Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Arra ébredtem, h fáj a bal...

Arra ébredtem, h fáj a bal mellem és nagyon kemény. Elkezdtem lefejni, amikor éreztem ilyen elég nagy csomó szerüket maga a mell bal szélén, a fejés után a jobb széle "felpuhult". Ez mellgyulladás lehet?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok,de nem olyan régen szültem a fiunkat és ö az elsö babánk és ilyet még nem tapasztaltam. Kicsit meg is ijedtem,h esetleg baj van!!? Mert ha ez nem mellgyulladás,akkor orvoshoz kell mennem. Ha mellgyulladás,akkor ez mikor múlna el? Annyira nem vészesen fáj csak a kemény, "csomós" része.
2012. aug. 24. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
maszirozd ki a csomokat ne enged hogy csomos legyen mert mell gyulladásod lesz...Fejd le közben a tejet!!HA nem megy egyedül a maszir szólj a védőnődnek!!!!Ha pang a tej bent begyullad és tej lázat kaphatsz!!!
2012. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
közben elmentem tusolni, és közben masziroztam a mellemet a langyos vízbe. Nagyon jót tett úgy érzem,már nem is annyira csomós,se kemény. Próbálom fejni is. Az a baj h ezt a cicim a baba nagyon kiszívta és a bimbóm amugy is halál nekem ha bekapja és kin a szoptatás. Ráadásul foggal született és amikor "kiköpi" a cicim,cuppan rajta egyett és érzem ahogy a foga is hozzáér. Ugyh nagyon fáj,de ma érkezik a mellbimbo védö. Köszönöm a válaszod!
2012. aug. 24. 08:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Ügyesen csináltad:)! Azt a tippet adnám még, hogy ha újra érezni kezded a csomó(ka)t, akkor olyan pózban szoptasd a picit, hogy az álla legyen a csomó irányába, így a baba segít megszüntetni a csomót.
2012. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szegenykemet akkor majd apukaja segit cicire tenni,mert bal cici,a csomo azon belul is bal oldalt van :) ugyh nem lesz egyszeru,de majd parnara rakom vagy nemtudom,de sikerulni fog. koszonom a valaszod :)
2012. aug. 24. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:).

Hónaljtartásban próbáld szoptatni, illetve jó ötlet, hogy lefekteted(de csak ha nem nagyon bukós!) és fölé ereszkedsz(amúgy római farkasosan:D).

Hoztam Neked cikkeket:

[link]

[link]

hónaljtartás:

[link]


[link]

2012. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem gyulladás,csak tultelitődött a mell. ilenkor szoptatni vagy kifejni a megoldás. amig be nem áll a kereslet-kinálat, gyakran előfordulhat, főleg éjjel mikor már ritkábban szopik a baba.ha nem akarod szaporitani a tejed, akkor csak annyit fejj ki, amennyivel már nem feszül-fáj a mell. mert ha teljesen üresre szivod, akkor még több termelődik ugye...:S a mellgyulladás nagyon fáj, lázzal jár, biztos tudni fogod ha ne adja ég az lesz, de nem kivánom. csak ügyesen:)
2012. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jelentem sikerult osszehozni h a cicim bal oldalan legyen az alla. sajna tok bena vagyok,igy ez a honaljtartas nem sikerult,de parnaval orvosoltuk a problemat. szerencsere jo sokat szopizott :) koszonom a tanacsokat nektek :)
2012. aug. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!