Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 napos a babám, honnan tudom...

3 napos a babám, honnan tudom hogy elég e neki a tej?

Figyelt kérdés
Az előbb hagyta abba a szopást. Egy órán keresztül szopott, úgy hogy közben néha abbahagyta aztán újrakezdte. Közben bukott egy picit amikor büfiztettem de mégis kérte utána. Ilyenkor akkor éhes vagy nem?
2012. szept. 11. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az újszülött szopik, és itt a táplálkozást értem, erősen, hatékonyan szívja a bimbót, és nyel. Ha "csak" komfortszopik, tehát szopási, testközelségi igényét elégíti ki, akkor enged a szorításból, valamint nem nyel.

Ha kéri a cicit, bármilyen okból, adj neki, ezzel biztosítod az elegendő tejtermelést:).

Ha "Globálisan" is érted a kérdést, hogy elég- e neki, akkor arra a válasz, hogy ha szopás után elégedetten fordul el, vagy belealszik(ha nem sárga), akkor elég, ha megvan a napi 6- 8 pisis pelus, széklet(bár ez nem mindig mérvadó, sok anyatejes baba nem székel minden nap), akkor elég:).

2012. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
6%
Szia! Nekem az a tapasztalatom, hogy egy ilyen pici baba még nagyon rendszertelenül eszik. Próbáld az ajánlott 3 órás szoptatáshoz hozzá szoktatni. Ha már egy órája eszik és még folytatja megszakításokkal az nem feltétlenül azt jelenti, hogy éhes. Ilyenkor tedd le bátran és hagyd pihenni. Ha újra megéhezik azt jelezni fogja.Egy etetés nem kell egy órás legyen.Amikor elengedi a cicit büfiztesd meg és hagyd aludni.Ne ijedj meg ha nem éhezik meg 3 óra múlva ez teljesen normális.
2012. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha napi 15-16 órát alszik, van pisis-kakis pelus, és nem sír sokat, akkor eleget eszik.

Érdemes azért eleinte hetente mérni (én szerdán mértem, mert aznap született), hogy a min. súlygyaraposág (heti 10 dkg) megvan-e.

Sokat kell böfiztetni, meg-megállni szopi közben.

2012. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
..gyarapodás...
2012. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan szoptass?


Mindannyiszor szoptasd meg a csecsemődet, ha igényli, éjszaka is. Ezt csak akkor tudod megtenni, ha együtt vagy vele és észreveszed a jelzéseit. Az igény szerinti szoptatás biztosítja, hogy a kisbaba elegendő anyatejhez jusson, mivel a tejmennyiséget a kereslet-kínálat törvénye határozza meg. Minél többet szopik, annál több termelődik.

Hagyd szopni a csecsemődet mindaddig, amíg magától elengedi a mellbimbót. A szopás ugyanis nem csak étkezés számára, hanem megnyugtató, elandalító, vigasztaló cumizás is. Ne ijesszen meg, hogy eleinte akár másfél órát is igénybe vehet egy-egy szoptatás, ez az időtartam a későbbiekben csökkenni fog." idézet innen: [link]


"Honnan tudjuk, hogy eleget szopott-e a baba?


Az első napokban a naponként egy-két nedves pelenka azt jelzi, hogy babánk eleget eszik. Az újszülött ekkor üríti a mekóniumot, a zöldesfekete szurokszékletet, ami születése előtt a beleiben volt. A harmadik naptól több vizeletes pelenkája lesz, és a széklete már inkább zöldes színű. Az ötödik napon már mustársárga lesz a széklet."

"Eleget evett-e a baba?


Sok édesanya aggódik, hogy elég teje van-e, még akkor is, ha bőséges az ellátás. A tejtermelés beindulása után számos módon megbizonyosodhatunk arról, hogy gyermekünk eleget eszik-e.


Babánknak legalább 5-6 nedves pelenkája van naponta, és minimum 3-4 széklete, kb. 2,5 cm nagyságú vagy nagyobb. Az anyatejes babák széklete általában laza és formátlan, és a színe valamint az állaga a mustáréhoz hasonló. Sok babának hathetes kortól ritkábban van széklete.

Hetente átlagosan 170 grammot, vagy ennél többet hízik. A súlygyarapodást a legalacsonyabb súlytól számoljuk (babánk súlya a harmadik vagy negyedik napon), ne a születési súlytól!

Gyakran szopik, általában 8-12 alkalommal naponta. Ha a gyarapodása megfelelő, akkor nem baj, ha kevesebbszer kerül mellre a baba."

idézetek innen: [link]


"Ha a baba igény szerint és hatékonyan szopik, csak anyatejet kap, és naponta legalább ötször-hatszor súlyos, pisis a pelusa, akkor szinte biztos, hogy minden rendben van. Ha a szülőknek kétségeik vannak, heti egy súlymérés is jó támpontot ad: ha a kezdeti súlyesés a negyedik-ötödik napon megáll, és a baba gyarapodni kezd, hetente legalább 12 dekát hízik, nyugodtak lehetnek. A hízás mértéke és az elfogyasztott tej mennyisége ráadásul nincs is mindig szoros összefüggésben egymással. Miután megduplázta a születési súlyát (a 4-6. hónapban), a gyarapodás lendülete csökkenni szokott. "

idézet innen: [link]


"Honnan tudjam, hogy a gyermekem eleget kap enni?


Néha az édesanya úgy találja, hogy kisba­bája „egyfolytában” szopik és azon tűnődik, hogy ez vajon annak a jele-e, hogy nincs elég teje, amitől jóllakjon. Amennyiben a babának napi hat-nyolc nedves textilpelenká­ja (öt-hat eldobható pelenkája), három-öt széklete van (a születéstől számított harma­dik naptól kezdve), illetve semmi mást nem kap az ön tején kívül, biztos lehet benne, hogy gyermeke elegendő táplálékot kap. Egy idősebb babánál előfordulhat, hogy ritkábban van széklete, de akkor bőségesen."

idézet innen: [link]


"Ne felejtse el, hogy az újszülöttek az éhségen kívül számos más okból is szopnak!


Lehet, hogy kisbabája azért szopik gyakran, mert szereti a szoptatással együtt járó szo­ros testkontaktus által nyújtott biztonságér­zetet, mert szüksége van arra, hogy kielégít­se szopási igényét, vagy mert úgy érzi, hogy az ön szívverése és érintésének gyengédsé­ge erőt ad számára miközben új világához alkalmazkodik."

idézet innen: [link]

2012. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha nyugodtan alszik és szépen gyarapodik (hetente mérve), akkor nyugodt lehetsz, hogy elég neki.
2012. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!