, hogy hogyan.
2011. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jujj, márpedig azt ki kell onnan üríteni bizony. Nekem kétszer volt ilyen, de úgy befájdult,hogy hozzáérni sem lehetett, mondogattam, hogy vágják le inkább. Én ebből ki nem fogom tudni fejni. De muszály volt, én fejtem, nem szoptattam egyébként is. Végülis muszály volt, hiába sopánkodtam, sirdogáltam, kifejtem nagy nehezen. Meleg borogatást csináltam, úgy, hog elővettem egy kiengedett jégakkut, azt tettem melegvízbe, majd egy ruhába és úgy a cicimre. Így nem hült mindig ki, mintha csak egy ruhával borogattam volna. Utána kifejtem majdnem ordítva, nem akarta nemakarta, de egyszercsak, mintha a dugót kihúzták volna végre elindult. Ha belázasodsz, pirosodik a cickó, akkor orvoshoz kell menni !

Hogy miért azt nem tudom, én is többedik hónapban jártam így, és úgy tűnt mindig igen jól kifejtem.

Ha nincs fejőgéped, én tuti bemennék a kórházba, kölcsönözni egyet legalább erre az egy alkalomra, mikor márpedig kiszívatom. Én kézzel nem tudtam fejni.

2011. jan. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!