Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apasszam el a tejet?

Alaszka kérdése:

Hogyan apasszam el a tejet?

Figyelt kérdés
Van egy 15 hónapos állandóan szopizó kislányom. Én úgy gondolom nem lenne már erre szüksége, én már belefáradtam, éjjel is többször kel, nagyon fárasztó, meg hogy sehova sem tudunk úgy elmenni, hogy ő ne kezdené el rólam huzigálni a pólót. Eszik már mindent, tehéntejet is iszik már, csak lelki alapon szopizik, de nagyon sokszor. Hogyan csináljam hogy ne legyen tejem. Elvenni tőle nem nagyon tudom csak úgy, mert egyedül vagyok itthon vele, mindig mászik rám, képtelen vagyok nem adni neki, sajnos ő az erősebb. Nem lehet valahogy elapasztani úgy, hogy ő még szopik? Tudok hogy ő termeli magának, de hogy esetleg valami homeos megoldás, ami elapasztja, és ha már nem lenne benne semmi, akkor talán ő se kérné többet...
2012. aug. 30. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra nem fog elapadni a tejed, hacsak nem dokival íratsz fel gyógyszert, de ezt nem ajánlom.

Az lenne a célravezetőbb hogyha csökkentenéd a szopik számát, és úgy szépen lassan csökken a tejed is és a lányod is idővel elhagyja a szopizást.

Már ne haragudj meg, az én lányom 2 éves koráig szopizott, és ha nem adtam neki akkor nem kapott, nincs ilyen hogy ő erősebb, eltereltem mindig valami mással a figyelmét a ciciről.

Esetleg mikor elkezd cicizni akkor csinálj úgy mintha fájna, és mond is neki hogy fáj, talán ez valamit használ.

2012. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az első lányom 19 hónapos korában szokott le, de ő valahogy magától csökkentette, és nem is volt igénye többre. De a kicsi nem fogadja el ilyen könnyen, és ami még baj, hogy csak szopizva alszik vissza, ha nem kap torkaszakadtából ordít éjjel is, és semmivel nem lehet megnyugtatni. Sokszor el lehet őt is terelni, de ha rossz napja van, jön a foga, akkor egész nap rajtam lógna.
2012. aug. 30. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:
az urtica urens 5ch tejszaporító, de sokan nem tudják, hogy a 15ch viszont tejApasztó.
2012. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!