Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert utalok szoptatni? Ez...

Miert utalok szoptatni? Ez mostmar mindig igy lesz?

Figyelt kérdés

a fiam meg csak 4 hetes de kezdetektol fogva nem szerettem a szopi reszet,pedig mar nem faj a bimbom mert vettem.bimbo vedot. neha kellemetlen,de nem veszes.


alig varom h abbahagyja,30 percnel nem szopizik tobbet.


2012. szept. 6. 02:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy kényelmes helyet, és lazulj el, ha 30 percig szopik akkor keress egy kis olvasni valót is vagy nézzél tévét közben, nekem mind a három kislányom max 10 percig szopizott, 18 hónapig szoptattam őket


Amúgy szerintem nem utálod a szoptatást mert aki nem szereti az max 1 hónapig szoptat :D

2012. szept. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Én is utáltam,mind két gyereknél, 3-3 hónapig szoptattam. Megváltás volt,mikor abbahagytam. Nem vagyunk egyformák,nem mindenki szereti.
2012. szept. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
én se szeretek,sokáig próbáltam,de nem ment,kínszenvedés volt az egész....aztán eldöntöttem hogy lefejem mindig a tejet,és úgy adom neki.Persze aztán hetekig lelkiismeret furdalásom volt,meg mindenki mondta főleg anyósom,hogy így nem fog hozzám kötődni a gyerek.(Ő szoptatott ugyan,de had ne mondjam mennyire kötődik hozzá a férjem..:-/)(semennyire)szóval sztem nem ezen múlik.Később meggyőztem magam hogy attól nem vagyok rossz anya mert így táplálom a babámat.Azóta a tejem a duplája lett,és a babám extra kiegyensúlyozott,mosolygós,elégedett.Sztem ha nem akarod ne erőltesd,azt megérzi a baba is.(Szopimániások most le fognak pontozni...tudom...)
2012. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
3.vagyok,még annyi hogy talán annyi előnye van ennek hogy a férjem vagy nagyi is bármikor meg tudja eteni,nem lesz cicifüggő,és nem sebesedik ki a mellbimbóm.Hátránya talán annyi hogy mindig melegítenem kell a tejet,és sterilizálni.Végül is amikor meg szoptattam állandóan mosakodhattam előtte.
2012. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek szoptatni, de ha ezt kijelenti az ember, akkor lenézik. Mégis csinálom, jobban mondva fejem én is, hogy a férjem is be tudjon néha segíteni. A másik ok pedig, hogy 1 óra alatt 50ml-t bírt kiszopizni 2 ciciből, míg fejéssel fél óra - 40 perc alatt megvagyok és 100 ml is kijön. Ebben, hogy nem lesz kötődés nem hiszek, hiszen így is egész nap velem van a pici, beszélek hozzá, énekelek neki, stb. A nagyobbik lányomat 5 hónapig szoptattam, addig fogadta el a cicit, mégis erős kötődés van köztünk, imád engem.
2012. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!