Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás terhesség alatt?...

Szoptatás terhesség alatt? Hogy oldottátok meg nagy pocakkal az esti, elalvást segítő szopit?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Nekem mindig fekve szopott a nagylányom,így elis fértünk a második terhesség alatt is!:)Feküdtünkkényelmesen az ágyban!

2012. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!! Én ülve szoptatom,a karomban a nagyobbat. Fekve nem tudtam egyiket sem...


Hogy bírta a nagyod,amíg Te kórházban voltál a tesóval-az esti szopik hiányára gondolok. Nem volt nyűgös az elalvásnál?

2012. aug. 6. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem! :)


Tartottunk egy főpróbát :( karácsony szilveszter idején 2hétre...Bár mikor behozta a párom akórházba és már jobban voltama műtétután,ottis szopizott!


DE apával nálunk simán elaludt esténként!Mindigfelhívtak az ágyból!Meg együtt aludtaka franciaágyban!


Mikor szültem akkor is jól elvoltak!ÉS csak két hónapig szoptattamtandem!Júli8-án cicizett a nagyom utoljárra!2 éves 7 hós és4napos volt akkor!



32 hetesen szopizott utoljárra úgy hogy az ölembe feküdt, de márnagyon kényelmetlen volt!

Nekem reggel estecicizett!Demikor volt hogy nagyon érzékeny volt acicim,akkoriselaludt mellettem!Megértő volt meg már nagy...


Te mennyi idős babás vagy?Mennyilesz köztük?

2012. aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!

Nálunk igen kicsi korkülönbség lesz,nem egészen 1,5 év. 12-én lesz 11 hónapos. Elég anyás még most,és nem tudom,hogy ez alatt a pár hónap alatt lesz e cici elhagyás,hogy lesz az elalvás.

Köszönöm még egyszer a válaszod!! :-)

Legyen szép napod!! :-)

2012. aug. 7. 11:15
 5/7 anonim válasza:
Próbáld fekve,és ha nem okoz problémát/görcs,keményedés/akár szülésig is szoptathatod.A kórházi időszak apának kicsit nehezebb,de megoldható egy napközbeni szopival,ha be tudja vinni a nagyot.Nálunk bevált,otthon folytattuk tandemben.
2012. aug. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ!!

Már nem aktuális,mert már pár napja csak egy cumisüvegnyi vízzel leteszem a lányomat a kiságyba,és nem sokkal rá már húzza is a lóbőrt. Ennek részben örülök,mert így nem kell félnem a kórházi napoktól. Amúgy viszont hiányzik az az intim pillanat,a kapocs,ami csak minket kötött össze így... De nehéz is néha anyának lenni!



A pontozónak üzenem -bár nem igen néz vissza,de hátha mégis- hogy attól,hogy nem értesz egyet a terhesség alatti szoptatással,még nem kell mást még a pontozgatással sem szekálni! Ha nincs gond a terhességgel,akkor semmi akadálya annak,hogy valaki pocakosan is szoptasson!! Ekkora bunkót??

2012. aug. 13. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes terhes vagyok, de én is hasonló cipőben járok. A "nagy" 21 hónapos, és esze ágában sincs leszokni, én pedig hiszek a tandemben, vagyis elválasztani nem fogom. Természetesen, ha magától hagyná el, nem erőltetném, de én is nagyon félek a kórházi időszaktól....pont így képzelem el, hogy Apa behozza napközben és akkor szopizhat.


Ne idegeskedjünk a lepontozókon, lényeg, hogy hallgassunk a szívünkre, ha pedig gond lenne, azt úgy is éreznénk, de megjegyzem: amelyik bébi meg akar maradni, az meg is fog, nem a szopin múlik ez!!!! Esetleg Mg-ot lehet szedni az összehúzódások ellen, de ez csak egy mítosz, hogy árt a pocaklakónak a szoptatás...


Sok boldogságot! :)

2012. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!