Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy történjen az elválasztás?...

Hogy történjen az elválasztás? Nem akarom, hogy nagyon megviselje lelkileg.

Figyelt kérdés
15 hónapos, és várjuk a második babát. Állítólag nem veszélyes, viszont megváltozik a tej íze, és ettől lehet, hogy leszokik. Hát le nem szokott, de már nem szopik, csak cumizik a cicin. Így eldöntöttem, hogy leszoktatom. Eddig napi 3-szor kapott. Először elhagytam a nappali szoptatást, elég nehezen ment, sokáig követelte. Mostanra belenyugodott. Ma először mondtuk neki, hogy próbálj aludni cici nélkül. Talán már számíthatott rá, mert egész jól fogadta. Akkor már reggel se adjak neki? Nem akarom, hogy túlságosan megviselje a dolog. Ha ma este nem követelte, akkor holnap sem fogja? Mennyi idő, mire megszokja?
2009. júl. 28. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Én a két éves fiamat aki állandóan rajtam lógott( nem csak naponta háromszor)egyből leszoktattam.

Kb 2 nap volt ami elég rossz volt de nem viselte meg.

Szerintem egyszerűbb egyszerre elvenni mint fokozatosan.

2009. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Mindannyiunkat elválasztottak. Ez az élet rendje. Az viseli meg lelkileg, ha túl sokáig csecsszopóként tartod, meg ha lekifurdalod magad, és ha rá akarod taksálni, hogy ő tagadja meg a cicit! Ez túl nagy teher lenne egy picinek! Te vagy az anyja, neki te vagy az"isten, a törvény" Vedd el a szopást, és mondd meg, hogy ő már nagylány! Fesd ki a körmét lakkal és adj neki cumisüveget tejjel vigaszul. Nem jó ezt azért annyira elhúzni sem, kinőtte, kész. Menyasszonyként mégse szoptathatod.Ez neked jobban hiányzik, mint neki. legyen vége, apaszd el a tejet, és ha kérdezi, adj kakaót. (habbal :)

Nem kell ilyen "nyavalygást" csinálni, az viseli meg épp. Határozottan! Úgy lesz a leggyorsabb! Egy hét alatt elfelejti. Nálatok ez már nem olyan, mintha 4 hónaposan se szó se beszéd elvonnák. Ez nem drasztikus elválasztás, ellenkezőleg. Így jó. Ne szoptass, és ha kérdezi, tereld el a figyelmét. Borogasd le a melled hideg vízzel!

2009. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elválasztódás.


[link]

2009. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak. Azért ez nem biztos, hogy így van. Mi hárman vagyunk testvérek, mind a hárman magunktól abbahagytuk. A kislányom cumisüvegből meg csak vizet hajlandó inni, se kakaó, se tej. Nappal már megbeszéltük, hogy nem kap, kb 2 hét volt, mire beletörődött, de a reggeli-esti nagyon kell neki.
2009. aug. 1. 22:16
 5/5 A kérdező kommentje:
A cikk tényleg nagyon hasznos, köszönöm.
2009. aug. 1. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!