Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha hirtelen elapad a tejem,...

Ha hirtelen elapad a tejem, hova fussak tápszerért? Még kezdő vagyok, félek, ha ez bekövetkezik, nem tudom, mit csináljak.

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha pici a babád, akkor érdemes gyerekorvossal tápit felíratni, mert recepttel jópárszáz forinttal olcsóbb. De vészhelyzet esetére a gyógyszertárakban van recept nélkül is.

De a tej nem apad el egyik napról a másikra; csak azt veszed észre, hogy napok/hetek alatt egyre kevesebb a mennyisége. Ilyeneken előre viszont nem érdemes gondolkodni; tejed biztos lesz, ha pedig mégse ,akkor lásd fentebb!:)

2009. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk hétvégén kellett venni tápszert,mivel szopizás után mindig sirt a babám,mire rájöttünk hogy kevés a tejem.Recept nélkül adnak a patikába csak akkor 700 ft-al több(2700).
2009. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem fog elapadni, ne izgulj! A lényeg, hogy egészségesen táplálkozz (ha fogyózni is akarsz, inkább zsírszegényen táplálkozz, de egyél elegendő húst, párolt zöldségeket, főziket, salátát, gyümölcsöt) és hogy tedd gyakran mellre a babád. Ugyanis a tej azért keletkezik, mert a baba a nyelvével ingerli a melbbimbóban lévő idegvégződéseket, ez ingert küld az agyba, ami elindítja a tejleadó reflexet, tehát a mellben tárolt tej kezd kiürülni, majd amint az érzékeli, hogy ez a készlet megcsappan, egyből termelni kezd...Az lll.hu-n sok érdekeset olvashatsz a szoptatásról.
2009. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért apadna el

H a kevés a tej nem kell egyből tápszerért szaladni.


[link]

2009. aug. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!! A lényeg, hogy ne aggódj!!! Ugyan így jártam. Este hívtam a védőnőt kétségbeesetten, hogy szerintem nem elég a tejcsim, bediktálta melyik tápszert szerezzem be, férj ugrasztva - amúgy 600 forinttal drágább recept nélkül - és mire hazaért addigra babuka elaludt, mire legközelebb felébredt már volt megint tejcsim (igaz mindkét ciciből kell etetnem ) viszont azóta is bontatlanul áll a tápszer (ennek három hete)... Egy hathetes babuka anyukája
2009. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ettől tartasz, akkor egyrészt fejd le, amit tudsz és irány a fagyasztó, így tudsz pótlást adni, ha valami gond adódna.

De felírathatsz egy doboz tápszert is, és elteszed jó mélyen a szekrénybe, hogy eszedbe se jusson.


Ismerős, én is ettől féltem, csak én azért, mert 3 hétig volt a babám kórházban és éjjel csak fejtem otthon, nem szoptattam, mert nem lehettem bent vele. Amikor meg hazajött, este, éjjel kevés volt a tej. Jól jött, amit addig fagyasztottam.

Azért van egy doboz tápszer vésztartaléknak, de szerencsére azóta sem kellett, és már tele a frigó fagyasztott tejcsivel...

Sok sikert, ne idegeskedj, rendben lesz minden.

2009. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!