Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adnátok tanácsot, hogy mit...

Adnátok tanácsot, hogy mit tegyek szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nos itt még uj vagyok,de látom sokan küszködtök ezzel a problémával.Másfél hete született a kisfiam 3héttel korábban.Nagyon szeretném szoptatni,de sajnos nincs elég tejem.Eddig mindent elkövettem amit az idősek mondogattak,köménymagos levesen élek és semmi eredmény.Első perctől fogva 1 órát szopik aztán 40percet alszik és újból sír,kéri a cicit.Pár napja lefejem,és 30 nagy ritkán 40g jön le.Mit lehet tenni?Előre is köszönöm.
2012. szept. 10. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van elég tejed, ha tudsz fejni is utána. Én az elején jó ha 10ml-t tudtam kipréselni a cicimből, mégis a babám evett-aludt, és csak néha sírdogált. Szóval szerintem 30-40ml elég jó, ha szopi után még ennyit sikerül fejni. Amire én gondolok, hogy a sírást nem-e hasfájás okozza? Nekem pl. nem volt jó a köménymagleves, mert az amúgy csendes babám órákon át ordított, annyira csavarta a szél a hasát tőle, csak kitartó tornáztatással sikerült megnyugtatni. Amit a tejszaporításért tehetsz: sokat tedd mellre a picit, addig hagyd szopizni, amíg szeretne, ill. - ami nekem nagyon bevált - az a Lucerna étrendkiegészítő kapszula. (Nem hiába etetik a lucernát a tehenekkel) :-)

Egyébként az első idők ilyenek a szoptatás során, nekem majdnem 2 hónapos koráig 1,5 óránként szopizott 40-50 perceket. Most 4 hós, már csak 10 perc a szopi, jobban leköti a külvilág. :-) Kitartás!

2012. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem valamit nem jól írtam mert félre értettél.Nem szopi után fejem le a tejcsit hanem előtte,és ahogy tudom másfél hetes korában már 50-60g kell megennie,ha szopizás után még adok neki tápot akkor látom,hogy elégedett,és nyugodt.CSak az a baj,hogy félek mind kettőt adni én inkább ragaszkodnék a szoptatáshoz.Gratulálok a babádhoz :)
2012. szept. 10. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4-5 liter mentes víz, ennyi a titok. a levest meg felejtsd el, nekem görcsölt tőle a fiam. és no para
2012. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha le tudsz fejni 30-40 gr. tejet akkor a baba ennél többet tud szopizni! Másfél hetes babának szerintem még a 30-40 gr. is elég lehet, ha rendesen hízik. (heti 125gr-250gr között) A sírás oka pedig nem biztos, hogy az éhség.Lehet, hogy csak a közelségedre vágyik, álmos és nem tud elaludni (nálunk ez volt a gond napközben alig aludt valamit és állandóan nyűgös volt, én is azt hittem éhes, cicire raktam, naná, hogy elfogadta, de nem ez volt a baj, hanem a fáradtság)fázik, melege van... nagyon sok oka lehet. De egy ilyen pici babánál még az óránkénti evés is rendben van. A babák a szopizással nem csak esznek, hanem megnyugvást is keresnek általa. A tej mennyiségét pedig gyakori szoptatással lehet legjobban elősegíteni. Szoptatás előtt pedig nem szabad fejni, maximum csak utána és csak akkor ha a cici be van durranva, egyébként felesleges. Legalábbis igény szerinti szoptatásnál. Olvasd el ezt, érdemes! [link] Kitartás és sok sikert a szoptatáshoz! :)
2012. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes még ezt is elolvasni: [link]

Fontos tudni, hogy tejed nem a köménymaglevestől lesz, hanem a szoptatástól/ fejéstől.

Ha kell inkább hívj fel egy szoptatási tanácsadót, feltesz egy csomó kérdést és személyre szóló tanácsot tud adni. Azt azért jó lenne tudni, hogy az "idősek" mennyi ideig tudtak szoptatni, hogy az általuk adott tanácsok mennyire váltak be náluk.

2012. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4es vagyok! A legnagyobb fiamat 6 hónapig(időre szoptattam "előírás szerint", 3 hónapos korától anyósom javaslatára elkezdtem a hozzátáplálást sajnos...6 hónapos kora után nem volt hajlandó szopizni) középső fiam 23 hónapos koráig, igény szerint szoptattam, a felmerülő problémákat jól megoldottuk, :) 6 hónapos koráig szopizott kizárólag, utána kezdtem a hozzátáplálást. Legkisebb kis lurkóm 3 hónapos, igény szerint szopizik jelenleg is, szintén 2 éves koráig tervezem a szoptatást. :)
2012. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én ugyanebben a cipőben járok, ha megfeszülök, akkor sincs elég tejem. Szopi után fejek, iszom a tejszaporító teát, alkoholmentes sört, eszem a homeós bogyókat, de hiába. Sajnos nálam komoly hormonális problémák vannak, szerintem ez okozza. Valamennyire elég a tej, de sajnos pótolnom kell tápszerrel, mert a baba éhes marad. A védőnő is azt mondta, hogy pótoljam. Van egy képlet, amivel ki tudod számolni, hány grammot kell ennie naponta: testsúly x 150 / szopik száma.

Én szoptanít készülékkel adom a pótlást, így akkor is cicin van, és nem lesz cumizavaros. Mérem szopi előtt, után, aztán jön a pótlás, amennyire szükség van.

És próbálj meg sokat pihenni, nekem az jön be, éjjel nem is nagyon kell pótolni, ha tudok aludni eleget, aztán napközben egyre fogy sajnos.

2012. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
Kérdező, miért fejed a tejet és adod neki üvegből? Nem tud szopizni vagy miért?
2012. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A válasz egyszerű.Nem mindig fejem le csak néhány alkalommal,hogy lássam mennyit eszik.Első baba,és nagyon nehéz kitapasztalni,hogy mi a jó eljárás.Nagyon aggasztott az,hogy fél éjszakát szopizott,és mégsem volt elégedett.
2012. szept. 12. 16:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De ez az elején teljesen normális, hogy szinte egész éjszaka cicin vannak. Igy csinálnak maguknak még több tejet. Tudom hogy fárasztó, de nem tart örökké és ha a baba igényeihez igazodsz és nem nyúlsz rögtön tápszerhez 1 hét alatt beáll a tejcsi mennyisége. 3 hetesen, 6 hetesen, 3 hónaposan és 6 hónapos koruk körül vannak növekedési ugrások és ilyenkor bizony óránként is cicire kérhetik magukat. A hosszú távú szoptatás sikere a kitartás, csak akkor adj tápszert ha nincs megfelelő súlygyarapodás, egyébként szoptass, amikor csak igényli.
2012. szept. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!