Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Becsomósodott a mellem, mit...

Becsomósodott a mellem, mit tegyek, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Szoptatom a babámat és reggelre kő kemény lett a mellem és nagyon fáj! Már masszíroztam, próbáltam fejni,(bár nem jött sok maradék tej) borogatom vizes ruhával. Nem múlik a csomó,hasogat, fáj a hónaljam alatti résznél. Nem az egész mellem ilyen,csak a hónaljamnál egy kis részén. De iszonyúan fáj! Van valami bevált megoldásotok erre? Tudtok még valamit erre amit kipróbálhatnék?

Köszönöm,egy 3 hetes baba anyukája.



2012. szept. 5. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Tusulóval próbáld meg melegvizzel. Nekem bejött
2012. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb elmúlik ez az érzés.Tudom milyen rossz.Először szoptass,fejj majd tusolj és masszírozz.Nekem így 1 hét alatt elmúlt.Kitartás!
2012. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Szopi előtt csapasd olyan meleg vízzel, amit csak elbírsz, aztán pedig szoptass belőle, többször is, úgy, hogy a babád álla a csomó felé nézzen. Ott szív a legerősebben.

Ezen kívül, ha kell, fejhetsz is, ugyanígy előtte meleg vízzel.

Masszírozni csak nagyon óvatosan!!!, inkább a tenyered élével simítgasd finoman a melled a bimbó felé, ill. lefelé lógatva picit rázogasd meg a kezeddel tartva, de csakis finoman.

Az lenne a cél, hogy kitáguljanak a tejcsatornák és minél alaposabban kiürüljön a melled, hogy eltávozzon a "tejdugó".

Legközelebb pedig ne hagyd, hogy túltelítődj - ha érzed, hogy kezdesz feltelni, mindenképp szoptass, vagy fejj egy keveset. Utóbbinál épp csak annyit, hogy megkönnyebbülj, de ne üresre, mert azzal fokozod a tejtermelést.

2012. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket, kipróbáltam a zuhanyt,amit elsőként írtál válaszoló. Tényleg nagyon jó volt,bár ki nem jött a csomó,még mindig érzem,hogy van benne,mert fáj. De olyan forró vízzel zuhanyoztam amit csak elbírt a mellem és nagyon jó érzés volt. Inkább csak simogattam,ahogy az utolsó válaszoló írta, szoptattam, óvatosan fejtem is. Igazad van,nem hagyom telítődni többet, jól megjártam. Kedves második,neked ilyen soká múlt el??!! Nem lehetett valami kellemes.... Na de mentek a zöld mancsok, szép napot nektek!!
2012. szept. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!