Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akiknek a gyerkőce...

Anyukák, akiknek a gyerkőce sokáig szopizott:végül magukat választották el, vagy ti őket? És mikor?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ők választották el magukat. Én tandemban szoptattam, amikor a pici befigyelt még szopizott a nagy. Eleinte nagyon jó volt, mert nekem rengeteg tejem volt és az első gyereknél sokat szenvedtem. Ha nem a gyerek akkor a mellszívó volt rámkötve és így is fájdalmasan feszült. Amikor együtt szoptattam a kettőt, a nagy megoldotta a problémát. Aztán 3 éves lett (a kicsi 1,5), amikor a nagyobb szoptatása már engem kezdett zavarni. Igaz, ő csak otthon evett már, de nekem kezdett kényelmetlen lenni. Aztán 4 éves kora előtt picivel egyszerűen elfogyott.

A mai napig mondogatja, hogy milyen jó volt hozzám bújni és milyen finom volt a tej. A kicsinek erről már nincs emléke.

2012. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:)Az én fiacskám még csak kettő,de nagyon örülnék,ha leszokna.Nála az az érdekes,hogy napokig elvan nélkülem,de ha itthon vagyok,akkor reggel,délben, este kiköveteli magának a "teecit".Ezért érdekelne,hogy más cicifüggő gyerekek végül hogyan választódtak el:)
2012. szept. 24. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:

"Nála az az érdekes,hogy napokig elvan nélkülem,de ha itthon vagyok,akkor reggel,délben, este kiköveteli magának a "teecit"."


Nekem is ez volt! A nagyobb már engem is zavart, próbáltam volna leszoktatni, de azért nem erőltettem jobban, mert erős volt a testvérféltékenység és tuti kiakadt volna, ha a kicsinek szabad, neki meg nem. Olvastam olyan tanácsokat, hogy pár napra vigye el valaki a gyereket, mire hazajön nem is akar szopizni. Nem a fenét! Anyukám elvitte 4 napra, szuper jól megvoltak, se sírás, se cici emlegetése, egy könnycseppje se volt ezalatt...

Hazajöttek és ugrott rám mint egy kiéhezett oroszlán.

2012. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És végül mi lett nálatok?Vagy még mindig szoptatsz?
2012. szept. 24. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, mielőtt a nagy 4, a kicsi 2,5 éves lett, egyszerűen elfogyott. Bújtak oda, de alig jött valami. Aztán szépen abbamaradt. De már amúgy is készültem, hogy kérek gyógyszert, hogy elapassza.
2012. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 24. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Még az eszembe jutott, hogy a kicsi amikor bölcsibe ment 20 hónaposan, még szopizott. Kétszer talán ha beteg volt, rövid ideig. Tavasz végén fogyott el a tej. A következő bölcsis évben novembertől februárig az volt a rendszer, hogy egy hét bölcsi, egy hét nagymama... két hét bölcsi, egy hét nagymama... Nem nagy betegség volt, csak folyt az orra és köhögött, épp annyira, hogy közösségbe ne mehessen. Utána már jobb lett, de nem tudom, hogy azt a beteges időszakot megúsztuk-e volna, ha kap még anyatejet... Ez már sose derül ki.
2012. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

40 hónapig szopizott a lányom és teljesen magától választódott el. Nem a tejem fogyott el, egyszerűen ő nem kérte már.

Hozzáteszem, közben már egy tanévet lehúztam esti tagozaton, úgy, hogy kéthetente 3-4 napig nem voltam itthon. De így is kitartott, mondjuk én örültem ennek. 24 hós kora óta szopizott reggel-este, és csak a végén volt, hogy napi 1x, illetve kétnaponta kérte. Mindössze másfél hét alatt állt le.

2012. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!