Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szinte egész napos szopizás?...

Szinte egész napos szopizás? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Kisbabám 8 hetes. Kb.5 hetes korában kezdődött, hogy gyakrabban kérte a cicit nappal (az éjszakákkal nincs gond). Ma már ott tartunk, hogy keléstől elalvásig csak szoptatok. Egyik nap lemértem, kb. 40 perc szopi után csak 80 grammal volt több, majd utána közvetlenül még fél óra szopi és +0grammal mutatott többet a mérleg, pedig nem csak cumizott rajta.

Nem tudom mit tegyek, mert azt mondják tegyem annyiszor cicire amennyiszer kéri, de azért valljuk be, nem ez a normális, hogy evés után 5 perc múlva újra és újra enne, még 2 órát sem bír ki, hogy legalább a kis pocija ne fájjon, bár szerencsére nem kólikás.

Szerintetek ez elmúlik és majd magától beáll valami rendszer újra? Sírni hagyni nem akarom. Nálatok volt ilyen időszak? (Szerintem a tejem jön rendesen, csöpög állandóan, néha fejnem is kell ha feszül.)

Első baba...


2012. szept. 7. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez a probléma, csak nekünk már a legelejétől, most 1 hónapos a kislányom. Úgy működik a babámnál, hogy cicire teszem, van, hogy szépen eszik és utána alszik, de ez ritka, volt, hogy másfél órán át szopizott és közben meg nagyon sírt. Utána 1 vagy másfél óra múlva megint kért enni. Már ő is elfáradt meg én is. Így arra gondoltam, hogy lehet, hogy nehezen jön neki a tej, szerintem nálad is ez a probléma, így nem lakik jól, és ezért enne állandóan. Sokszor adok neki lefejt tejet, amíg nincsen mellszívóm, azzal már könnyebb lesz,de hamarosan lesz, addig az orvos felírt neki kiegészítésként tápszert, így látom, mennyit eszik meg. Legutóbb lefejt tejet kapott enni, meg egy kevés tápszert és már több, mint 3 órája alszik. De az én kislányom egyszerre meg tud enni 150 ml is. Nekem a védőnő azt mondta, hogy csak 3 óránként etessem, ha közben sír, akkor csak itassam. Amúgy hízik jól a kisbabád? Nekem is csak úgy hízott szépen 1 hónap alatt 1 kg-t, hogy majdnem egész nap etettem. Nektek is kell valami megoldás.
2012. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
Na pont ezért tartom marhaságnak az igény szerinti szoptatást!Teljesen kiszipolyozza az embert!Én már az elején ellene voltam,így az első naptól kezdve 3 óránként etetem a babámat,azóta is így van. 3 óránként (percre pontosan)eszik 140ml.-t,éjszakát csaknem végig aludja...(2 hónapos)Sztem fontos a napirend betartása,egy babának kell a rendszeresség,hogy kiegyensúlyozott legyen.Ő most a te melledet használja arra hogy megnyugodjon,nem fog nála kialakulni az önállóság,és nem fog hatékonyan enni.Nem hiszem el hogy állandóan éhes lenne,egy 8 hetes babának ha hatékonyan eszik 3-4 órát simán ki kell bírni kajcsi nélkül.Szoktasd le valahogy erről,mert később nagyon nagy problémák lesznek,gondold el hogy hónapokig ez fog menni.Bele fogsz őrülni.Nem afrikában élünk hogy állandóan a cicin csüngjön a gyerek...
2012. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
2.vagyok.Az én védőnőm is az étkezések közötti teáztatást javasolta.
2012. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Tudom, baromi fárasztó, de szerintem engedd cicizni, amikor kéri. Az én Fiam, már 4 hónapos, de sokáig mi is így voltunk. Egész nap rajtam lógott. Neki ez nem az evésről szól. A közelségedre vágyik, így érzi magát biztonságban. Tegyél félre most mindent, hidd el, később megtérül. Szerintem a kisbaba nem attól lesz kiegyensúlyozott, ha órára eteted, hanem ha akkor kap enni, amikor kér. Hamarosan jobban fogja érdekelni a világ, mint, hogy folyton cicizzen. Addig kitartás, türelem!!!
2012. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Én igény szerint szoptatom a babámat, nekünk is volt ilyen időszak a szoptatás alatt, pont annyi idősen mint Nektek. Kitartás, elmúlik! (Nekem harmadik baba és a második babával tapasztaltak alapján tettem egy nagyon aranyos doktornőre hallgatva, mert akkor is volt ilyen probléma) Az elején béreltünk mi is mérleget, méregettük mennyit eszik, volt, hogy 40-et, de volt, 120-at. Állandóan cicizni akart. Már ki voltam készülve, hogy nincs elég tejem, vagy nem élég laktató, miért csak ennyit eszik, miért sír egész nap. Aztán vettem egy nagy levegőt, visszavitettem a mérleget és annyiszor tettem cicire a babát amennyiszer kérte továbbra is, de próbáltam kicsit kihúzni az időt két szoptatás között, próbáltam lekötni, énekeltem neki, sétáltam vele stb. 5perc, 10 perc, 15 perc... lassan elértük a 2 órát. Sajnos sírdogált már szinte én is a babával együtt. de fejemben volt amit a doktornéni a második fiamnál mondott: a doktornéni azt mondta, legyek kitartó és sikerülni fog! Kb. 1 hét után rendeződött minden. Már 3 hónapos a kicsi és nem lóg rajtam egész nap 2-3-4 óránként eszik. Nem aggódok, hogy mennyit eszik, nem idegeskedek rajta és a baba is nyugodtabb lett! :) A második babánál 2 kemény hét alatt rendeződött a dolog! Kitartás! Az is lehet, hogy amikor azt gondolod cicit kér, csak álmos és nem tud elaludni! Nálunk ez is probléma volt ebben az időszakban, én is mindig cicire tettem ugye, mert attól nyugodott meg, de rájöttem, hogy igazából fáradt, "túlpörög" és nem tud elaludni! Van tejed bőven, én nem ajánlanám semmiképp a tápszert! Nekem Ő a harmadik babám, a középső fiamat 2 évig szoptattam, akkor is volt ilyen probléma ezzel a módszerrel sikerült megoldani és ezt a doktornéninek köszönhetem , aki nem írt fel tápszert a babának, hanem tanácsot adott, hogy mit csináljak és támogatást, hogy kitartó legyek!
2012. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Négyessel értek egyet. A méregetést felejtsd el, engem kinyírt. Igen, be fog állni a rendszer, nem hittem volna, de ma már azért rinyálok, mert öt perc alatt "lerendez" :)
2012. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Az előzőekkel értek egyet. Mármint, tedd cicire, amikor csak kéri, mert úgy gondolom, hogy nyári baba (mint nekem az első volt) és lehet, hogy csak szomjas (gondolom te is több folyadékot ittál a 40 fokos melegben, ami az utóbbi hetekben volt). De az is lehet, hogy "csak" a közelségedre vágyik. Gondold csak el, hogy 9 hónapig hallotta a szívverésedet és egyéb "zajaidat" amit valószínűleg kint már hiányol (a legtöbb felnőtt is "ragaszkodik" a megszokott dolgaihoz), valószínű, hogy ezért akar közel lenni hozzád és bármilyen hihetetlen, nagyon hamar tanulnak: tudja hogy érje el, hogy felvedd és közel kerüljön hozzád. Engem anyósom őrjített meg, hogy miért kell mindig szopiztatni, miért nem 3 óránként kap "enni", közben a félidőben meg teáztassam meg (úgy mint ők csinálták régen) De ki találta azt ki, hogy 3 óra? Miért pont 3 óra??? És mellesleg nem csak eszik, hanem iszik is ilyenkor... Szóval addig "fel sem tűnt", hogy a gyerek állandóan cicin van, mert be kell vallanom, én is szerettem a picúrkám közelségét. (Persze a lakás szaladt, nem mindig volt meleg vacsi, de a férjem mellettem állt és ez jó volt.) Ja, és a teát meg a mostani trend szerint mellőzni kell. Én egy hétig próbáltam adni neki, és csak 3 óránként szoptattam, de semmi nem változott (se nem hízott többet, se nem akart kevesebbet cicizni, sokkal többet sírdogált) úgyhogy visszaálltam az igény szerinti szoptatásra. Azt is mondta anyósom, hogy attól függetlenül nem hízik eleget (szerinte) hogy mindig cicin van. Hoztunk mi is mérleget (Te ne tedd!!! Az tuti, hogy akkor ki fogsz készülni. Elég, ha hetente a védőnőnél megméreted) és minden szopizás után mértem: 20-40 g-okat "evett". Ami tényleg kevésnek tűnik, de a heti 12 dkg-ot mégiscsak meghízta (vajon hogy?) És igazából a védőnőm sem volt mellettem: a gyerek 2 hónaposan átaludta az éjszakákat (magától megtanulta - egyszercsak nem kelt fel enni az éjszaka közepén - megnéztem miért nem, talán valami baj van - de békésen aludt, ezért hagytam, gondoltam úgyis jelzi, hogyha éhes - és bizonyhogy jelezte...) és azt mondta, hogy ébresszem fel éjszaka és szoptassam meg. Dehogy ébresztettem: akkorra már eldöntöttem, hogy a heti 12 dkg hízás elég neki (ezt a gyerekorvos is megerősítette), 1 éves korára megháromszorozta a súlyát. Mára (8 éves) pedig már kis "gombóc" lett belőle. A második gyerek is hasonló volt az evést illetően (2 hónaposan ő is átaludta az éjszakát, 1 éves kora körül elkezdte magát leválasztani: először 1 napközbeni szopizást nem akart, aztán kicsit később a délutáni alvás előttit hagyta el, végül másfél évesen az éjszakait, befejezettnek tekintette a szopizós korszakát), ő is nyári baba volt. Most 4 éves, alig akar enni, minden falatért megküzdünk, de nem beteges, mozgékony, vidám gyerek. Neki ennyi kajára van szüksége. Szóval kis kanyarral, de magától beállt minden az evés terén. Persze azért próbálj olyan dolgokat betartani, hogy pl. a fürdetés este mindig ugyanabban az időben legyen - ez is segít neki tájékozódni, hogy hol is tart a nap, egy kicsit lenyugszik (napközben rengeteg inger éri) vagy egy kicsit később a délelőtti és a délutáni altatást próbáld ugyanabban az időben elkezdeni - ilyenkor úgyis szoptatsz, és idővel megtanulja, hogy mikor van evésidő. Ezek is segítik a szopizások idejét valamihez kötni és megtanulja a "rendet".
2012. szept. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk ugyanez volt a helyzet! Egyedül az segített hogy elkezdtem húzni az időt, persze volt sírás :( a közelség ettől függetlenül meg volt mert összebújva sétáltunk. Így a végén elértem 1 kemény hét alatt hogy 3 óránként eszik. Normális mennyiséget ráadásul, mert amíg igény szerint szoptattam, szinte mindig üres volt a mellem...

Azóta már 1 éves, és még mindig van tejem!

2012. szept. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
A hátsó tej frissen termelődik. A mell nem az anyatej tárolására, hanem az előállítására van kitalálva!
2012. szept. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
Nézzétek igény szerint szoptató anyukák!mindenki úgy csinálja ahogy akarja,DE!Én úgy gondolom hogy a helyes étkezési szokások kialakítása már csecsemő korban baromira fontos!(ez azt jelenti hogy a megfelelő időpontokban megfelelő mennyiséget eszik)A rendszertelen evés sírást,szélgörcsöt,és egyéb emésztőrendszeri panaszokat okozhatnak.Ha az a panasz hogy "Óránként akar enni" a kisbaba akkor vagy túlságosan rövid ideig tart a szoptatás, vagy nem jut elég táplálékhoz az egyes etetések során,és akkor többet kell kapnia.A másik nagy probléma az igény szerinti szoptatáskor,hogy nagyon durva szeparációs gondokhoz vezet!Elhiszem hogy így mindenki közelebb érzi magát a kisbabájához,de így sokkal nagyobb kára lesz a későbbiekben később.Az még nem nagy baj ha baba 1-szer 1-szer elalszik szopi közben,ám ha ez gyakran előfordul,nagy rá az esély hogy rászokik a nassolásra.Ilyenkor fenáll a veszélye hogy az evést összekapcsolja az alvással,és így nem tud majd később sem önállóan elaludni.Ilyenkor akármilyen napirendet rettentő nehéz kialakítani.Higgyétek el hogy minden csecsemőnek napirendre van szüksége(ami nem időbeosztás táblázatokkal)Ők a rendszerességtől nyugszanak meg.Nagyon sok anyuka félre értelmezi a szeretet,és csak úgy tudja kimutatni,ha mellre teszi a babát.Mindenki tudja hogy az anyamell táplálásra való.a csecsemő sose tapasztalja a frusztrációt,nem tanul meg önállóan megnyugodni.Ha nektek ez kell,akkor hajrá,szoptatssatok éjjel-nappal.De aztán mikor még 2 évesen is csak cicivel tud elaludni,és hajat mosni sem lesz időtök,akkor lehet azt kívánjátok majd bárcsak rászoktattam volna időben a helyes étkezési szokásokra.Egy csecsemő is ugyanúgy embert mint bárki más,gondoljatok bele ha ti is állandóan ennétek rendszertelenül....
2012. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!