Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyümölcsöket lehet...

Ördög Beatrix kérdése:

Milyen gyümölcsöket lehet szoptatás alatt enni? Dinnye? Banán? Barack esetleg? És hogyan tudnám rászoktatni a cumizásra a kis babám,3 hetes, de a bimbóm szívógatja elalvás közben is, és iszonyatosan fájnak már

Figyelt kérdés

2012. szept. 10. 13:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Az újját sem szopizza,néha a kis öklöcskéjét próbálgatja de ennyi,a cumit kikőpi,űvölt.1 hete eléggé görcsöske lett,normaflore-t ajánlott az orvos,és azóta csak napi 2 széklete van,és még mindig szokott néha görcsölni,remélem nem árt neki.És 3 napja a kis mutató újjűn aköröm alatt kis genny jelent meg,piros az újjacskája is,dúc kötést javasolt a doktornő,viszont nem tudom mennyi ideig hagyjam rajta.
2012. szept. 10. 13:35
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a táplálkozásomban csak a K betűseket változtattam, tehát nem ettem. Egyébként bármit. Ja és a tejet hagytam el vagy nagyon kis mértékben. nálunk a paradicsom okozott problémát. Mindig bukott tőle a kisfiam. Hát a cumizás terén nem irigyellek, én azt tudom mondani, hogy próbálgasd többféle cumival. És az normális, ha kiesik a szájából. Én mindig visszaadtam és ott tartottam nagyon finoman a kezem. igaz én nem akartam, hogy cumizzon, de a kórházban adtak neki ilyen ujjgyűrűt vagy mit, és utána már kellett neki. Ő is mindig nagyon oda volt, ha nem kapott cumit. És nekünk a MAM 16+ cumi van az elejétől. Próbáltunk sokfélét, korának megfelelőt, de egyik sem jött be csak ez. Ja és még mindig sajna, pedig már 2,5 éves. Ha megtudod oldani cumi nélkül akkor próbáld meg azt mert nálunk nem akarja letenni. Ha nem megy akkor nem, mert az sem jó ha a melled teljesen átázik mindig és utána meg netalán nem fogsz tudni szoptatni. Ja és én csak mellbimbóvédővel tudtam, mert 2 naposan véresre szívta. Aventest használtunk.
2012. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen gyümölcsöt ehetsz szoptatás alatt. Dinnye, banán, barack, alma, szőlő... talán csak az eperrel kell vigyázni. Cumizásra rászoktatni a babát nem nagyon lehet, ha ő nem akarja... az én babámnak sem kellett, kiköpte, öklendezett tőle. Most 3 hónapos próbálgatom még mindig adni neki néha, de még mindig nem fogadja el! A cicid hamarosan megszokja a strapát és nem fog már fájni! Nekem az első hónapban fájt, sőt durván kisebesedett, csillagokat láttam mikor cicire tettem a kisfiamat! Szoptatás után kenj a bimbódra egy kis anyatejet és hagyd sokat levegőzni, nekem ez vált be! Kipróbálhatod a bimbóvédő kenőcsöket is, de nekem nem volt jó, még rosszabb lett tőle, de van akinek használ! Ami cumi helyett nálunk bejött: textilpelus... azt gyűrögeti, szopizza mostanában! Ha elalszik elveszem tőle! :)
2012. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

22 hónapos az unokám soha sem cumit nem szopott, sem az ujját. A cumisüveget sem ismerte, szoptatott baba, még most is este és reggel cicizik.

Mindig hason fektettük és így jól megnyugodott mert felhúzta a kis lábait egészen maga alá, ha görcsölt a pocija.

A mellbimbóid hamarosan megedződnek még egy pici kitartás kell így volt a lányom is. Nem baj ha cicin fog elaludni ez egy borzalmas jó lelki tényező a babának. Vsz. az unokám is ettől olyan kiegyensúlyozott, hogy pici korában hagyták így cicizni. Hamar elfogja hagyni, ahogy nő, mert hamar kiszívja a tejcsit, és el lesz foglalva a nézelődéssel a világgal.

Téves hiedelem, hogy a szoptató anya nem ehet bizonyos ételeket, ez le van írva a tudományos oldalakon is. Kávé, izgató italok, alkohol, cigaretta, ami szigorúan nem. Minden gyümölcsöt és főzeléket, husit stb. ehetsz.

2012. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
71%

Bármit ehetsz, amit a babád bír, csak próbáld ki egy kisebb mennyiséggel, amit neccesnek gondolsz. (Az én fiam pl. újabban a görögdinnyére és a zellerre reagált rosszul.)


A bimbód majd megedződik, csak amiatt ne szoktasd rá a babád a cumira! Ha nem múlik a fájdalom, ellenőrizd, hogy helyesen van-e cicin a babád. Ha minden klappol, akkor nem lesz se fájdalom, se felázás, akkor se, ha órákat szoptatnál. DE, 3 hét még nem biztos, hogy elég a megszokáshoz, szóval legyél még egy kicsit kitartó! (Én előzőleg 40 hónapig szoptattam, és csak 1 éve hagytam abba, de még így is 6 hétig eléggé fájt a szoptatás.)


A cumit pedig azért ne erőltesd, mert egyrészt megzavarhatja a babád még nem begyakorlott szopási technikáját, másrészt csökkenhet tőle a tejed mennyisége. Te döntesz végülis, de én nagyon nem javaslom, sok gondot okozhat!

2012. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Mindenféleképpen a szopizás mellett szeretnék maradni ameddig csak lehet,csak azért gondoltam a cumira hogy elalávsán esetleg,vagy néha mikor megébred ne egyből cicire tegyem,de köszönöm.Hát bírom a fájdalmat,remélem edződik majd a bimbóm:)Meg igen 3 hét még kevés,de akkor reméljük hogy jobb lesz:)Akkor nem is erőltetem a cumit,majd idővel:) A textil pelust oda tettem neki azért ha netán kéne:D A K-betűseket mellőzőm de amúgy eszek angyjábó mindent,csak még olyan fura kitapasztalni h most azért sír és görcsöl mert ettem vmi olyat,vagy csaka szokásos görcsikék,de igyekszem:)
2012. szept. 12. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Meglepő amit itt olvasok. Azért ez érdekes, hogy bármilyen gyümölcsöt lehet enni szoptatás alatt. Szerintem ezért is van ennyi hasfájós baba, mert az anya nem figyel vagy nehezen tudja betartani az étkezést.Az én babám 7 hetes és ha azt mondom, hogy ez idő alatt sírt 3 órát akkor már sokat mondok. Nagyon figyelek az étkezésemre!!!

Dinnyét, banánt nem lehet enni, mert puffadást okoz! Nem is értem,hogy írhattak ilyet,hogy lehet.

K betűs zöldségek, száraz hüvelyesek, paradicsom,paprika, hagyma, citrusfélék, apró magvakat nem lehet enni és sok tejterméket sem. Ha ezeket betartod nem fog görcsölni a pici pocija.

És ezen felül még arra is figyelned kell,hogy amit eszel ne legyen benne sok cukor, mert ez is megterheli a pocakját.Almát és kevés barackot ehetsz.


Ne szoktasd rá a cumizásra,mint ahogy előttem írták,adjál neki pelenkát vagy alvókendőt.

2012. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
72%
Dietetikus hallgató és szoptatási segítő-tanonc vagyok...
2012. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bár régi a téma, az érdekesség kedvéért leírom:

Én most járok ebben a cipőben. 8 hetes a babám és hasfájós. Semmit nem ettem, amitől bármilyen kétely felmerült, se tejtermék, se a "K" betűsök, se gyümölcs az almán kívül, se semmi mást, amit ilyenkor "nem szabad enni", mégis hasfájós lett a babám és nem az enyhébb változatú. Hetekig megvontam magamtól mindent, amit egyébként a szervezetem kívánt, csak mert azt hittem ez a helyes és, hogy ezen múlik minden, aztán egyszer csak meguntam és utána érdeklődtem, illetve fokozatosan elkezdtem mindent enni, ami "szigorúan tilos". Az eredménye az lett, hogy nem lett eredménye. Sem rosszab sem jobb nem lett a babának, csak nekem szűnt meg a vitaminhiányom, ami a megvonásoktól alakult ki. Hosszú próbálkozások után kiderült, hogy a babám a tejcukrot nem tudja lebontani, amit az anyatejből kapott. Végig teljesen mindegy volt, hogy mit ettem.

Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki bátran egyen mindent, hanem csak azt amit előttem is említettek. Minden baba más és mást bír vagy nem bír. Csak arra nehéz és olykor hosszadalmas rájönni, hogy mi az...

Nekünk szerencsére sikerült. 2 hete semmi bajunk. A tejcukor lebontásában segítséget kaptunk, azóta minden rendben van...

2016. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!