Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akartam, mégis elválasztot...

Nem akartam, mégis elválasztottam? Bánt a lelkiismeret.

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom, és kb. féléves kora óta gyakran kelt éjszaka szopni, utóbbi időben akár 1-2 óránként. Nappal szépen ment a hozzátáplálás, végül csak egyszer szopott, a déli alvás előtt. Az éjszakai kelésektől már annyira fáradtak voltunk, hogy azt találtam ki, hogy az esti szopi után hajnalig nincs cici, ha felsír, az apja simogatja, ad neki vizet. Ez olyan jól sikerült, hogy már hajnalban sem kel. Ez jó, gondoltam, majd nappal kompenzálom, de nappal sem kell neki a mell.

Nem akartam még elválasztani, kis súllyal született. Szerintetek is elhibáztam? Vagy ez már Neki is így jó? Rgyébként nyugis, vidám.



2012. szept. 5. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ügyesen csináltad.Lehet,hogy én is megpróbálkozok a módszeretekkel.Mi 16 hónaposak vagyunk:)
2012. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne rágd magad ezen!Ha egyébként nyugis vidám,mindenki jobbat alszik éjszaka.Örülj neki hogy ilyen jól sikerült elválasztanod.Neki már nem volt létszükséglet a szopi tehát ne furdaljon a lelkiismeret.
2012. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy :) Az éjszakai "fele" szerintem is OK, de hogy teljesen leszoktassam, nem volt cél. De lehet, hogy bennem van a bibi (férjem szerint nem tudom elengedni a szoptatást...)
2012. szept. 5. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:
remekül csináltad, 15 hósan már inkább lelki szükséglet a szopás, örülj, hogy ilyen jól viselte a lányod! Többet ér neki egy kipihent anyuka, a szeretetedet meg ezerféleképpen kifejezheted felé.
2012. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ebben a korban már nincs fizikailag szüksége az anyatejre. Ennyi éjszakai kelés borzalmas lehetett. Ha már nem kéri, az azt jelenti, hogy csak nyugtatásként kérte. Közben talált valami mást, amitől megnyugszik, erre már nincs szüksége.
2012. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Nem hiszem, hogy hibáztál volna, ha ő is jól viselte a dolgot. Remélhetőleg ez akkor annak a jele, hogy már készen állt rá, még ha nem is magától hagyta abba.

És az is abszolút érthető, ha neked hiányzik a szoptatás, rendjén van így, hiszen az életetek része lett. Ne bánkódj már emiatt, inkább gondolj arra, hogy milyen ügyesek voltatok, hogy eddig is sikerült. :)

Ha valamiért még tennél pár próbát a szopival, hát tegyél nyugodtan, semmilyen károtok nem lesz belőle, de akkor se szomorkodj, ha már vége. A lényeg, hogy ezután is ugyanúgy törődj vele, mint eddig.

2012. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!